Kayseri'de Yamaç Paraşütü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan deveci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,316

Kayseri Alidağ yamaç paraşütünde bir Türkiye ve dünya markası olurmu?

• -olur

Kullanılan: 9 45.0%
  • -hiç bir zaman olmaz

Kullanılan: 0 0.0%
  • -alidağdan önce Türkiyede çok yer var

Kullanılan: 4 20.0%
  • -bu gidişle olmaz

Kullanılan: 0 0.0%
  • -çok çalışmak lazım

Kullanılan: 7 35.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
Ynt: Kayseri'de Yamaç Paraşütü

mrb yeliz.
evet 2-3 hafta bu iş için yeterli ama uçuşlar yaz boyu oluyor.
tecrübe kazanman için mümkün olduğunca çok uçuş yapmalısın.
eğitim başlangıçta biraz eziyetli ama işi öğrenince rahat.
yazın kayseriye geldiğinde e mailden veya (0505 7314600) nolu tel den bana ulaşabilirsin.

Etiketler

kayseride yamaç paraşütü sezonu nisanda açılacak.
dünkü toplantıda gelecek cuma günü saat 18:30 da talasspor tesislerinde toplanılması kararlaştırıldı.tüm kayserideki yamaç paraşütçü arkadaşları bekliyoruz.
birlik olalım.kayseride yamaç paraşütünü geliştirelim.

bilgi:
2008 yılında kayseride yamaç paraşütü başlangıç kursu alan ve başarılı olan arkadaşlar sertifikalarını,başlangıç pilotu kimliklerini ve uçuş defterlerini talas belediyesinden alabilirler.

kayseride yamaç paraşütü yapan arkadaşların dikkatine:
toplu olarak talas yamaç paraşütü kulubünde uçan arkadaşlar olarak yamaç paraşütü alacağız (8-10 civarı) başka almak isteyen arkadaşlar da varsa bize bildirsinler.ne kadar çok sayıda alırsak o kadar düşük fiyata alabiliriz.
tek tek yamaç paraşütü almak hem pahalı oluyor,hemde kalite ve servis olayı var.
bu cuma yapılacak toplantıya katılıp isimlerinizi Adem hocaya yazdırabilirsiniz.Adem hoca birkaç firmadan model ve fiyat almış.

kayseride yamaç paraşütü yapan arkadaşlardan gezenbilirde takılan yok galiba.
kanuşan bilgi alışverişinde olan yok hiç.büyük kayıp.....

bilgi:
talas belediyesi kayseri yamaç paraşütü kulübü bir sonraki toplantısı 30.01.2009 tarihinde saat 18:00 de talas bilgi evinde yapılacak.

Merhaba arkadaşlar, bende aranıza katılmak istiytorum. Benda acayip bir uçma tutkusu başladı anlatamam. Gökte süzülmek istitorum. Ali dağından kendimi ırakıp süzülmem gerek, lütfen bana yardımcı olun. Paraşütle atlamam için hangi yolu izlemem gerek.

mrb uğur
nisan ayında kayseride yeni yamaç paraşütü kursu açılacak.
2 hafta falan sürüyor.
tahminim 450-500 ytl civarında olur.
yaş 18-55 arası olacak
kilo 50-100kg arası
önemli bir sağlık sorunu olmaması gerekiyor.
yükseklik korkun olmayacak

Sevgili deveci ( isminin bu olmadigina eminim ama yazmamissin )
Ben bu siteyi asli olarak Off road merakim nedeniyle taniyip uye olsam ve sitedeki
bu konudaki deneyimli ve paylasimci arkadaslarin sayesinde cok ciddi & samimi destekler alarak aracima kavussamda da .. ucmak belkide bundan daha cok istedigim birseydir .. Bende, Kayseri merkeze ve Alidagina epeyce uzak ( yaklasik 70 km ) olsamda Kayseriliyim ve mademki boyle bir sansimiz var degerlendirmek istiyorum .. basberi yazdiklarinizi okudum.. ( gerci oldukca detayli olan derslerinizin tumunu simdilik okuyamadim ama okuyacagim )
nisan ayindaki kursunuzda yer almayi cok isterim ..sizinle ilk firsatda irtibat kuracagim...
bu konudaki tum ugraslariniz ve paylasimlariniz icin simdiden cok tesekkurler
Ertugrul

