KAYNAKLAR KÖYÜ DAĞLARI

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GRANDCHEROKEE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,917

GRANDCHEROKEE

Ana Kamp
Yer
GAZİEMİR İZMİR
ARKADASLAR SELAM ;

29.09.2012 CUMARTESI GUNU KAYNAKLAR KÖYÜ'NÜN DAĞLARINDA TUR ATMAK ISTEYEN VAR ISE, GRUP OLUSTURABILIRIZ. ESIMLE BERABER 1,5 AYDIR JEEP CIYIZ :smiley: DAGLARDA TOPRAK YOLLARDA GEZMEYI SEVIYORUZ. 3-5 JEEP ARKA ARKAYA GEZMEK, IYI ARKADASLAR EDINMEK ISTIYORUZ. ACIKCASI DAGLARDAKI YOLLARI BILMIYORUM. KAYNAKLAR DAGLARINDA EPEY SAYIDA TOPRAK YOL VAR, ESIMLE BIR KEZ CIKTIK, O GUN KAYNAKLAR KOYUNDEN 6 KM.UZAGA INDIK :smiley: O BOLGELERI BILEN ARKADFASLAR DA VAR ISE, KEYIFLI BIR GUN OLUR.

Etiketler
Ynt: KAYNAKLAR KÖYÜ DAĞLARI

Selam;
İsminizi yazmamışsınız :smiley: Kaynakların arkası nif dağı olarak anılır, zirveye de çıkan çok sayıda rota var ama kaybolmamak için en azından bir gps cihazına ihtiyacınız olacak. Bir gpsiniz var ise ve e-posta adresinizi verirseniz o bölgedeki rotaları sizinle paylaşabilirim :smiley:)
Ayrıca forumda büyük harfle yazmak bağırmak anlamına geliyor ;) bu nedenle küçük harfi seçiyoruz.
sevgiler
Erdal

Merhaba Erdal Bey :smiley: Adım Pınar. Gps cihazımız henüz yok, ama rotaları mail atabilirseniz sevinirim.. Eşim Neslihan ve ben ; en kısa sürede o rotaları takip ederek, o bölgeyi bilinçli bir şekilde dolasşamyı ve zirve yapmayı arzu ederiz.
Bu arada ; eğer firmaların sponsor olduğu offroad yarışlerı yapılırsa, aklınızda bulunsun lütfen ; arazide, bozuk yollarda, içimdeki müthiş adrenalin beni çok hırslı biri yapar. Maddi destek olursa, ve birkaç teknik detay tavsiyesiyle çok iyi bir offroad yarışçısı olurum. Sürati severim, araç kullanmayı severim, bozuk ve zor yollarda daha fazla severim :smiley:

İyi günler diliyorum

Pınar bey selam :smiley:
Size bu forumda da paylaştığım eski gezilerimizden birkaçının linkini veriyorum. Bunlar içinde Nif dağına yaptığımız gezilerden biri de var ve Google earth üzerinde gidilen rotalar mevcut.
Size hoşgörünüze sığınarak birkaç tavsiyede bulunmak isterim;
Mümkün olduğunca yanlız offroad yapmamalısınız, en az 2-3 araç olmasında yarar var. Eğer mecburen yanlız gidecekseniz gittiğiniz bölgeyi önceden yakınlarınıza bildirmekte yarar var.
Offroad koşullarında araç kullanmak asfalttakinden çok farklı ve deneyim gerektiriyor, zamanla kazanacaksınız ançak riskleri her zaman göz önünde bulundurmak gerekir. Biz 2005 den bu yana off road koşullarında hiç beklenmeyen ciddi kazalara şahit olduk :eek:
Henüz sezona girmedik, zira yağmurlar başlamadan ortalık toz duman olur ve geziler pek keyifli olmaz ama önümüzdeki haftalarda günübirlik ve/veya kamplı gezilerimiz başlar, isterseniz bize katılabilirsiniz. benim e-posta adresim; eyaman52@gmail.com.
sevgiler
Erdal

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=48781.msg552401#msg552401

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=48368.msg543918#msg543918

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=47908.msg536406#msg536406

Cok tesekkur ederım :smiley:

Deneyimli bir ÜSTAT la yazıstıgıma sevındım.. Zaman ve ortam musaıt olursa, gunubırlık / kamplı gezilerinize katılmak hoşumuza gider, mutluluk duyarım

Sevgıler

Pınar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri