Kaz Daglari Rota Planlama

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan duvar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,159

duvar

Yeni Üye
Merhaba, Kaz Daglarına daha önce gitmiş gezgin dostlardan öğrenmek isteriz

1-mayısın 3. Haftası gezi icin uygun mudur

2-yakın bölgede kamp kurabileceğimiz camping alternatifleri nelerdir

3- rotamız nasil olmalı. Yürümek istiyoruz. Arazi aracımız var ama amacımız treking

4-görülmesi gereken yerler neresi.

5- 8 yasında yeğenimi de getirmek istiyorum. Arazinin zorluk durumu nedir

6- gezi süresi kac gun olmalıdır.

Etiketler
Ynt: Kaz Daglari Rota Planlama

Merhaba ben ismail Kazdağı Milli Parkında Alan Kılavuzluğu yapıyorum her mevsim ayrı güzel KAZDAĞLARI tavsiye ederim

bu yaz bende o taraflara gideceğim, hafif off road yapabileceğim güzergahlar var ise tavsiyelerinizi bekliyorum, tek gecelik çadır kampı da yapabilme imkanım olacak

Herkese selamlar,

Bizde bir haftalığına kaz dağlarında kamp kurmak istiyoruz. Öğrenmek istediğimiz bikaç konu var.

Gezerek beğendiğimiz yerlerde kamp kurmak istiyoruz. İstediğimiz yerde kamp yapabilir miyiz yoksa kamp yapılabilecek yerler sınırlı mı?
Ateş yakma konusunda sıkıntı çıkar mı?
Balık var mı ve tutmak istesek herhangi bir sorun olur mu?

bu konularda bilen biri yardımcı olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Milli parkın içinde ateş yakmak yasak ama piknik yapabilirsiniz çadırlı kamp alanı mevcut ayrıca balık yakalamakta yasak çünkü Kazdağı Milli Parkı herşeyi ile korunan alan ama milli park dışında dedikleriniz yapılabilir

Kaz Dağlarına Avcılar köyünden çıktım; Kılavuzsuz Dağ geçişine izin verilmiyor, kamp yapmak istersenizde klavuz almanız gerekiyor.Klavuzlar Zeytinliden geliyor...

100 5891

100 5969

100 5893

Kılavuz almanız için sizin aracınızda yer olması gerekiyor sizinle geliyorlardı. 2 sene önce gitmiştim. Fakat 3-4 araç giderseniz de tek bir kılavuz alabiliyorsunuz, grup gezisi sayılıyor. Orada bekleyip bir veya daha fazla araç gelmesini beklerseniz o zaman daha makul olabiliyor hem fiyatı da paylaşmış oluyorsunuz. 2 sene öncesi 70 tl idi yanlış hatırlamıyorsam.

Arkadaşlar ben kazdağı milli parkında kılavuzluk yapıyorum kılavuz almadan Milli parka giriş yasak giriş ücreti kılavuzluk ücreti 65 TL.binek araç ücreti 17,50 TL insanlara çok yanlış bilgi veriyorlar yasal olamayan yollardan girmeye çalışıyorlar 1 kılavuz 3-4 araca kadar götürebilir bu şekil olursa tabi ücrette bölünüyor kişi yada araç başı daha aza ödüyorsunuz ama kılavuz almadan milli parka giriş kesinlikle yasak bilginiz olsun çünkü Kazdağı Milli Parkı 21,450 Ha.lık KORUNAN ALAN STATÜSÜNDE BİR bir alan gece çadır kurup kalmak isterseniz kılavuzda sizle birlikte kalıyor ÜCRETİ %50 fazla ödüyorsunu giriş milli parkın giriş kapılarından form düzenlenerek makbuz karşılığı milli park görevlilerine yatırılarak giriliyor bilginiz olsun sorusu olan arkadaş olursa yardımcı olurum 0 532 491 67 33 www.kazdagimilliparki.com

Konuya farkli bir yerden renk katmak isterim. Kaz daglarina dogru gelmisken assos uda gormenizi tavsiye ederim. 50 km kadar daha bir yol gideceksiniz ama oraya geldiginizde degdigini goreceksiniz. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR