Kendi rotasını çizen FAS gezimiz (Kazablanka-Marakeş)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edebiyatçı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 145
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,192
Ynt: Kendi rotasını çizen FAS gezimiz (Kazablanka-Marakeş)

korelm' Alıntı:
kaleminize sağlık edebiyatçı, zevkle okudum, reha yurdakul'dan sonra sizin de takipçinizim.

Beğendiğinize çok sevindim. Okunduğunu bilmek beni de çok mutlu ediyor. ( Her ne kadar sitede gezi yazıları arabalar kadar ilgi görmese de) Siz beni takibe devam edin daha çoooook yer var bende. :smiley: :smiley: Vakit bulabilirsem daha paylaşmak istediğim yirmi kadar ülke var. Her ülke ayrı bir tecrübe katıyor insana. Bu tecrübeleri sadece kendine saklamamak lazım. Önceleri gezilerimi yalnızca öğrencilerime anlatıyordum ama burada gezmekten benim kadar zevk alan insanlarla paylaşmak ayrı bir zevk oldu. Şimdilerde acaba bir dergiye felan mı yazsam diye de düşünür oldum. Keşke sitenin bir dergisini çıkartsak.

Etiketler

Marakeş'ten Kazablanka'ya dönüşte trenden..

IMG 3181 Large

IMG 3184 Large

IMG 3179 Large

IMG 3170 Large

Öğrencilerinizden birtanesi bile feyz alsa, ne mutlu hem size hem ona. Geçen yıl kapanan Food & Travel adlı çok beğendiğim bir dergi vardı. Orada benzer yazı ve fotoğraflar yayınlanıyor, üstelik telif de ödüyorlardı. Dergi de çok iyi fikir ama düzenli bir dergi çıkarmak çok meşakkatli olsa gerek.

Evet dergi çıkartmak zor iş.Gezi yazıları için uçak dergilerini düşünüyorum aslında. Ben çok severim o dergileri okumayı.Yazın birkaç yere başvuru yapmayı planlıyorum.Gezi kitabı yazayım diye düşündüm ama okuyucu kitlesi oldukça az.Olmazsa kendi sitemi açarım belki. Hiç değilse öğrencilerimden oluşan bir okuyucu kitlesi edinirim .Sınavda soracağım dersem ezberletirim bile sıpacıklara. :p ;D ;D

Gezinin en kötü tarafı geri dönüştü.Güzelim bahar havasından sonra Ankara bizi bembeyaz ve buz gibi karşıladı. :(

IMG 1659 Large

Fas'a gitmeden önce görmeyi planladığım ama uzaklık sebebi ile sonradan vaz geçtiğimiz iki yer var.Biri Fes şehrindeki deri imalathaneleriydi. Fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile çok ilginç gözüküyordu. Ama her giden kokudan duramadıklarını yazmış. Ben gidemedim ama yolu düşenler için bilgi olsun diye internetten bulduğum birkaç fotoğrafı da bu sayfaya ekliyorum.http://www.dgrin.com/showthread.php?t=60280 Adresinde buranın çok sayıda fotoğrafı var.

Fas6

Fes souk tanneurs

1

Leather

9

Görmek istediğim diğer yer ise Berberi Köyleri.Özellikle aşağıdaki fotoğraf çok ilginç geldi. Savunma amaçlı kurulan labirent köy Atlas Dağları'ndaymış.İnşallah bu ülkeye bir daha yolum düşerse ilk planda bu iki yer olacak.

06 Medium

öğrenciler dışında +2 okuyucunuz daha dört gözle bekliyor olacak. sağlıcakla...

korelm' Alıntı:
öğrenciler dışında +2 okuyucunuz daha dört gözle bekliyor olacak. sağlıcakla...

Çok teşekkür ediyorum. Beni cesaretlendirdiniz. Eğer gerçekleştirebilirsem ilk size haber vereceğim. :smiley:

serci07' Alıntı:
yeni gezilerinizi zevkle bekliyorum.

Ben de yeni gezilerimi bekliyorum ama bu yıl çok gezdiğim için eşim bir yıl yurt dışı yok diyor. Kandıramazsak artık yurt içi gezilerde buluşmak üzere.

eskiden para yoktu zaman çoktu. şimdi para var işlerden zaman yok :smiley: hadi bakalım hayırlısı :smiley:

serci07' Alıntı:
eskiden para yoktu zaman çoktu. şimdi para var işlerden zaman yok :smiley: hadi bakalım hayırlısı :smiley:

İşte tam da bu yüzden öğretmenliği seçtim. Para açısından tatmin etmese de bol bol zamanım oluyor.

işte ben de bu yüzden turizmi seçtim...

para kazanmak için gezmek zorunda olduğun, gezdikçe de daha fazla kazandığın bir iş...hoş bir büyüğümüz görevli cennete bile gitmeyeceksin derdi ama kendi kendime görev icat etmede üstüme yok...

çok gezmenin eğer kötü bir yanı varsa bu yeni gördüğün etkileyici şehirlerin bile hakkettiği etkiyi yaratamaması...çünkü birkaç ortaçağı yaşatan kenti gezdikten sonra diğerlerinin sıradışılığı kayboluyor ve maalesef sıradanlaşmaya başlıyor...

kale, müze ve kilise...artık kendi ilk 3'ünü yapıyorsun ve gördüğün yeni yer ilk 3'e sokmaya yetmiyorsa sıradan bir yer oluyor gözünde...

Evet çok gezmenin en büyük sıkıntısı bu. Biz de artık tatil planı yapmakta çok zorlanıyoruz. Eskiden her gittiğimiz yeri büyük bir çoşku ile karşılardık. Artık bizi heyecanlandırabilecek yerler oldukça azaldı ve o yerler de kolay gidilir değil malesef. Ya da bizim imkanları zorluyor. Ama ben bunu yaşadığım için de çok mutluyum. Bütün çocukluğumu süsleyen dünyayı gezme hayalimi Allah nasip ediyor ki sıkılmaya bile başlamışım. Çok şükür...
Hem zor ulaşılabilir yerler de hala heyecanımı taze tutuyor. Olmadı en büyük hayalim uzaya seyahat dönemi geliyor. Daha heyecanlısı ne olabilir. Ömrümüz yeter inşallah. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR