Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 17m3 "YAK" - Atilla Dinçer(Atiladi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 434
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 230,582

atiladi

Zirve
Yer
İstanbul
Bu gün yeni karavan için aracı teslim aldım, eve getirdim..
Yeni karavan 2007 model Fiat-Ducato power 160 hp 2999 cc 17m3 jumbo kasa 123.000 km'de...
Ruhsat, sigorta ve ilk ufak tefek bakımların ardından, imalata başlayacağım, genel olarak, duble yataklı ranza sisteminde 4 kişilik yatak + oturmak için masa koltuk grubu, döner koltuklar ile gerektiğinde yatak olarak kullanılabilir nitelikde olacak, toplamda yatak kapasitesi 6 kişiye kadar çıkabilecek...
Asıl amaç 2 çocuklu ailelerde çocuklar yatarken, ebeveynlerin masa bölümünde oturmaya devam edebilmeleri...

20130225 162356

20130225 165334

Etiketler

Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar;Ducato 17m3 - Atilla Dinçer(Atiladi)

Tatanka gitti, Jumbo geldi :smiley:
Hayırlı olsun, kolay gelsin. Sonunda yeni kasa bir karavan yapmaya karar vermişsin ;)

Hayırlı uğurlu olsun, Atilla Bey...
Ve de kolay gelsin.
Alpaslan

Kendi Karavanını Yapanlar;Ducato 17m3 - Atilla Dinçer(Atiladi)

Kolay gelsin Atila bey, bakalım bu sefer neler öğreneceğiz, hangi ilginç fikirler çıkacak ortaya, merakla bekliyoruz..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Atilla abi yeni karavanınız hayırlı olsun saglıktan kullanın.

Turan YUCEL.

Atilla bey merhaba,

İstanbul'da 17 m3 hakkındaki fikirlerimi pekiştirmek için inceliyeceğim bir karavan varmı diye aranırken(Bursada 1 tane yapılıyor,hatta forumlarada yazdım bildiğiniz varmı diye 1 tane bulabildim onuda göremedim)sizin projeniz benim için çok iyi bir rehber olacak.
Bakırköy'de oturuyorum eğer kabul ederseniz tanışıp arada aşamaları incelemek istiyorum.Benim düşüncem arkaya 2 adet tek kişilik ranza idi ama yazdığınızdan 2 adet 2 kişilik ranza projesi gerçekleşecek sanırım.
Tekrar hayırlı olsun kolay gelsin,selamlar.

Hakan Yaşgül.

Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 17m3 "YAK" Atilla Dinçer(Atiladi)

İyi dilekleri için tüm arkadaşlara teşekkür ederim..

Evet Hakan, arkada 2 kişilik 2 ranza olacak, normalde 2+2, 4 kişilik sabit yatak + 2 kişide oturma grubunda olmak üzere extrem olarakda 2+2+2 toplamda 6 kişilik olacak, asıl amaç, sabit yatakların 4 kişiye yetmesi, gece yatak olur masa grubunun her zaman boş kalması... Şimdilik 10-15 gün biraz yavaş çalışma ulur, sonra hızlanır istediğin her zaman ziyarete gelebilirsin, beklerim....

Bu gün sabahdan kapı kilitleri bakımları yapıldı, uzakdan kumanda çok yıpranmıştı, yeni bir boş orjinal kumandaya eski kumandanın bilgilerini aktardık, eski kumanda da yedek olarak kullanılacak..Dün aracı teslim aldığımda sag aks tarafından ses geliyordu, araçlarımı sürekli baktırdığım servise gittim, sorun aks deyilmiş motor alt takozu yırtıkmış 60tl takoz 15tl işcilik ile öntakımın tüm sorunları bitti. Artık birkaç güne kadar gerçek imalata başlayacağım..

Atilla abi Poyrazlarda konuşmuştuk ama bu kadar çabuk gerçekleşeceğini ummuyordum hayırlı olsun.
Bu karavan tam benlik olacak gibi malum ben hep 4 kişiyim her kampta.Sabırsızlıkla yeni projeyi bekliyorum.
Şimdiden kolay gelsin.

Hayırlı uğurlu olsun Attilla Bey. Seçiminiz mükemel,kolay gelsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR