Kasrik Ören Yeri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,285

AYDURAN

Zirve
Yer
İstanbul / Maltepe
Cizre'nin 6 km kuzeyinde bir boğaz içinde bulunan yerleşmede çeşitli yapı kalıntıları mevcuttur.

Ören yeri günümüzde Cizre halkı tarafından mesire yeri olarak kullanılmaktadır.

Etiketler

Ynt: Kasrik Ören Yeri

Murat kardeşim benim için kasrik boğazı çok değişik anlamlar içerir.Askerliğimi Şırnak Çakırsöğütde komando er olarak yapmışdım.Çakırsöğütden Kasrik geçidine bakınca orası özgürlüğün kapısı gibi gelirdi bana çünkü ondan sonra pek tehlike yokdu.Ama izin dönüşlerinde ordan geçerken sanki evime gelmişim gibi hissederdim Şırnağı özlemişim epeyi 1995 den bu yana epeyi zaman geçti.Demek şimdi alabalık lokantaları açıldı ha.Bizim zamanımızda sadece askeri kontrol noktaları vardı Sevgiler

Haklısın benim içinde öyleydi.hala askeri kontrol noktası var. pek değişiklik yok sanırım.bende askerliği o bölgede yaptım oradan defalarca geçtim hatta alabalık yemenizi tavsiye ettiğim yerde malum bir şey yiyemeden geçtim :smiley:. konvoydan ayrılma imkanı yok ama o bölgede bu tür piknik yeri pek fazla yok ve o bölgenin en meşhur yerlerinden biri olduğunu biliyoruım tabi asker değilsen.namaz dağında konserve yemek ayrı bir keyiftir herhalde. yada cudide akşam ateşinde önünde suriyeye açılan kocaman bir pencere..dağların bir tarafı bemebayazken diğer yanı çölden gelen sıcaklardan bitki örtüsüyle kaplı yemyeşil..neredeyse kışı hiç görmüyor..

SELAM ARKADAŞLAR BEN ERDAL
BEN ASKERLİĞİMİ KASRİK BOĞAZINDA YAPTIM ORAYA HAYRAN KALDIM HALEN AKLIM ORALARDA 1996 DA ORADAYDIM

Erdal merhaba ben oradan 1997 de döndüm seninle aynı zamanlarda orda bulunmuşuz.Önünden konvoyla sıkça geçmişizdir.Selamlar.

ABI ORASI COK GUZEL BI YERDIR DEGERI COK BUYUK TURIST GELIRDI BEN KONTROL NOKTASINDAYDIM YOLDA TERHIS OLDUM KASRIKTE BI TARIHI CEZA EVI VARDIR GÖRDUNUZMU HIÇ HEMEN ALTINDADA LOKANTALAR FALAN ABI ORADA TARIH YATIYOR ARASTIRMAK GEZIP GORMEK LAZIM TABIKI ZAMAN DA GEREKLI HERKESE SAYGILAR BYBY

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri