Kaş Kekova Demre

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mrdnmz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,598

mrdnmz

Defender 130 2.4 TDI
Yer
KOCAELİ
Web
www.dreamdef.com
Malum gezimizin uzunca bölümü buralarda geçecek o yüzden keşif amaçlı gezimizi geçen hafta tamamladık. Muhteşem bir doğanın uyanışına da şahit olduk. Konaklamamızı da yeni aldığımız araç üstü çadır da yaptık. Çok rahat bir gecenin ardından sabah Demre de uyandık ve başladık gezmeye.

İlerleyen mesajlarda konakladığımız Andriake Camping e de ait güncel bilgileri bulabilirsiniz.

Şimdi görseller.

P1040977

P1040978

P1040979

P1040981

P1040982

Etiketler
Ynt: Kaş Kekova Demre

Katolikler için önemli bir yer Demre. Burada tabiri caizse hacı oluyorlar. Biz daha önce gezdiğimizden tekrar girmedik ama çevre düzenlemesi ile çok daha güzel olmuş çevre.

Burada Andriake Camping in sahibi Barış bey le buluştuk, Demre' nin Belediye Başkanı ile tanıştık.

P1040983

P1040984

P1040986

P1040989

Andriake Camping çok güzel bir yer. Hem konum olarak hem çevre düzenlemesi hem de titizliği ile. Okan ve Hatice de muhteşemler bir de abbas var onu da birazdan göreceksiniz. Fiyatlar makul, sıcak su, wc, duş, ücretsiz wi fi ve lezzetli yiyecekler ve sabah kahvaltısı gayet güzel. El arabasında pişen yemeğin tadı da başkaymış. :D

Tekrar kendilerine misafirpervelşkleri için teşekkür ediyorum.

P1040990

P1040991

P1040992

P1040993

P1040994

Kamping in hemen önünden çay deniz ile birleşiyor. Dinlenme ve manzara için banklar var. Trafik biraz yoğun çünkü limanın hemen girişi. Ancak yoğunluk akşam kayboluyor yat turları bittiği için.

Andriake nin bir de plajı var. Plajda da hizmet için bir de bar ları var. Türk kahvesi dahil herşey var.

P1040995

P1040996

P1040997

P1040998

P1040999

Geçen sene bizde oralardaydık...
Gezi için çok daha uygun bir zamanı seçmiş olduğunuz çevrenin tenhalığından belli oluyor.
Güzel gezinizde, keyfinizin devamlı olmasını dilerim.
Yeni paylaşımlarınızı bekliyoruz...

Merhabalar,
Emre kardeş, yıllar önce denizden o tarafları öyle gezdim askerdim o zaman Jandarma Botuydu şimdi Sahil Güvenlik. Samandağ sınırından Foça'ya kadar özel bir görevle bütün koyları ve en küçük iskeleleri dolaşmıştık.
Şimdi o güzellikleri sayende tekrar görüyorum da, ben senin fotoğraflarda en yakışıklı bir delikanlı gördüm, hele o dondurma olayı harika.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

demre'ye bir dahaki gelişinizde beymelek'e de zaman ayırmanızı öneririm. dalyan gölü kenarındaki güzel manzaralı balık restaurantlarda Mavi Yengeç tadabilirsiniz. Beymelekte çok güzel taş evler bulunmaktadır. offroad araçlarıyla çıkılabilen armutalan mevkiinin manzarası muhteşemdir.

Emre bey memleketim Kaş'a gitmişsiniz. Biraz geç oldu ama hoşgeldiniz. :smiley: Bir daha giderseniz yayla güzergahından gitmenizi öneririm. Hatta Gömbe'nin karşısında anıt sedir ağaçlarını ve karınca yuvalarını görmenizi ısrarla öneririm...
saygılar...

DSC 9583

Merhabalar,

Öncelıkle bayramınızı kutlar, sağlık ve esenlik dilerim.

Yarın Pamukkale dinlenmesi akabinde Acıpayam, Finike Demre Kekova istikameti yapmayı planlıyorum.
Sizden ricam acemi bir 4x4 kullanıcısına uygun zorlukta şurayı da görseniz diyebileceğiniz yerleri söylerseniz sevinirim...

Şimdiden teşekkürler

bora bey selamlar bizde bayramını fırsat bilip dağa vurunca kendimizi ancak gördüm mesajınızı umarım keyifli bir gezi olmuştur. eğer hala yörede iseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışlırım.

Merhaba Emre Bey

Bende bayram ile iş seyahatini karıştırıp ilk adımları attığım ufak bir gezi yaptım. daha önce gitmediğim yerleri görünce neredeydin bugüne kadar diyor insan. Çok mu araziye girdim hayır ama girmek istediğimde engellenmemek fikri bile güzel hissettirdi...

salda gölü, keloglan mağarası, sedir araştırma ormanı vs.. gittiğim yerlerden bir kaçı...
aracıda tanımadığım için zorlamak istemedim fazla ancak bir dahaki sefer gelirsem daha önce sizin değerli fikirlerinizi almak için rahatsız ederim izninizle.

teşekkürler nazik yanıtınız için

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR