Kayacı Kanyonu Mersin

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uda4a Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,096

uda4a

Kamp II
Yer
Ankara
Kayacı vadisi, Erdemli ilçesine bağlı Limonlu’ nun kuzeyinde ve kasabaya 15 km uzaklıktadır. Vadi içinde akan Limonlu Çayı 130 km uzunluğunda ve Orta Toroslar’dan doğup Akdeniz’e dökülüyor. Romalılar bu su sayesinde Korykos (Kızkalesi) kentini 450 yıl egemenlikleri altında tutmayı başarmıslardır.
Nette bulduğum genel bilgi sonrası izlenimim, yazın daha çok piknik yapılabilecek yerler arasında olmakla beraber eylül ayı sonrasında yürüyüş için uygun bir alan oluşturmakta.yerel bir kaç kişiden aldığım bilgi resimlerde şelale diye görülen yerin daha üst kısımlarına yürümenin zor olduğunu söylediler, sanırım bundan sonrası belki iple vb teknik ekipmanla ilerleme imkanı verebiliyordur.Kanyon yolunda ilerleyip meskun mahallden uzaklaşınca bir müddet sonra bir köprü karşılıyor, burada araç bırakılıp kanyon boyunca yukarıya doğru sanırım yaklaşık 10 km yürüyüş parkuruna izin vermekte.Görselleş aşağıda

DSC 0934

DSC 0935

DSC 0937

DSC 0939

DSC 0942

Etiketler

Ynt: Kayacı Kanyonu Mersin

Elimden geldiğince bulunduğum bölgedeki psilikleri temizledim, ruhumuza işlemiz.birazda oğlumla serinledik.:smiley: donduk demek daha doğru olur sanırım

DSC 0984

DSC 0986

Ynt: Kayacı Kanyonu Mersin

Buraya çok yakın olmama rağmen ilk defa burda gördüm gezi listeme aldım teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR