Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 17m3 "YAK" - Atilla Dinçer(Atiladi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 434
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 230,567
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 17m3 "yak" - Atilla Dinçer(atiladi)

Teşekkür ederim...

Pop-up tavanı tek yön açılım deyil de dikey açılım olarak yapacak çekilde çalışıyorum, tavan 100 cm açılacak, tavandaki 4x100 watt güneş panellerinin tavan kalkık durumda güneşe olan açılarının değişmesini istemiyorum....

VW camper yapsamda, ki bir gün yapacağım, programımda var, ama yüksek tavana yapacağım ve yolcu sayısını 1+1 yapıp kabinli VW koymak birinci hedefim, orjinal koltuk kullanarak yolcu sayısını artıracak model ve alçak tavana pop-up hedefimde hiç yok, nedeni ise yüksek maliyetli bir araca içinde wc'siz bir camper yapmayı uygun bulmuyorum....

Ducato Pop up BB

Etiketler

Tesadüfen denk geldim, ilandaki araç YAK sanırım..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-ozenle-dizayn-edilmis-175376851/detay

Alan kişi %25 'den fazla kazanmayı hedeflemiş satabilirse tatlı bir ticaret olur......

alideniz' Alıntı:
Tesadüfen denk geldim, ilandaki araç YAK sanırım..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-ozenle-dizayn-edilmis-175376851/detay

atiladi abimiz cevap verir sanırım

Atilla hayırlı akşamlar.
Bende 12 metreküp ducato aldım tavan havalandırması temperit camlı 50*50 montajı için senden nasıl kesim yaptığını ve alt saçı montajlar iken ahşap çerçeve uyguladınmı?Saçı ne ile kestin ?Havalı testereden bahsettiler.Ne yapmalıyım.?

Aracın tavanında havalandırmanın takılacağı yer, düz platform olarak zaten işaretli...Mühim olan elindeki havalandırmayı, ileri-geri ekseninde ve araç eninde bu platforma ortalamak, senin havalandırman 50x50 olduğu için iki eksende de ortalayabilirsin, 50x70,50x80 taksaydın, havalandırmayı kayar kapıya doğru kaydırman gerekecekti, çünkü sol tarafta tavan dolabı 20-25 cm kadar ortaya sarkacaktı...
Havalandırmayı tavana koy, yeri belirle, kurşun kalemle dışından çiz, sonra 10mm matkapla çizginin dışına taşmadan bir delikdel ve bu delikten başlayarak HSS metal uçlu dekopaj makinası ile fazla ittirmeden yavaş yavaş kes, tabiki kesim tavan üzerinden yapılacak, içeriden de yapabilirsin ama, gözüne çapak kaçar...
Sonra çerçevenin tavanı öpen tırnağına bolca Dayson mastik sürüp yerine yerleştir, çerçevenin iyice oturması için ip veya gergi lastikleri ile kuruyuncaya kadar 3 saat aşağı doğru çektir..Kuruma işi bitince 35mm eninde (tavan kirişi eni) tahtalar ile # işareti gibi çerçeveye içden yapıştır...İç çerçeve tavan izolasyonu yapıldıktan ve tavan kontrası takılıdıktan sonra en son temiz görüntü için takılacak...
Kolay gelsin...

Atilla bey çalışmalarınızı sonuna kadar izledim sizi çok takdir ettim elinize bilginize sağlık çok da faydalandım müsait bir zamanınızda sizinle tanışmak sohbet etmek isterim ,benimde bir karavan edinmek arzum var kıymetli görüşlerinizi almak isterim selamlar kolay gelsin..Melih Ulubilgen..

Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 17m3 "YAK" - Atilla Dinçer(Atiladi)

Temennileriniz için teşekkür ederim...

Planlardan ikisini beğeninize sunuyorum...

***İki planda da yataklar çift kişilik ranzalıdır, buzdolabının üzerinde mobil klima vardır...
Merhaba
yeni üyeyim.Bu konuda daha fazla fikir sahibi olmaya çalışıyorum. Fakat bahsetmiş olduğunuz krokileri ve resimleri göremiyorum. Nasıl görebilirim bilemiyorum.

atilla bey

sizin çalışmalarınızdan cesaret alarak bir T5 yüksek tavan aldım.
yalıtımdan sonra panele tahta çıtaları kontrplak yapıştırmak içinmi yapıştırıyorsunuz.
birde ne ile tahtaları panele tutturuyorsunuz
şimdiden teşekkürler

atilla bey
sizin çalışmalarınızdan cesaret alarak bir T5 yüksek tavan aldım.
yalıtımdan sonra panele tahta çıtaları kontrplak yapıştırmak içinmi yapıştırıyorsunuz.
birde ne ile tahtaları panele tutturuyorsunuz
şimdiden teşekkürler

Size kimse cevap vermemiş. Sebebi muhtemelen daha önce defalarca anlatılmış bir şeyi sorduğunuz içindir. Ben cevaplayayım: Yapıştırmak için Dyson marka bir poliüretan mastik (oto mastik diye de satılıyor) kullanıyoruz. Gri renkli olanın daha iyi olduğu iddia ediliyor. (Doğruluk derecesi konusunda bir fikrim yok.) Bununla ahşap karkasın çıtalarını metal kasaya yapıştırıyoruz. İyi yapışma sağlanması için desteklemek gerekiyor. (Zemin eğimli). Bu malzeme herşeyi herşeye son derece sağlam yapıştıran bir ürün. Tavana yapıştırılan çıtalar sonra kontraplak kaplamayı dahi taşıyabiliyor.

yanıtınız için teşekkürler. forumu bayağı okudum kaçırdıklarım olabilir ama yapıştırma malzemesi adını hiç bir yerde bulamamıştım. size çok teşekkürler. peki tahta çıtalara kontrplağı gene aynı malzeme ilemi yapıştırıyorsunuz

yanıtınız için teşekkürler. forumu bayağı okudum kaçırdıklarım olabilir ama yapıştırma malzemesi adını hiç bir yerde bulamamıştım. size çok teşekkürler. peki tahta çıtalara kontrplağı gene aynı malzeme ilemi yapıştırıyorsunuz

Aslında epey bir yerde vardı ama eskilerde kaldığı için kaçırmışsınız.

Hayır doğrudan vidalıyoruz. Böylece lazım olduğunda sökülebilir oluyor.

Atilla Bey selamlar
tavana paneller için L alüminyum profilleri destekleyen sert plastik parçaları nasıl temin edebilirim yada bunun alternatifi olan görseli de düzgün olan bir seçenek bilen arkadaşlardan da yardım rica ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR