Kenya - Nairobi - Mombasa - Kenyattanın Güzel Ülkesi...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan afagan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,510

afagan

bamakoda kumaş işçileri/kuntakinte
Yer
istanbul
Merhaba yeniden.. Bu sabah döndük, hemen ofise koştum, üzerimde hala Kenya kokusu var sanırım:smiley: Bu yolculuk piyangodan çıkar gibi bir zamanlamaya isabet etti, mesaiye döndüm hemen, yorgunluk derseniz.. hımm hayır batı afrika ile kıyaslanamayacak bir yorgunluk bu, şuracıktan ıstrancadan av dönüşünde bile daha yorgun olurdum.

Çok güzeldi evet. Mombasa büyüleyici, çok sevdim çok beğendim, kalmak istedim daha çok. Kenya Vadisi ise insanın ben burada kalayaım burda devam edeyim dediği yerlerden birisi. Gezinin en büyük süprizlerinden birisi ise, kabiru sürüsünü gözlemekte olan bir aslan ablanın 2 metra yakınına kadar yaklaşabilmiş olmamız:smiley: bizden hiç rahatsız olmadı (bu iyiye mi kötüye mi işaret emin değilim). çok fazla vahşi hayvan gözleme şansımız olmadı ama, aslan abla ve hemen önümüzden geçip ailesinin yanına giden dev zürafa bana yetti diyebilirim. doğa sahiden de büyüleyici.. tekrardan merhaba..

Etiketler

Ynt: Kenya - Nairobi - Mombasa - Kenyattanın Güzel Ülkesi...

fotoğraflar çantada henüz:smiley: batı afrika fotoğraflarından örnekler yüklemeye başladım bugün, ara ara çok sayıda olmayan kenya fotolarını da yükleyeceğim.

nairobi...

DSC 0037

DSC 0076

DSC 0118

DSC 0165

DSC 0187

mombasa da ilk sabah[attachment=2][attachment=3]

DSC 0191

DSC 0218

DSC 0211

DSC 0223

mombasa..bu çiçekler sadece yagmurda açarmış, hakikaten de yağmur yagdı şak diye açıverdiler..[attachment=4]yagmurçiçekleri[attachment=3]

DSC 0347

DSC 0432

DSC 0505

DSC 0506

DSC 0658

mombasa..eski şehir..

DSC 0536

DSC 0539

DSC 0548

DSC 0550

DSC 0558

aslan abla ayaga da kalktı ama kb ını düşüremedim, bildiğiniz aslan işte:smiley:)

kenya vadisi..rivayete göre buzul çağının sona ermesi üzerinde yeryüzünde kara parçasının ortaya çıktığı ilk yer...[attachment=1][attachment=2]

DSC 0062

DSC 0064

.. 400 yıl önce mombasa sultanlığının yardım çağrısı üzerine bölgeye gelen filomuzun inşa ettirdiği türk kalesi kalıntıları..[attachment=1]

DSC 0039

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri