Kayseri-malatya-elazığ-diyarbakır Karayolu Nasıl?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BRAVEHEART Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,175

BRAVEHEART

Kamp III
Merhaba,
Tüm iç ve doğu Anadolu'da yoğun kar bekleniyorken, Cuma günü şu anda bulunduğum Kayseri'den Malataya-Elazığ üzerinden Diyarbakır'a gitmeyi planlıyorum ama bu ana karayollarından hiç geçmedim daha önce. Nasıldır? Sürüş güvenliği açısından, karlı-buzlu, uçurumlu vb tehlikeli bölgeleri var mıdır bu rotanın?
Yardımcı olacaklara peşinen teşekkür ederim...

SM-T110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Elazığa kadar yolda herangi bir güvnlik sıkıntısı yok devamlı kullanıyorum. Hatta cuma günü Elazığdan Ankaraya seyayahat edicem bende. Yollar çift şerid sadece Darendeden sonra kısa bir alan var tek şerid. Orasınında tünel çalışmaları bitmek üzereydi açıldımı bilmiyorum.

Bilgilendirme için teşekkür ederim Sayın Kerem Cimen. Beni endişelendiren diğer konu bu rotada hüküm süren ağır ve kar yağışlı kış şartlarında sürüş güvenliği nasıl olur. Ehh onu da o gün tecrübe edeceğiz sanırım.

Sent from my iPad using Tapatalk

Bilgilendirme için teşekkür ederim Sayın Kerem Cimen. Beni endişelendiren diğer konu bu rotada hüküm süren ağır ve kar yağışlı kış şartlarında sürüş güvenliği nasıl olur. Ehh onu da o gün tecrübe edeceğiz sanırım.

Sent from my iPad using Tapatalk
Kayseri pınarbaşı ile gürün arası 120 km dir , 2 tane ziyarettepe ve mazıkıran geçitleri 1900 mt lik yüksek geçitleri , bu mevsim gece saatlerinde geçmenizi kesinlikle tavsiye etmem. ama bekarım kadın çoluk çocuk yok derseniz müstesna. deponuz dolu kafanız dinç olsun. iyi yolculuklar.

Sayın Süleyman Cirit. Bilgilendirme için teşekkür ederim. Yolculuk sabah 10:00 gibi Kayseri'den başlayacak. Ailecek yolculuk yapacağız. Bu geçitler karlı havalarda ulaşıma kapanır mı?

Sayın Süleyman Cirit. Bilgilendirme için teşekkür ederim. Yolculuk sabah 10:00 gibi Kayseri'den başlayacak. Ailecek yolculuk yapacağız. Bu geçitler karlı havalarda ulaşıma kapanır mı?
öğle saatlerinde çok problem olmaz. aşırı yağışlarda çok kısa süreli de olsa kapanabilir . zincirsiz yola çıkmayın. yola çıkmadan zincir takma sökme denemesi yapın . yolda öğrenmesi sıkıntı olur. iyi yolculuklar dilerim.
yüksek geçitlerde karayollları bakım evleri var. devamlı çalışıyorlar.

Bir kez daha teşekkür ederim Sayın Süleyman Bey. Suzuli Grand Vitara ile yolculuk yapacağız. Zincir de mevcut ama İNŞALLAH takmaya gerek kalmaz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri