Kendi Araçüstü Çadırını Kendin Yap (Rooftent)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasiko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,529

yasiko

Kamp III
Yer
İstanbul
Fotoğraftaki detaylara bakarak araçüstü çadırınızı yapabilirsiniz.

Boru bükme şu anda Praktiker'de satılıyor. 5 TL.
Menteşe parçalarını sanayide kolaylıkla yaptırabilirsiniz.
Gerekli alüminyum profiller de keza sanayi de var.
Merdiven alüminyum profilden basitçe yapılır. Profilleri satılıyor.
Taban ahşap ya da alü. profilden yalıtımlı olarak fotodaki gibi yapılabilir.
Şilte-yatak bir döşemecide diktirilir.
Sadece çadır kısmını yapacak meraklı ve kazıkçı olmayan bir çadır ustası bulmak lazım ki zor olacağını tahmin etmiyorum.

İsterseniz yapabilirsiniz...

Genel

Rtx

Rtx1

Rtx2

Rtx3

Etiketler

Ynt: Kendi Araçüstü Çadırını Kendin Yap (Rooftent)

Benim önerim çadırı aracın üzerine tamamen yerleştirilmesi.Yani merdivenle destek bana sağlam olmayacakmış gibi geliyor. Katlı şekilde aracın üstünde yarım olarak durur,açılınca tüm tavanı kaplar. Yandan merdivenle çıkılır. Ön tarafa da bir tente eklenerek sistem tamamlanır.

ahmet bey teşekkürler paylaşım için bende araç üstü çadır için detay arıyordum, kısmet olursa baharda yapıcam

Ahmet abi her zamanki gibi yine çok güzel bir çalışma sundunuz bizlere sanırım bu projeye ilgi çok olacaktır hatta hakan abinin (Aslanahmet) arabasına güzel bir sistem olur bu durumda arabayıda satmamış olur.

Çok güzel ve faydalı bir paylaşım .Teşekkürler.

yaybek' Alıntı:
Ahmet abi her zamanki gibi yine çok güzel bir çalışma sundunuz bizlere sanırım bu projeye ilgi çok olacaktır hatta hakan abinin (Aslanahmet) arabasına güzel bir sistem olur bu durumda arabayıda satmamış olur.

Zaten tüm çabalarımız Ahmet için... :D

Çok şık. Teşekkürler Ahmet bey.

Ben çadırın markasını merak ettim. Sanırım 3 mevsim ancak olan bu çadırın markasını bilen ardaşlarımız var mı ?

Jeep34' Alıntı:
Çok şık. Teşekkürler Ahmet bey.

Ben çadırın markasını merak ettim. Sanırım 3 mevsim ancak olan bu çadırın markasını bilen ardaşlarımız var mı ?

Paylaşıyoruz :smiley:

http://www.bushranger.com.au/open_sky_rooftop_tent.php

Ahmet bey yine faydalı bir paylaşım çok teşekkürler :smiley:

Bence kolay degil kasinti olursa bütün keyfi kaçar.

yaybek' Alıntı:
Sayın Klorr nerelerdesiniz özledik sizi kayboldunuz bayağı zamandır,aramıza tekrar hoş geldiniz.

çok teşekkür ederim bende sizi özledim biraz yogun geçti buaralar uzakkaldım forumdan

bu kaç kiloya kadar taşıy abiliyor acaba bir bilginiz varmı sabaha kadar uykumda bunun la ugraştım :smiley: makinacılık kötü şey :smiley: tentesinden anlamam ama çalışma sistemi çokkolay hatta size şöyle diyim bunu toplaması 3 saat alır belki

söyle söyliye bilirim benım aklımdaki sistem de bunun taşıdıgı agırlıgı 2 katı taşır

bu şaseyi istanbul ulaşım için kurmuştum profiller 50 lik bunun daha ufakları kullanılacak 30 gibi paslanmaz içi kanallı oldugu için ağır yükleri taşıya bilir ve son derecede kolay kurulur 4 adet saç parçayı işlemek ta autocad de pilanıyaptıktan sonra lazerde pazlanamazda tek seferde kestirilir delikleri delinmiş halde :smiley: cakada kenarları kıvrılır isterseniz ama kıvırmanıza hiç gerek yok cıvataları pazlanamaz kullanılır somunlar jontalı olur hatta hıc cıvata kullanılmaz :D pim le segmanla katiyen açılmayacak gevşemeyecek bir montaj olur
borular dediğiniz gibi bir çok yerde bükümü yapılır kafalarınıda ezeriz içine parça koyup güzel olur ama tenteye karışmam :D heheeh

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR