Kendi Karavanını Yapanlar; Mercedes Alkoven-(mehmet_mtrs)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmet_mtrs Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 977
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 217,031
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Mercedes Alkoven-(mehmet_mtrs)

mehmet_mtrs' Alıntı:
Levent (buralpdi) kardeşim.
Ruhsata (motor karavan) yazdırmışım , daha çalışırmıyım hiç. ;D Zaten canım da istemiyor . Aslında gözüme takılan bir cök pürüz olsa da siz dpstalarım demedinizmi ? " boş ver okadar inceleme" diye. ;D ben de öyle yapıyprum . Yengen içinde debelenip duruyor "hangi perde nereye yakışır" diye kafasına göre takılıyor. Bu arada selamın için sagolsun bizden de selam söyle diyor. Her akşam hayal kurup aklımıza ne geliyorsa tıkıştırıyoruz içine karavanın. Yakında (15 mayıs gibi) yollara dökülecegiz insallah. Arkasından da ilk olarak Taraklı organizasyonuna katılmayı düşünüyoruz. Kim bilir daha sonrası da biraz daha o bölgelerde eş dost ziyaretleri yapmak var aklımızda. Kalanları mı ? Yolda belde canımız sıkıldıkca yaparız bir şeyler. Takım çantası ve bir takım boya cila fırcaları aldık yanımıza.
Saglıklar, selamlar.

en güzeli hem gezersin hem yaparsın Mehmet ağbi, seni böyle mutlu görmek beni sevindirdi, mutluluğunuz daim olsun tekerinize taş değmesin bol bol gezin inşaallah, selamlar :smiley:

Etiketler

Mehmet abi ruhsatın hayırlı olsun kusura bakma yeni fark ettim kazasız bol geziler dilerim.yaklaşık 20 gün önce senin sokağa uğradım ne yapıyorsun diye karavan dışarıda idi seni göremedim içinde biraz erkendi rahatsız etmeyim dedim kısmet artık başka bir gün görüşürüz .

buralpdi' Alıntı:
en güzeli hem gezersin hem yaparsın Mehmet ağbi, seni böyle mutlu görmek beni sevindirdi, mutluluğunuz daim olsun tekerinize taş değmesin bol bol gezin inşaallah, selamlar :smiley:

Durun yahu! Gaza getirip durmayın adamı. :D Hele bir yollara dökülsün, biraz keyfini sürsün...

Bundan sonra yaparsa keyif sürmek için gördüğü eksikleri yapar nasıl olsa. ;)

Mehmet hocam ellerin dert görmesin ALLAH güle güle sağlıklı bir şekilde eskitmeyi nasip etsin.Söyleyecek bir şey bırakmamışsın darısı ben ve benim gibi karavan sevdasıyla yanıp tutuşanlara ruhsatıyla her şeyiyle hayrını gör hocam.....SAYGILAR SEVGİLER..

Cengiz kardeşim.
Simdi çok üzüldüm işte. Buraya kadar gelmişsin görüşememişiz . Keşke bir çaldırmış olsaydın hemen gelebilirdim. Aslında yirmi gün onceleri şöyle bir hatırlamaya çalıştığımda , buzdolabı ile arayışta olup çarşı pazar dolaşmakta olduğumu zannediyorum. Genelde eve yakın bölgelerde oluyorum.
Aramış olman bile benim için ziyaret sayılır , teşekkür ederim . Yakınlarda görüşebilmek dileğiyle . Selamlar.

Yetkin kardeşim.
Çok teşekkür ediyorum. İyi dileklerin hepimize gelsin. Sizi oldukca kararlı buldugumu belirtmeliyim . Görüşmelerimizde sesinizin tonu , ne kadar istekli ,ne kadar heyecanlı olduğunu belli ediyor du. Hayallerinizdeki karavan a bir yol la sahip olabileceginize inanmaktayım. Dileklerine tez zamanda kavuşmanı dilerim.
Saglıklı günler , selamlar.

Mehmet bey karavan ruhsatınız hayırlı uğurlu olsun.Bu traflara uğradığınızda görüşmek dileği ile herşey gönlünüzce olsun.

Mehmet Bey hayırlı olsun bugünleri de görmek varmış :smiley: Karavanın içindeki çalışmalar nasıl gidiyor her şey yolunda mı?

Ahmet bey.
Teşekkür ederim.
Mayıs sonu , Taraklı buluşmasından sonra o bölgede bir süre dolaşmak istiyorum. Ben de görüşebilmeyi çok isterim.
Selamlar.

Sn zentöz
Teşekkür ederim. Sonunda bitti .Şükür görebildik bu gunleri :smiley:
Artık detaylara sonra devam edecegim. gezmeyi cok özledik , eksiklerimiz olsada razıyız.
selamlar.

mehmet_mtrs' Alıntı:
Artık detaylara sonra devam edecegim. gezmeyi cok özledik , eksiklerimiz olsada razıyız.

İşte bu! Haydi bakalım, yolunuz açık olsun. Kazasız, belasız, keyifle gezmelere inşallah...

Mehmet abi, merhaba.Su deposu konusunda sözümü unutmadım, ne durumdasınız acaba?

Arıf bey kardeşim merhaba.
Sözünüzden asla şüphe duymadım. Fakat ben bu bunalmışlıgım içerisinde en kolay ve en ehven bir yapı ile yola koyulabilmek çabası içerisinde , kendimce bazı çözumler üreterek üstesinden gelmeye çalışmaktayım.
Oturma raporunu aldık da , şimdi de elektrik su baglatma çabasındayız. ;D
Vel hasılı madem ki hemen , mademki çabuk olmaksa mecburluk, hemen bir su deposu yapıverip takmak gerekir di . Ne sorunlar la güreştigimi bu defa yazmayacagım . Eski deneyımlerimi kullanarak bir hal çaresi bulmak maksadı ile 0,60 krom levhadan 170 L. civarında depolarımı cekada kıvırttırıp yine garajımda yine kendıbaşıma yumuşak lehimle birlestirerek sızdırmazlık elde edene kadar ince ince ugraşip oturma gurubu altındaki strafor doşeli haznesine yerleştırdım . Aşagı yukarı musluktan su gelmesine ceyrek var (musluk yok henüz) Halloldu sayıyorum.
Elektrik için 3 adet 150X68 (450 wt) panel 40 AMP reg. 2 adet 65 a akü yerlerine yerleştirir yerleştirmez yollardayım.
Selamlar.

Mehmet bey taraklı tarafına gelirseniz tanışmaktan mutluluk duyarım.Nasılsa izmirden gelirken bursa üzeri gelirsiniz sanırım.

Hay allah, bende Taraklıya geleceğiniz duydum. Benimde niyetim var, bir şeyler oluşturabilirsek, Taraklıda hallederiz diye düşünmüştüm.İçinize sindiyse ve kulanabilecekseniz mesele yok. Ama endişeniz varsa teklifim hala geçerli, Taraklıda hallederiz. :D

Umarım idare eder de biraz olsun gezebiliriz .
Taraklı ve civarlarında deneyip sonucu görecegiz.

Taraklı dan sonra Bursa ve civarındaki dostları da ziyaret edebilmek için çaba gösterecegiz.

Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR