Kendi Karavanını Yapanlar; Renault Master L4h2

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Toztuna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 68
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,286
Bu arada türk karavanlarda pek rastlamasam da ingiliz karavanlarda arkada karşılıklı 2 çekyat ve ortada masa şeklindeki dizaynlara çok rastlıyorum. Öyle bişey mi yapsam !?! Yatak alanı ve oturma alanı birarada mutfak tezgahının karşısına da belki ranza falan!?
Of kafamda deli sorular

en basit sistem karşılıklı iki kanepe ve arası masa.Bundaki sıkınıtı her sabah yatak topla,her akşam yatak açılmak zorunda olması.Sıkıntı olmazsa kullanım alanınızda kalır diğer taraftan.

Etiketler

Merhaba, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim, belki fikir verir diye bir kaç deneme gönderiyorum.Selamlar.

IVECO PLAN 454 a

IVECO PLAN 454 b

L2H2 plan2

L2H2 plan3

L2H2 plan8

L3H2 1

Merhaba, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim, belki fikir verir diye bir kaç deneme gönderiyorum.Selamlar.

.....
.....
]

çalışmalarınız çok güzel olmuş.Emeğinize sağlık.
Konuyu açan arkadaşta gördüğünde takdir eder.
Yalnız dikkatimi çeken şey ranza genişlikleri 70-80 cm arasında.
Yani mahkeme ayırmasa, bile siz ayırmış oluyorsunuz bu durumda eşleri.;)
ranza genişiliği 130 cm olarak çizim yapmanız da mümkün olabilir mi?
vaktinizi çalacağım için şimdiden sizden özür dilerim.

Bu arada aklıma gelmişken araştırmalarınızı Renault Master yerine Wauxhall Movano olarak yapın. Avrupa'da genelde bu marka ile satıldığından daha fazla sonuç bulursunuz.

merhabalar tekrardan. internet aramalarında ekli resimleri buldum.
en basit sistem karşılıklı iki kanepe ve arası masa.Bundaki sıkınıtı her sabah yatak topla,her akşam yatak açılmak zorunda olması.Sıkıntı olmazsa kullanım alanınızda kalır diğer taraftan.
evet o konu biraz sıkıntı ama işte bizim çıkacağımız tatiller max 1 hafta :( katlanıcaz artık :smiley:)

Ben çocuklu ailelerde sabit yatağın çocuk yatağı, ebeveyn yatağının oturma grubu olarak kullanılacak yatak olması gerektiğini düşünüyorum. Çocuğun saat 9'da uykusu gelip yattığında ya dar yerde oradan oraya taşıyıp kendinizi ve çocuğu perişan edeceksiniz ya da masayı kapatıp saat 9'da siz de yatağa geçmek zorunda kalacaksınız.

Sabahta tam tersi, kahvaltı hazırlığına başlamak için çocuğun uyanmasını bekleyeceksiniz.

Konu sahibi çocuğu ile kullanacağını bildirdiği için düşüncemi belirttim, yoksa sadece çift olarak gezenler için dediğiniz çok doğru.

Planlar için çok teşekkür ederimm ölçümleme konusunda kafamda fikir oluştu sayenizde :smiley: aslında daha çok ranza tarzında değil de eşimle yanyana yatabileceğimiz şekilde bir plan arıyorum. :sweatsmile:

Sürücü koltuğundan arka bölüme geçmekten fedakarlık ederseniz, ki çocuğunuzun güvenliği için etmelisiniz (önde çiftli koltuğu değiştirmeyip 2+1 ruhsat alarak) ön koltukların arkasına yatağa dönen L oturma grubu koyarak rahat rahat 4 kişilik dizayn oluşturabilirsiniz. Linkte örnekleri var.

Convert Your Van Ltd - Vauxhall Movano Camper Conversion and Furniture Kits
Bu fikir de değişik hiç aklıma gelmemişti araştıracağım teşekkür ederim.

İnternette bir kaç plan gördüm bunlar kafama yattı aslında. Bunları ölçekli olarak nerede çizdirebilirim sizce?

DAF04993 A63B 4736 B78F 7F2C42E0DAE9

6829CDC7 EC16 4910 A65A DFD92C05F42B

78E149CA 6F0F 4650 A961 175589333E41

2B4345DB 8183 4BF6 BFDB CC2C761C08D1

Ben çocuklu ailelerde sabit yatağın çocuk yatağı, ebeveyn yatağının oturma grubu olarak kullanılacak yatak olması gerektiğini düşünüyorum. Çocuğun saat 9'da uykusu gelip yattığında ya dar yerde oradan oraya taşıyıp kendinizi ve çocuğu perişan edeceksiniz ya da masayı kapatıp saat 9'da siz de yatağa geçmek zorunda kalacaksınız.

Sabahta tam tersi, kahvaltı hazırlığına başlamak için çocuğun uyanmasını bekleyeceksiniz.

Konu sahibi çocuğu ile kullanacağını bildirdiği için düşüncemi belirttim, yoksa sadece çift olarak gezenler için dediğiniz çok doğru.

Güzel noktaya değindiniz :smiley: arka tarafa enlemesine tek kişilik bir yatak çocuk için kapı tarafına da yatağa dönüşen L oturma grubu diyorsunuz değil mi?

Güzel noktaya değindiniz :smiley: arka tarafa enlemesine tek kişilik bir yatak çocuk için kapı tarafına da yatağa dönüşen L oturma grubu diyorsunuz değil mi?

Aynen. Arkaya ranza sistemi ile 2 çocuk için ayrı yatak, önde aracın boylamasına L oturma grubu. Bu şekilde 80 cm ranza, 100 cm banyo, geriye kalır 260 cm. Ferah ferah yatarsınız :smiley:

Aynen. Arkaya ranza sistemi ile 2 çocuk için ayrı yatak, önde aracın boylamasına L oturma grubu. Bu şekilde 80 cm ranza, 100 cm banyo, geriye kalır 260 cm. Ferah ferah yatarsınız :smiley:
Şu an sadece 2 yaşından küçük tek bir çocuğum var şimdilik ranzaya gerek yok sanırım. İkinci olsa bile uzun yıllar ayaklı başlı tek kişilik yatakta yatarlar ya biz az mı yattık öyle kardeşlerimizle :smiley:)
Biraz arkada depo alanı da kalsın istiyorum tek kişilik yatağın altında

Şu an sadece 2 yaşından küçük tek bir çocuğum var şimdilik ranzaya gerek yok sanırım. İkinci olsa bile uzun yıllar ayaklı başlı tek kişilik yatakta yatarlar ya biz az mı yattık öyle kardeşlerimizle :smiley:)
Biraz arkada depo alanı da kalsın istiyorum tek kişilik yatağın altında

O zaman arkada enlemesine yatağı geniş yapıp gerektiğinde 2 çift olarak bile rahat rahat kullanabilirsiniz.

Ya da şu fotoğraftaki gibi sabit bir yemek grubu bile eklenebilir. Gerçi fazla sıkışık olur ama tercih sizin :smiley:

relay%20450%20wide%20DSC_0361.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR