Kerpe - Karadeniz (Su Altı Görüntüleri)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eftaLYa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,134
Ynt: Kerpe - Karadeniz (Su Altı Görüntüleri)

super yaa....denız canlılar..suda yasama harıka ..
yenı fotoları beklıozz..ınş bır dahakı etkınlıkte bnde sızlerle bırlıkte olabaılırım...

Etiketler

Karidesi çok beyendim.Bütün fotoğraflar içerisinde dikkatimi en çok çeken oydu.Herhalde daha hiç bir dalışda rastlamadığımdan :smiley:))
Çok beyendiğiniz balık gobi.Ben de çok severim.Ama ürkekler.Meraklıları kovuğa kaçtıktan sonra başını çıkarıp sizi süzer.bir ara deniz akvaryumum varken bir tane gobi almıştım.İnanın tekrar kursam akvaryumu gobilerle doldururum ;D
Bir soru da benden; makinanızın ve kabının modeli nedir?

çok güzel kareler yakalamışsınız, özellikle mağara fotoğrafları çok etkileyici.elinize sağlık..

Kerpe İstanbul'a da yakınlığı nedeniyle tercih ettğim yerlerden biridir. Karadeniz olmasına rağmen sakin bir tabiata sahip. ( belki de bana öyle geldi yaz ortası :D )
Havasıyla, yeşiliyle büyüleyici şirin mi şirin bir sahil kasabası. Sualtını sizin güzel fotoğraflarınızdan izlemek bana ayrıca keyif verdi :smiley:Teşekkürler..

eftaLYa' Alıntı:
Fotoğraf makinem ; Sony DSC W300 13.6 mp.. housingi; Sony MPK WD marine pack (40mt)

cevabınız için teşekkür ederim.
Bu makineyi morfare'de bir ara incelemiştim.Özellikle ilgiim çeken HD video kaydı yapmasıydı. 13,6 piksel olması ise sergi vb. planlamalar için çok iyi.
Ama iş sualtına geldi mi piksel yalan olup öncelik beyaz dengesine kayıyor.Çünkü sualtında fotoğrafları en çok etkileyen white balance denen beyaz dengesi. benim Canon Ixus 75 model makinemin senaryalor bölümünd sualtı modu var.O bile yetersiz gelebiliyor.Ben de makinedeki uyarlanabilir wb ayarını kullanıyorum. set tuşuna basıp wb ayarını yapıyor ve sabitliyor.ortam değişince tekrarlamak gerekiyor.ama gözünüz nasıl görüyorsa o derece mükemmele yakın bir ayar yapmış oluyorsunuz.tek kusuru ise işlemi tekrarlamak zaman kaybına neden oluyor.
sizin makinenizdeki sualtı için özel ayarlar var mı? çünkü son olarak videoya merak sardım ;D bu nedenle hd kayıt yapan birkompakt makine almayı düşünüyorum. sizden ricam ham şekliyle çektiğiniz bir video ve fotoğrafı rapid gibi bir yükleme sitesine yükleyip bağlantı adresini özel mesaj ya da buradan gönderebilir misiniz?

suatında en büyük sorunumuz birkaç metreden sonra kırmızı rengin kaybolması ve tüm fotoğrafları mavi-yeşil tonlara olması. sony dscw300 de filtre seçenekleri var su altı çekimlerinde kırmızı filtre kullanıyorum.. oluka faydasını gördüm. diğer su altı fotoğraflarımda daha belli bu.. fethiye,sarıkerme,kaş vs derin dalışlarda..

fotoğraflar harika.bir karadenizli olarak,karadenizze tekrar aşık oldum

Esra Hanım fotograflarınız çok güzel , özellikle mağarada yarısı suyun içinde çektiğiniz fotograf çok hoşuma gitti, paylaşmadan geçmek istemedim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Arkadaşlar Belki ilginizi çeker karasu sahilindeki Batık Alman denizaltısı ile ilgili videolar
www.derindenizdive.com Adresinde arkadaşlar paylaşıma açtılar bilginize..

Kdz Ereğli derindalış merkezi

Merhabalar Esra Hanım, Kerpe nin bulanıklığını ve dalgasını düşünürsek çok başarılı çekimler olmuş. Kullandığınız kamera ve hausing hakkında bilgi alabilir miyim?

Foto lar harika bu yazki şile ağva gezisine kerpeyide eklemek farz oldu :D

Gerçekten mükemmel resimler Esra hanım elinize sağlık.Farklı sularda çektiğiniz resimler varsa onlarıda görmek isteriz.

Selamlar,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri