Kayak Merkezlerinde Kar Kalınlıkları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 207
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,039

Etiketler

Ynt: Kayak Merkezlerinde Kar Kalınlıkları

SEVAL' Alıntı:
Çok harika bir fikir :smiley:
Bu haftasonu gelmek isteyen olursa İstanbul' dan gidecekler için yer var.
Sonra zaten sömestre tatili başlıyor, muhtemelen kalabalık olacak.
Bu haftasonu gelmek isteyen olursa haber versin :smiley:
walla bilseydim katılırdık ..(7 kişiyiz biz)
ilk önce ,16 ocak için Kartalkayaydı tur..sonra uludağ dendi..onada eywallah dedik yeterki kayalım ;D
aslında , tura katılanlar bilgileri burda paylaşsa daha iyi olur diye düşünüyorum..sevgiler

bahsettiğm uludağ gezisinden döndük..hava biraz bozuktu..sis ve karla karışık yağmur felan..fena geçmedi..

şuan için kartalkayanın ve doğu bölgelerin daha iyi olduğunu düşünüyorum..

emmy' Alıntı:
bahsettiğm uludağ gezisinden döndük..hava biraz bozuktu..sis ve karla karışık yağmur felan..fena geçmedi..

şuan için kartalkayanın ve doğu bölgelerin daha iyi olduğunu düşünüyorum..

Güzel ve yeterli kar var mıydı ??

emmy' Alıntı:
yeterli kar war..o konuda sıkıntı yok..hava kötüydü işte..

Evet sis falan en kötü hava koşlu zaten kayak için. Bu sene sezon böyle şaşırdı. Normalde bu tarihte sis yağmur olmaz Uludağ'da ama..
Heralde şubatta martta keyifle kayılabilecek hale gelir..

Bu haftasonu Kartalkaya' da da sis vardı.
Arada da kar atıştırdı. Ona rağmen çok harikaydı.
Özlemişim kış sporlarını.

14-18 Ocak arası Palandöken'deydim.

Kar malesef yetersiz. Snowboardın altı çizik dolduğundan yeni bir bakım gerektirecek gibi.

Yarım günlük ski pass 20 TL, günlük kayak kirası 15-20 TL.

Ancak gerek kamuya ait gerek özel sektöre ait olsun işletmecilerdeki kalite Uludağ'ın çok gerisinde. Örneğin 5 yıldızlı otelin cafesinden çıkış almak istediğinizde 9:20'ye dek kasiyerin gelmesini bekliyorsunuz.

Ayrıca bir klübün işletmeciliğini yaptığı kayak odasından kayak kiraladık. Bağlama ayarlarını yetersiz yaptıklarından ilk keskin dönüşte kayak attı. 5* otelin kayak odasında ise botlarınızı çıkarmaya yardım etmiyorlar.

Çok geniş bir yoldan 10 dakikada otele gelip, aracınızı park edip, piste gitmek gibi imkanları mükemmel. Pistlerinin eğim, uzunluk ve çeşitliliği çok güzel. Ancak, gerek kar miktarı, gerek hizmet kalitesi nedeniyle tatmin edici değil.

19 Ocak 2010, Salı, 09:56 TSi | 19 Ocak 2010, Salı, 07:56 UTC

ExKarKalinligiHaritasiCiz

expert16' Alıntı:

Kar malesef yetersiz. Snowboardın altı çizik dolduğundan yeni bir bakım gerektirecek gibi.

Ancak gerek kamuya ait gerek özel sektöre ait olsun işletmecilerdeki kalite Uludağ'ın çok gerisinde. Örneğin 5 yıldızlı otelin cafesinden çıkış almak istediğinizde 9:20'ye dek kasiyerin gelmesini bekliyorsunuz.

Ayrıca bir klübün işletmeciliğini yaptığı kayak odasından kayak kiraladık. Bağlama ayarlarını yetersiz yaptıklarından ilk keskin dönüşte kayak attı. 5* otelin kayak odasında ise botlarınızı çıkarmaya yardım etmiyorlar.

Çok geniş bir yoldan 10 dakikada otele gelip, aracınızı park edip, piste gitmek gibi imkanları mükemmel. Pistlerinin eğim, uzunluk ve çeşitliliği çok güzel. Ancak, gerek kar miktarı, gerek hizmet kalitesi nedeniyle tatmin edici değil.

Kar kalınlıklarını fazla fazla yazıyorlar dediğimde bazı arkadaşlar itiraz etti. Gördünüz işte şuan da bile 65cm kar gösteriyorlar. Dağın gidip kar yığıntısının içinden ölçüm yaparsanız sonuç bu olur. İnsanlar 65cm kar var diye kalkıp bi dünya yol gelir ve hüsrana uğrar.

expert16' Alıntı:

Hulg' Alıntı:
Kar kalınlıklarını fazla fazla yazıyorlar dediğimde bazı arkadaşlar itiraz etti. Gördünüz işte şuan da bile 65cm kar gösteriyorlar. Dağın gidip kar yığıntısının içinden ölçüm yaparsanız sonuç bu olur. İnsanlar 65cm kar var diye kalkıp bi dünya yol gelir ve hüsrana uğrar.

- Bu konuları konuşmuştuk gerçi.. hatta size palandökeni 24 saat izleyebileceğiniz link verecektim ..kısmet bugüneymiş
- Askeriye harici hiçbiryerde ayakkabınızın çıkartılmasına yardımcı olunması diye birşey duymadım..Yurtdışına kaymaya giderseniz böyle bir beklenti içine girmemenizi tavsiye ederim..
- Uludağın kalitesini pazar günü gördüm..1174 mt lik teleski , ayak kokan kayak odaları , kırık dolaplar ,pistin ortasına boru döşemek için açılmış hendekler , keşke çekseydim fotolarını sizler için. Ama bu Uludağ'a bişey kazandırmaz.
- Bağlama ayarlarının eksik yapılması , geç gelen adisyon, görevlinin size kapıyı açmaması vs vs.. gibi durumların Palandökenin kalitesiyle veya işletmenin yetersizliğiyle alakası yok.. heryerde rastlanabilcek durumlar..
- Bağlama demişken kız arkadaşım kayak kiraladı bırakın kayarken düşmesini, piste doğru giderken bağlama düşmüş ..anlayış göstermek lazım..büyütülecek bir konu değil ..gittik değiştirdik halloldu sonuçta.
- Kimse kimseyi kandırmıyor..Kandırılıyorsanızda gerekli yerlere başvurunuzu yapın
- Emin olun kimse kar çukuruna cihaz saplayıp yayın yapmıyor. İşte bu gerçekten çok komik..
- Aranızda bana kızanlar olacaktır. Saygı duyarım. Bu tür yorumları paylaşıpta Palandökene tekrar kaymaya gitmemelerini rica ediyorum. Bu konuda aynı saygıyı onlardan da bekliyorum.

Polemik yaratmamak için burada bitiriyorum. Bu konu hakkında bu kadar konuşmadan sonra parmaklarımı boş yere yormakta istemiyorum.

Dilim sürçtüyse, kalp kırdıysam , saygısızlık ettiysem affola.

Palandöken 24 saat canlı pist linki (şifre isterse Guest butonuna basıp izleyebilirsiniz)...İyi Seyirler

http://85.97.131.6:81/html/guest_view.asp

Bu gün yurda giren ve Marmara Bölgesinde etkili olan kar yağışıyla, Marmara bölgesindeki pistler kayağa elverişli hale gelir diye düşünüyorum.

Kiralanan bir kayağın bağlamasının düşmesi değil, ayarının yanlış yapılması bile ciddi bir sorundur.

Zira kayak yaparken kişinin kendi tecrübesi kadar ekipmanına da güvenmesi gerekir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri