Kendi Karavanını Yapanlar; VW T4 Camper - Tanju Çallı (tango)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tango Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 259
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,095

tango

Zirve
Yer
SAKARYA
Uzun zaman sonra benimde bir kamp aracım oldu.Değişik araçlarla çıktığım bu kamp merakı en son transporterde son buldu(tabi şimdilik bundan sonra nasıl bir araç olur bilemiyorum)Amaım aracın orjinalliğini bozmadan basit bana ve aileme yeterli bir araç yapmaktı biraz acele oldu ama eksikleride olsa şimdilik yeterli gibi

Grnt040

Grnt039

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; VW T4 Camper - Tanju Çallı (tango)

Camlara perde yaptıktan sonra geldi içine.

Grnt046

Grnt047

Grnt048

Grnt049

Grnt050

devam ediyorum ama evin altında yapıp garajda montaj bayağı zorladı gerçekten

Icmodel

Imodel1

Imodel2

Pardon dikkatsizliğime verin fotoları ters yollamışım

Dolap

Dolap

Dolapyatak

Grn0

Daha sonra orta koltuğu dolaplarla birleşince 160x200cm yatak olacak şekilde geriye kaldırdım.Orjinal koltuğu ile hiç değişiklik yapmadım çocukların güvenli yolculuk yapması önemliydi çünkü

Koltukgeri

Icmodel

Biraz karışık gidiyorum ama kusura bakmayın.Daha sonra izalasyonu tamamladım

Izocam

Piriz

Yatak2

Yatak

Yatak süngerlerinide koyup ilk denemeyi oğlum yaptı tabi

Kamp1

Kamp

Gunelik

Kızım fotoğrafı yok diye çok bozuldu mecburen ouda ekliyorum.
50lt bir buzdolabı aldım İLKER beyin yardımıyla onuda çalıştırabilirsem montajını sizlerle paylaşacağım.

bütün karan dostlarının fikir öneri ve yardımlarına açığm.Aracı temmuza kadar tamamlayıp yllardır istedğimiz Karadeniz gezisine çıkmayı düşünüyorum.Tabi kısmet olursa.

Çok güzel görünüyor. Bizim kocamana bir kardeş daha geldi :smiley: Yüksek tavan bulamasaydım benim de düşündüğüm tasarımlardan biriydi. Pratik ve kullanışlı... Buzdolabından çok daha önemli olarak lavabo, musluk, ocak ve pis su deposu işlerini çözümlemeye çalışın. Bu ihtiyaçları aracın dışına taşmadan giderebilmek özellikle yağışlı havalarda hayati öneme sahip. Karadeniz gezisinden bahsettiğiniz için bu konu özellikle önemli. Yoksa çoluk çocuk yemek yiyebilmek için yağmurun dinmesini beklemek zorunda kalırsınız. Aracınızı güle güle kullanın...

Ufaklığın keyfine de diyecek yok doğrusu. Zaten çabalarımız büyük ölçüde onların mutluluğu için değil mi? :smiley:

Yan cama yerleştirdiğiniz folyo hazır satılanlardan mı? Nasıl bir malzeme bilgi verebilir misiniz? Ön cam ve ön yan camlara uyarlanabilir mi?

aracınızı güle güle kullanın :smiley:, çok güzel oluyor,
gördüğüm uyarıları yapmak istiyorum, ilk olarak mobilyalarınızı köşe demirleriyle tutturmuşsunuz bu ilk zamanlarda sağlam gibi gözüksede zamanla gıcırdayan bir sisteme dönüşür, ikincisi yatakların açılan kanatlarına taktığınız menteşeleri gömmemişsiniz bu yüzden kapaklar menteşe tarafında yüksekte duruyor, eğer üstüne birileri oturacaksa kırılmalarına neden olabilir,
kullandığınız ahşap malzeme mdf galiba

Cem bey temenniniz için teşekkürler.Evet lavabo ve ocaklada ilgili çalışma yapıyorum amacım hem içten hem dıştan kullanabilmek arka kapak açılınca ulaşmak becerebilirsem tabi.Evet hazır satılanlardan maerketten4.5tl aldım ön cam hariç hepsini camlara göre kesip hazırladım.
Levant bey LDF kullandım lalınlık1.8 aslında zamanla oynama benide şüpelendirmedi değil içine kafes yapsam daha iyi olacak galiba.Birde kullandıkca çıkcak sorunlara göre hareket etmeyi istiyorum.
asıl sorun ocak ve lavabo yeri portatif ve arkada olmasını istiyorum.önerilerinizi bekliyorum.

Güneşligi sormuştunuz pardon içi pastik hava boşluklu bir malzeme bir yüzü göründüğü gibi diğer yüzü resimli birkaç defa kullandım ama yaz sıcağında ne kadar etkili olur bilemiyorum

Lavabo için arkaya değil de sürgülü kapının girişine şöyle bir şey önerebilirim:

Ocak işi piknik tüpüyle de çözülebilir. Fotoğraflardaki dolabı mevcut ölçüye göre daha küçük de yapabilirsiniz. Temiz su deposunu biraz daha küçük tutup yanına ayrı bir pis su deposu konulabileceği gibi tabanı delmeyi düşünürseniz pis su deposu aracın altına da yapılabilir.

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

Lavabodu001

Lavabodu002

Lavabodu003

Lavabodu004

Lavabodu005

Devam...

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

Lavabodu006

Lavabodu007

Lavabodu008

Lavabodu009

Lavabodu010

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

Lavabodu011

Lavabodu012

Lavabodu013

Lavabodu014

Lavabodu015

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri