Kayak Merkezlerinde Kar Kalınlıkları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 207
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,026

Etiketler

Ynt: Kayak Merkezlerinde Kar Kalınlıkları

civciv' Alıntı:
kartepede kar kalınlığı nedir bilen giden var mı?

Kartepe sezonu acmadı mekanıkler kapalı :(

[30cm] ULUDAĞ
[40cm] KARTEPE
[45 cm] KARTALKAYA
[40 cm] ERCİYES
[22cm] DAVRAZ
[30 cm] PALANDÖKEN
[70cm] ILGAZ
[19cm] SARIKAMIŞ

Uludağ Büyük Otel'deki bir arkadaş ile görüştüm. Şu an Uludağ'da 1 metre civardında kar olduğunu söyledi. Meteorolojinin sitesine göre 60 cm. Ancak liftler henüz açılmamış.

Uludağ'da dün kayak hocalarının ders vermeye başladığını öğrendim :smiley: liftler açılır yakında..

biraz evvel döndüm ılgazdan ,süperdi ,60 cm yakın kar vardı ,kayak sezonu açılmışl ;D
bunlarda resimler [attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

Lgaz da 19 12 2009 018

Lgaz da 19 12 2009 023

Lgaz da 19 12 2009 030

hafta sonu sarıkamış da hava süperdi piste çok güzeldi sarıkmışa gezenbilir ailesinden gelen olursa haber etsin :D beraber kayarız cihan abi bir dahaki sefere bas gaza gel sarıkamışa

10870_210541678380_675938380_3012009_3103752_n.jpg

cihanülker' Alıntı:
biraz evvel döndüm ılgazdan ,süperdi ,60 cm yakın kar vardı ,kayak sezonu açılmışl ;D
bunlarda resimler

Manzara harıka,resımler cok guzel paylasım ıcın tesekkurler..

Onumuzdekı hafta sonu ıtıbarı ıle tum Uludag ve Kartalkaya da sezon acılısı tam anlamıyla yapılır,su an pıstler ve mekanıklerın tumu aktıf degıl.. bu kadar sabrettık bır hafta daha beklemeye deger..

Herkese selamlar. Burada kış sporları tutkunlarını görmek çok güzel. Burada site ismi vermek doğru olur mu bilmiyorum ama ben skiciyiz.biz sitesinden Saygın Yılmaz. Merkezlerdeki hava durumuyla kısa kısa bilgiler vermek istiyorum:

Kartalkaya: Sezon haftasonu açıldı. Beklediğimizden çok kar vardı, Nazlı pistinde açılma yok ama pazar yağmur başladı. Şu an yaklaşık 80 cm kar var ve Nazlı lifti açık.
Uludağ: Sezon açıldı, kar durumu fena değil ama Ağaoğlu liftleri kapalı olduğundan aşırı sıra oluşabilir. Sadece birinci bölge açık, ikinci bölgede henüz yeterli kar yok.
Kartepe: Sezon açılmadı, yeteri kadar kar yok.
Ilgaz: Sezon açıldı, 1 metre civarı kar var ancak mekanik açıdan çok zayıf bir merkez.
Saklıkent: Sezonu açacak kadar kar var ama işletmecilerin tesisleri yetiştiremediği söyleniyor. Önümüzdeki haftasonu açılma ihtimali var ama sıcaklar geliyor, açılış olmayabilir.
Davraz: Kar durumu ikinci istasyonda fena değil, birinci istasyon açık değil.
Palandöken: Kapalı, yeterli kar yok.
Sarıkamış: Sezonu açtı, kar durumunda sıkıntı yok. Önümüzdeki hafta gelecek olan sıcak hava dalgasından nispeten az etkilenecek.
Erciyes: Kar kalınlığı 60 cm civarı, bazı tesislerin açılış yaptığı söyleniyor.
Zigana: Sezonu en erken açanlardan, küçük bir kayak merkezi.

Şimdilik bu kadar. Yukarıda da belirttiğim gibi önümüzdeki hafta maalesef sıcak bir hava dalgası geliyor. Dağların bundan olumsuz etkilenmesi kuvvetle muhtemel. Eğer tahminler tutarsa, yılbaşında kayak yapmak birçok merkez için hayal olacak. Gezenbilirciler lütfen planlarını buna göre yapsınlar. Son bir uyarı. Otelleri arayıp bilgi almanızı tavsiye etmem. Genelde yanlış bilgi veriyorlar.

Hafta sonu arkadaşım kartalkayadaydı ve şiddetli rüzgar olduğundan bahsetti. Sanırım Ocak ortalarına doğru sezon tamamen açılır diye düşünüorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,433
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR