Kendi Imalatım Olan Çekme Karavan Için Yorumlarınızı Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Semih22 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,539

Semih22

Yeni Üye
IMG 20160613 005945

Etiketler

Alüminyum kompozit panel değil mi o kaplama yaptığınız malzeme merak ettim de?

Wi-fi veya Mobil Bağlantı ile Bir Şekilde Gönderildi.

Evet alüminyum kompozit panel en hafif en sağlam böyle oluyor ve uzun ömürlü izolasyon
Yönünden de iyi bir malzeme

Kendi karavanını kendi yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim ben iki yıldan beri düşünüyodum fakat zamanım yoktu daha sonra hazır almay karar verdim ve incelediğimde pek hoşuma gitmediler 2 el felan baktım temiz bulamadım güney karavanın krvanlarını inceledim pek hoşuma gitmedi ve sonra karar verdim ben yapacağım dedim yaklaşık bir hafta proje çizim ağırlık hesabı denge hesabı felan ve projeyi netleştirdim bitmiş ağırlığı 690 kg olacak 315*200*195 ölçülerinde yapmaya karar verdim ve 7 pazar günü çalışmalarımın sonunda göze gelecek bişi elde ettim her nekadar yorucu da olsa vermiş olduğu keyif paha biçilmez
İyi birşeyler yapbildiysem ne mutlu bana beğenen arkadaşlara çok teşekkürler saygılarımla

Elinize emeginize sağlık 10 numara karavan olmuş. Yanlız oturma gurubunun altındaki su deposu yolda giderken sorun yaratmaz inşallah.

Birde şunu sormak istiyorum. Bu alüminyum kompozit panellerin birleşim yerlerini nasıl yaptınız? Birleşim yeri için bir aksesuar varmı sızdırmazlık için?

Elinize sağlık semih bey, güzel oluyor. Sanırım birleştirme yaparken bu profillerden kullanmamissiniz.
Yan tarafları iki parça yapmışsınız, keşke kısa olan parçaları alt tarafta kullansaydiniz. Genelde alt tarafta olabilecek Herhangi bir hasar anında küçük parçayı değiştirmeniz kolay olurdu. Ben de sizin gibi alüminyum kompozit panel kullanarak kendi çekme karavanın yapmıştım.
03e7aa8fd5a1fd6afd5d44911483d43f

Engin ÇAMCI

Evet resimdeki gibi h profiller var. 7585749b3841a53fa666f009c0e636e5

Engin ÇAMCI
Engin bey bu malzemeleri biliyorum fakat dış taraftan bu malzemeleri uygulandığında hem kaba duruyor hemde içerden profilleri bastığı için açılı durmasına sebep oluyor ben ek yerlerini iç taraftan profil üzerinde birleştirdim ve sızdırmaz kimyasallar kullandım ve tüm ızalasyon yapımı bittikten sonra su ile yıkayarak test edeceğim ve bozuk bir arazide sarsılma testin den sonra tekrardan su gecirmeLık testi yapacağım her şeyine çok ayrıntılı dikkat etmeye çalışıyorum öneriniz için çok teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri