Kayak Merkezlerinde Kar Kalınlıkları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 207
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,022

Etiketler
Ynt: Kayak Merkezlerinde Kar Kalınlıkları

SARIKAMISKAROTEL' Alıntı:
sarıkamış kayak pistleri 2 metreyi gecti gelmek isteyenlere duyurulu
ata036' Alıntı:
bu gün sarıkamıştaydım çok güzeldi

Maşallah diyelim...Ne mutlu size :D

Tarık bey ,Sarıkamış'ı izleyebileceğimiz link varsa paylaşabilirmisiniz ?..Gidemiyoruz bari izleyelim ;)

Dün Uludağ'daydım.

Saat 9.00 itibarı ile Karinna Hotel'den çıkış alıp İkinci Bölge pistlerinde saat 13.00'e kadar kaydım.

Hava çok rüzgarlı olduğundan çok keyifli geçmedi. Kar kalınlığı 100 cm civarında olmasına rağmen, pistin rüzgar alan kısımlarında açıklıklar ve kuzey sırtlarda buzlanmalar mevcuttu.

Yaklaşık 40 kişilik bir grup da zirve yürüyüşü yapıyordu.

Yarım günlük ski pass 25 TL, tam günlük 40 TL.

Karinna Otel Kayak Odasından günlük kayak kirası 40 TL.

pazar günü bir aksilik olmaz ise sarıkamışdayım geçen hafta güzeldi bu hafta kar yağdı dadınan yenmez şimdi :D :D gelenler varsa bekliyoruz sarıkamışa

SARIKAMIŞ PİSTLERİ 3 METRE OLDU

[attachment=1]

SL741053

bi yağamadı gitti, küresel egsoz gazlarının ve bacalardan çıkan dumanların gökyüzüne ulaşmasıyla oluşan küresel bulanık sıcak hava kütlesinden dolayı kar taneleri daha düşmeden eriyip buhar olup gökyüzünde bulutların içinde hapsoluyorlar bir türlü gelemediler yeryüzüne.. ama ben inanıyorum bu günlerde gelicek..

Bugün Uludağ'da kar kalınlığı 150 cm'nin üzerindeydi. Ancak gerek hava sıcaklığının 5 C derece civarında olması, gerek kar üstüne yağmur yağmış olması nedeniyle kar kalitesi iyi değildi.

Birinci Bölge her zamanki yoğunluğundaydı. İkinci bölgede ise yaklaşık on gündür kar yağmaması nedeniyle açık (karsız) bölgeler vardı.

Ayrıca milli park araç giriş ücreti 6 TL olmuş. :(

Gecen hafta sonu Palandoken'deydım mekanıkler,kar sevıyesı ve pıstlerın durumu guzeldı,fakat bazı bolgelerde acılmalar da goze carpıyordu.
Bu kıs Erzurum da bıle gecmıs senelere gore kar yagısının herzamankı yuksek sevıyelerde olmadıgı gorulebılmekte.

SEVAL' Alıntı:
Geçtiğimiz hafta Kartalkaya zaten süperdi, bu hafta daha da çok olur.

Uludag'ın o kalabalık karmasasını gordukten sonra sezon kapanısını buyuk ıhtımal Kartalkaya da yapacagım..

28 Şubat Pazar günü Uludağ'da kar kalınlığı yaklaşık 2 metre idi.

Cennetkaya ve Yazıcı pistlerinde kaydım. Kar kalitesi oldukça iyi idi. Ancak Yazıcı pisti her zamanki gibi çok kalabalıktı, bu nedenle Cennetkaya'ya geçtim.

Hava oldukça sisli olmasına rağmen güzel bir gündü.

Merhaba arkadaşlar. Size kısaca sezonun gidişatıyla ilgili bilgi vermek istiyorum.

Sarıkamış'ta bulunan bir üyemizden öğrendiğimize göre kar durumu çok iyi değil. Bu sabah birkaç saat yağmur yağmış ancak daha sonra yağmur durmuş ve kar biraz toparlamış. Yine de çok iyi değil.

Kartalkaya'da kar durumu çok iç açıcı değil ancak dağa yağmur yağdığını duymadım.

Uludağ'da dün ve bugün yağmur varmış, yeni bir kar yağana kadar gezenbilircilere kesinlikle Uludağ'ı önermiyoruz.

Kartepe, çok büyük bir sürpriz olmazsa sezonu kapadı.

Palandöken'de de lodos karları eritiyor, kar durumu orada da pek iç açıcı değil. Alt istasyonlarda kar helva kıvamında.

Mart'ın ikinci yarısı hava dönüyor. Kayak sezonu yeniden başlayacak gibi. Geçen sene olduğu gibi bu sene de 1 Nisan'a kadar kayak yapılabilecek gibi görünüyor. Tüm Gezenbilir üyelerine güzel bir sezon dilerim.

Saygın Yılmaz
www.skiciyiz.biz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri