Kasetli Porftatif Tuvaleti Maceratör Sisteme Çevirmek Istiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eroscenk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,235

eroscenk

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba
yeni aldığım karavanımda kasetli tip portatif tuvalet mevcut
ancak ben maceratör sistemli wc ye dönüşüm yapmak istiyorum.

aracımda 200 lt temiz su, 100 lt maceratör pompalı atık su tankım var.
sizce en pratik şekilde nasıl bir uygulama yapmam gerekiyor.

atık su tankını wc için kullanabilir miyim
yoksa wc için ayrı bir tank mı kullanmam gerekecek?

Etiketler
Dıştan takıp çıkarılan kasetli klozet , taktırmanızı tavsiye ederim .
Mecaratör tankını , mecaratör bağlantılı yeni bir klozete bağlattırabilirsiniz de , tercih sizin .
100 lt atık tankı (duş+eyve+wc) için yeterli olmayabilir , çabuk dolar diye düşünüyorum . Sık sık boşaltmakta sorun yaşayabilirsiniz .

Dıştan kasetli tuvalet en iyisi,
Ama yok ben illaki öğütücülü wc isterim derseniz,onun deposu ayrı olmalı ,yoksa sık sık dolar,onu boşaltacak yer bulmak zor,bulsan da boşaltırken üstün başın ayakkabın elin kolun batar,kirlenir
Dıştan kasetli den şaşma

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karavan1n içinden düğmeye basarak tahliye edebileceğim tipte maceratör pompal1 bir wc vard1 plan1mda. ama anlad1g1m kadar1yla sadece wc için ayr1 bir depolama tank1 ilave etmem gerekecek sistemime

karavan1n içinden düğmeye basarak tahliye edebileceğim tipte maceratör pompal1 bir wc vard1 plan1mda. ama anlad1g1m kadar1yla sadece wc için ayr1 bir depolama tank1 ilave etmem gerekecek sistemime
Bence kötü fikir. Kasetli tuvaleti boşaltmak daha kolay. Boşaltacak tuvalet ve boşaltma yeri bulmak kolay. Kaseti çıkartıp istediğiniz yere götürebilirsiniz. Araca sabit maceratörlü atık tankını nereye boşaltabileceksiniz. Herhalde yol üzerine veya insanların ve hayvanların geçtiği yerlere boşaltamazsınız. Kamp alanlarındaki atık boşaltma yerlerine hortum takarak boşaltmanız gerekir. Avrupadaki kamp yerlerindeki tanktan boşaltmaya uygun atık boşaltma yerleri de gri suya göre yapılmıştır. Tuvalet atığınız için hortum kullanmanız gerekecektir.

Ben yeni sordum ögrendim. Avrupada sadece kasetli tuvalet varmış. Avrupa daki tesislerde hep kaset wc ye göre yapılmış. Yol kenarına bosaltma olayı yasakmış.
Türkiye dede bu sektör gittice büyüyor. Türkiye de bir artık bir düzenleme yaparak yol kenarına boşaltma işini hijen açısından yasaklayabilir. O zaman yapacağınız yatırım boşa gidebilir.

Logar kapaklarini ve mazgallari dusunmustum ben
Sayın eroscenk, ismini bilmediğimden rumuzunuz ile hitap ediyorum.
Pis su boşaltımı uygun boşaltma istasyonları mevcut olmadığından bizim ülkemizde sorun, sizin düşündüğünüz logar kapağı açmak nerde ise imkansız kapamak ta bir o kadar zor ; yada mazgallar , çoğu mazgallar yağmur suyu drenajı içindir Wc suyu için uygun olmaz, ülke şartlarında hijyene dikkat ederek kasetli tuvaletler en uygun olanıdır.
5 senedir kullanıyorum çevreyi rahatsız etmeden bir çok yerde sorunsuzca boşalttım. Siz sadece dıştan sökülebilien kasetli wc yada kasetli wc seçiminden birini tercih etseniz uygun olur.

Sayın eroscenk, ismini bilmediğimden rumuzunuz ile hitap ediyorum.
Pis su boşaltımı uygun boşaltma istasyonları mevcut olmadığından bizim ülkemizde sorun, sizin düşündüğünüz logar kapağı açmak nerde ise imkansız kapamak ta bir o kadar zor ; yada mazgallar , çoğu mazgallar yağmur suyu drenajı içindir Wc suyu için uygun olmaz, ülke şartlarında hijyene dikkat ederek kasetli tuvaletler en uygun olanıdır.
5 senedir kullanıyorum çevreyi rahatsız etmeden bir çok yerde sorunsuzca boşalttım. Siz sadece dıştan sökülebilien kasetli wc yada kasetli wc seçiminden birini tercih etseniz uygun olur.
Aracim artik hazir oldugu icin distan sokulen kasetli tip wc yaptima ihtimalim daha zayif arabaya distan mudahale etmek zor bu asamadan sonra. Portatif e
wc te devam karari aldim.
Cevaplar icin tesekkurler

Merhabalar, kiralık araçla 15 günlük ilk karavancılık deneyimimim ortasında sivas’tan selamlar.. duş ve atık su sistemi şöyle..

- araçta 80lt atık su tankı var.. Mutfak, wc, duş vs. hepsi buna bağlı.. hemen her gün boşaltmak zorundayız..

- pompa ile aracın yanında hafif bi fışkırtma sistemi var. (Maceratör denilen şey bu galiba)

Avrupa için hiç bir bilgim yok ama, tr için bu maceratör sistemi baya pratik.. nereye boşaltıyoruz derseniz.. opetlerde araç yıkama noktalarını çeviren mazgallara..

Önce bunu mazgala boşaltıyorum. Sonra 2₺ köpük ve basınçlı su makinesine atıp, hep karavanı biraz yıkıyorum, hem de atık suyun ilgili rögara drenajını sağlıyorum.

Bu çözüme itirazınız var mıdır ? Düşünemediğim bir doğa sorunu ?

Cevaplarınızı dört göxle bekliyorum. Selamlar.

Örnekte görüldüğü üzere..

8E889B62 F158 4BA0 B496 B662662E1AA8

6C25E0E5 EDF9 4947 BDFC 7CEB12B9F0BE

Türkiye şartlarında en iyisi dıştan takılan kasetli WC dir , diye düşünüyorum . Heryerde petrol istasyonu bulup desarj etme imkanı yoktur .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.