30 ocak 09 da Kayseri de olamiyacagimdan belirttiginiz toplantiya uzulerek katilamiyacagim ama toplanti ozet ve kararlarinizi burda bizimle paylasirsaniz eminim benim gibi bircok arkadas cok sevinecektir ...

ne yazikki hep sonradan aklima gelenler yuzunden tek tek yaziyorum... yeni baslayanlar icin parasut'u ikinci el almayi onermenize de ragmen bu ise gonul verip sevecegimden emin oldugum icin ( ayrica henuz tanismamamiza ragmen sitedeki yazilariniz nedeniyle sizin bu konuda yeterince bilgili & bilincli vede bu konudaki deneyiminize guvenerek ) hala gec degil ise yeni parasut aliminda listenize benide ekleminizi rica ediyorum ..
Detaylar icin e-mail yoluyla haberlesebiliriz ..
Slm / Ertugrul

-mrb ertuğrul
-ben engin kaplan.makine mühendisiyim.aslında bilgilerim infoda yazıyor ama ben yinede söylemiş olayım.
-uzun yıllardır havacılığa meraklı olmama ve birçok yayını takip etmeme rağmen kısmet geçen sene oldu.
-okul- iş -askerlik- iş falan derken bir türlü fırsat olmamıştı.
-tabi ülkemizde insanın geleceğini kurtarması herşeyden önce geliyor.
-bu işe başlayacaksan önce talas belediyesinin kayseride açtığı kurslara gidebilirsin.
-belirli bir uçuş sayısı ve tecrübeden sonra kendi kanadını al.daha önce tecrübesizken alırsan emin ol duramaz uçmaya çalışırsın ki buda çok tehlikeli.kanat alırken mutlaka sıfır al.ikinci el kanatın durumunu bilemezsin.az uçuldu çizik bile yok dediklerine sakın inanma.sen o kanada hayatını emanet ediyorsun.
-yarın talasta yapılacak yamaç paraşütü toplantısına keşke katılabilseydin.bizlerle ve hocalarla tanışırdın.
-konuşulanları ve kararları ben bu foruma yazarım seninde bilgin olur.
kendine iyi bak.

merhabalar malzeme konusunda bende senin tam tersine 2.el kanat tavsiye etmiştim bi ara noktayı bulalım dedim, sıfır kanat almak tabiiki daha iyidir maddi gücünüz uygunsa neden olmasın ancak temiz kullanılmıs 2.el bi kanat yaklasık 800-900€ avantaj saglarki az bi fark degil tabii kullanılmıs malzeme alırken tecrübeli bi pilottan yardım almakta fayda var
yer egitim calısmaları sırasında 1800€ verdigi kanadı 1 hafta sonra hasar veren arkadaslarımız oldu ister istemez yıpranıyo tabii söylediklerim kısıtlı bütceye sahip olanlar için yoksa sıfır her zaman sıfırdır

mrb türker
zaten belli bir uçuş sayısına ve tecrübeye ulaşılmadan kanat alınmaz.
uçuş sayısı 50 yi geçmesi lazım bence.
insanın kanadı olunca kendine hakim olamaz yanlız uçmaya kalkar.o yüzden tehlikeli.
ikinci el kanatlar hasarlı,dengesiz veya suya inmiş oluyor.bazıları temiz gözüksede nemden için için zayıflamış oluyor.

2.el kanat almak araba almak gibidir anlamazsan yolda bırakabilir elinde patlayabilir ,ben 2000 yılından beri 2.el kanatlarla uctum 2007 temmuzda aldım ilk sıfır kanadımı bu mevzu biraz derin uzar gider ,biz takım olarak egitim ve malzeme satışı artık yapmıyoruz ama şimdiye kadar sattıgımız 2.el malzamelerin %70'i almanyada bi ucus okulundan geliyordu check edilmiş bütün kontrolleri yapılmıs sıfırdan farksız kanatlar sattık ,şimdi sen 2.el kanatların geneline suya inmiş yıpranmıs dengesiz dersen olmaz derim, yine söylüyorum ucmak için egitim, 2.el kanat almak için tecrübe şart .aksilik olmazsa yakında gelicem kayseri'ye konusuruz burda cook uzar gider saygılar.....

mrb türker
kayseriye geldiğinde işyerime mutlaka uğra görüşelim bir kahvemizi içersin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR