Karia Yolu Hakkinda

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bLoCok Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,784

bLoCok

Ana Kamp
Yer
Ankara
Merhaba arkadaslar,

Yeni yapilan bu Karia Yolu hakkinda yeterli bilgi edinemiyorum. Rota, harita, kamp olanaklari, zorluklar gibi akliniza trekking ve kamp yapacak biri icin gerekli tum bilgilere ihtiyacim var. Parkur ile ilgili tum bildiklerinizi paylasabilir misiniz? Bir site adresi olur, kendi gunceleriniz olur vs vs. Simdiden tesekkurler..

Etiketler

Ynt: Karia Yolu Hakkinda

Muğla saburhaneden yürüyuşe katıldık... yol oldukça güzel.. işaretler avrupa standartlarında... en güzelide şelale

Ben isaretlemelerin eksik oldugu ve baglantilarin cok oturmadigi hakkinda bilgi almistim, nedir durum acaba. Bir de elinizde notlar vs. var mi?

Bir aksilikten dolayi onumuzdeki Mayis ayina kaldi yuruyusumuz bizim.

Merhaba,

Biz de arkadaş grubu olarak o yolu yürümeyi düşünüyoruz.
Aşağıdaki linkten gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Umarım faydalı olur.
:smiley:

http://www.kariayolu.com/

Tesekkurler Erhan,

Ben kitabi da aldim ancak benim dedigim biraz daha kisisel notlardi. Kitabi almani da tavsiye ederim bu arada. Ama irtibatta kalalim, beraber de yuruyebiliriz onumuzdeki yil. ;)

Kitap nasıl? Yeterince açıklayıcı mı?
Siteden öğrendiğime istinaden işaretler iyiymiş.
Tabi yürümeden bilemiyoruz.

Karia için biraz daha geciktireceğim gibi duruyor.
Şu anda Likya'nın ilk çeyreğini yürüdük arkadaşlarla;
umarım 2014 yazında diğer çeyreği yürüyeceğiz.

Ancak farklılık olursa iyi bir alternatif oldu :smiley:

Ben Beşparmaklar'daki bölümlerini yürüdüm. Bağarcık-Kapıkırı ve Gölyaka- Yediler Manastırı parkurlarını. birkaç gün sonra Bağarcık- Alinda arasındaki 2 parkuru yürüyeceğim. Gerek yürüyüş parkuru olarak gerekse de tarihi olarak trekkingçileri fazlasıyla tatmin edecek parkurlar var. Aydın'da oturmam nedeniyle yakın yerlerden başladım ve güneye doğru ineceğim.
Kitap alımını yapanların e-postasına gps iz kaydını gönderiyorlar. sitelerinde google map üzerinde izlekleri ve önemli yerleri gösteren poilerin de olduğu bir interaktif harita var. Ulaşmak için: http://www.kariayolu.com/index.php/tr/2013-07-19-14-09-55

Mart 20 gibi yürümeyi düşünüyoruz. 8-9 gün için en güzel parkur konusunda yürüyen arkadaşların tavsiyelerine açığız.. gps kayıtları olup da, paylaşırsanız sevinirim.

Ben nisan ayı başında yürüyeceğim .Ama hala daha hangi parkuru yürüyeceğim konusunda karar veremedim .Sorun şu ki likya yolunda ki gibi güncelere ne yazık ki ulaşamıyorum .Kitap da çok tek düze anlatmış .Bozburun ve datça parkurları arasında kararsız kaldım .Ne yazık ki yeni açılan bir yol olması nedeni ile fazla yürüyen yok sanırım olan da günce haline getirmemiş .

Aldığım geri bildirimlerde rotabın çok keyifli ve rahat olduğu yönünde ama kitap en büyük sıkıntı , kitaba sahip olan var mı? :-\

Eylül ayında izin alacağım için Bafa Gölü'nden Milas istikametine yürüyeceğim. Katılmak isteyenleri beklerim. Kitabı boşverin arkadaşlar, harita yeter. Bölgemizin insanları ansiklopedi gibi zaten.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri