KASTRO

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ülkü-aydın Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,971

ülkü-aydın

Yeni Üye
arkadaşlar daha önce duydunuz yada geldinizmi bilmiyorum ama dikkatini çekenler olacakdır illa ki.
kastro çamlıkoy bölgesini de incelemenizi öneririm. internettem kolaylıkla bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Ynt: KASTRO

En son üç sene evel uğradım.Girmemle çıkmam bir oldu.Yolu rezalet,tipler rezalet,ortam ise tamamen rezaletti...Eski Kastro ile alakası kalmamıştı.

Ben yaklaşık 15 sene boyunca her sene kampa gittim kastroya 15 günden aşağı kalmazdım. Ancak son 2-3 senedir ailem gidiyor hala ancak ben arada yanlarına gidiyorum. Dalyanın dediği eski kastrodan eser yok, yinede Çok güzel bi yer ama haftasonları hariç.

bu sene ramazan ayında valilik yolu yaptırdıgından artık yol problemı kalmadı cok sukur.
daha bır cok yenılık yapılmaya devam edıyor suanda
restorana canlı alabalık ıcın bır de havuz yapılıyor ekım ayında tam olarak bıtmıs olacakdır. kış aylarındada hızmet verebılecek bı yer olacak.
kastro artık 365 gun acık olacak yanı

hafta sonu gelenler hakkında malesef yapılacak cok fazla bırsey yok sonucta kapıdan gırene sen gel sen gelme denemıyor . bu tur degısıklıkler bır anda olmuyor malesef o ancak zamanla oturacak bırsey. benım ıcın kastronun en ıyı donemı mayıs ve eylul ayları olmustur her zaman daha sakın ve huzurlu bır havası oluyor ozaman.

Evet arkadaşlar malesef kastro son zamanlarda dediğiniz gibi rezalet bir durumdaydı.
Fakat sebepleri de vardı böyle olması için.
Malesef bu şirin yerimizin yeri Tekirdağ ile Kırklareli il sınırlarında olduğu için senelerdir süren yol problemi yaşanmıştır.
Her iki ilimiz yakar top oynar gibi kastro ile oyun oynanmıştır.
Bir diğer husus ise günü birlik gelenlerin ziyadesi ile çevreyi bozmasıdır.
Başka bir husus da ararsak bu bölgenin işletmesi ile ilgilidir.
Gerekli yatırımları yapmaması yol,su,tuvalet,elektrik,çöp,büfelerin faiş fiyatlarla ürün satması gibi sorunlar yaşanmaktadır.
Üstüne üstlük giriş ücretlerinin aşırı yüksek olmasıdır.
Arkadaşlar eğer yukarıdaki hizmetler yerine getiriliyor olsaydı inanın burası kamp,trekking,deniz.kumsal için süper bir mekan olabilir.
Son zamanlarda yolları ile ilgili çalışmalar yapılmaktaydı umarım uzun vadeli temiz bir yol yapılmıştır.
Tabiki bunun en güzel sebebi karayolları işletmesinin Saray ilçesinin dışına yeni kurulmuş olmasıdır.
Eminim ki uzun vadeli bir işletmeci burasını akıllaca yönetir ise hem doğa severler için vaz geçilmez mekan olarak akıllarda kalacaktır.

Bu yaz (Temmuz ayında ) İğneada'ya giderken 5 dk.lığına uğramıştım.

100 6671

100 6672

100 6673

1985 yılında ilk gittim. Elektrik, bakkal, asfalt yol yoktu. Değişik tarihlerde hafta içi-sonu onlarca kez gidip çadır kurdum. 10 yıl önce orman idaresinden özele geçtiğinde gittim. Ancak son olarak 2018 temmuz ayında gittim. Hafta içi 3 gün çadır kurdum. Gürültü gece gündüz kesilmiyor. Pislik, eskiye göre yüksek fiyatlar. Bir daha adım atmayı düşünmüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR