Kayseri'de Yamaç Paraşütü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan deveci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,364

Kayseri Alidağ yamaç paraşütünde bir Türkiye ve dünya markası olurmu?

• -olur

Kullanılan: 9 45.0%
  • -hiç bir zaman olmaz

Kullanılan: 0 0.0%
  • -alidağdan önce Türkiyede çok yer var

Kullanılan: 4 20.0%
  • -bu gidişle olmaz

Kullanılan: 0 0.0%
  • -çok çalışmak lazım

Kullanılan: 7 35.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
Ynt: Kayseri'de Yamaç Paraşütü

30/01/2009 tarihinde saat 18:00 de yapılacak olan talas belediyesi yamaç paraşütü kulubü toplantısı iptal olmuş.

Etiketler

merhabalar oncelikle .
Kayseriliyim. universiteden dolayı istanbul'dayım suan için.Kayseri' de nisanda kurs oldugunu yazmıssınız ama istannbul'da olacagım. acaba nisan ayından sonra baska kurs olucak mı? yazabilirseniz sevinirim..

mrb
kurslar yaz boyu oluyor.
yaklaşık ayda bir.
ama 2009 da talep olurmu,ne sıklıkla açılır bilemem.

pazar akşam 18:00 de
kayseri havacılık kulubü ve talas yamaç paraşütü kulubü arasında işbirliği ve koordinasyon toplantısı yapıldı.
hedef kayseride havacılığı geliştirmek.

Merhaba
bende başlangıç olarak TÜRK HAVA KURUMU nun başlangıç kurslarından birine katılarak aranızda olmak istiyorum ama kurs tercihlerinde *YAMAÇ PARAŞÜT BAŞLANGIÇ *PARAŞÜT BAŞLANGIÇ var sizce hangisiyle başlamalıyım bu etkinliklere? cevaplarınızı bekliyorum

Saygılarımla
Erdoğan

mrb erdoğan
paraşüt başlangıç:normal bildiğin uçaktan atlanılarak yapılan paraşüttür.
eğitimden sonra ileri götürme imkanın çok sınırlıdır.çünkü paraşüt ile atlamaya uygun yçak ve ekipman ister.bunu her zaman bulamazsın.hevesin içinde kalır.
ama yamaç paraşütünde eğitim aldıktan sonra uygun olan her tepeden atlayabilirsin.
yamaç paraşütü normal paraşüte göre bence 100lerce kat daha zevkli.

yamaç paraşütü yapmak harika bir duygu.
bir kez uçan birdaha bırakamaz.
100lerce metre yukarıda havada boşlukta olmak,yüzüne değen rüzgarı hissetmek çok güzel.

arkadaşın sorusuna bende yamaç paraşütü diyorum..eğitimi aldıktan sonra uygun olan her tepede az masrafla ama çok keyifle yapılabilir..

paraşüt başlangıç kursunda t10-b paraşütle atlanılıyor ben kursa katıldım ve atlayış yaptım ama pek beğenmedim bi yılı aşkındır da yamaçparaşütü yapıyorum.Bunu içtenlikle söylüyorumki yamaçparaşütünü tek geçerim :smiley: bugünde yaklaşık 40 dakikalık bi yelken uçuşu yaptım süperdi süper :D

hava soğuk ve karlı olunca kimsenin aklına uçmak gelmiyor.
dolayısıyla foruma bakmak,birşeyler yazmakta kimsenin aklına gelmiyor :smiley:

bence ucmak herkesin aklına geliyodur ,ama havalar böyle olunca hepimiz üzgün vede süzgün atalet çökmüs vaziyette ondandır diyorum sevgilerimle UÇANBİLİR... :'(

mrb
bu bilgileri kopyalayıp yapıştırarak bilgisayarınıza kaydetmenizi tavsiye derim.

13 martta yapılan talas belediyesi yamaç paraşütü kulubü toplantısında adem hoca tarafından yamaç paraşüt ile yamaçta yelken yapılması ile ilgili bilgi verildi.
haftaya cumartesi ve pazargünü güneşlide yeni sezon için ön çalışma olarak yamaç paraşütü yer çalışması yapılacak.

pazargünü buğdaylıda paraşütlü yer çalışması vardı.hava rüzgarlı olduğundan birşey yapamadık.
kısmet...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR