Karayolu Ile Suudi Arabistana Gitmek Istiyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hukukadami42 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,546

hukukadami42

Ana Kamp
Aracımla Suudi Arabistana gitmek istiyorum, bazı sorularım olacak, vakit ayırıp cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

1-) Hangi güzergâhı tavsiye edersiniz? İran Dubai güzergâhı nasıldır?
2-) Yeşil pasaportum olacak, kutsal topraklara gidebilmek için ne gerekli? Vize gerekiyor mu? Gerekiyorsa şartları nedir? Dubai vize şartları nedir?
3-) İran için triptik alacağım, Dubai ve Suudi Arabistan için hangi belgeler gereklidir?
4-) iran dan dubaiye feribotla daha önce geçen var mı? Ücret ve şartları nedir? Tavsiye eder misiniz?
5-) İrani biliyorum, iki kez aracımla gittim, Dubai ve Suudi Arabistan nasıldır? İnsanların Turkiyeye bakış açısı nasıl? Rüşvet var mıdır? Gereksiz yere tutulur muyum?
6-) Esim ve çocuğumla gitmek istiyoruz, ekstra zor olur mu?
7-) Geçişlerde yol vergisi, sigorta, ve bunlara benzer ne gibi ücretler var? Özellikle iran dan dubaiye geçiş ücreti nedir?
Şimdilik bu kadar, aklıma geldikçe sormaya devam edeceğim, tekrar çok teşekkür ederim.

Etiketler
takip
iran dubai arabistan yolu ile mekke medineye giden var mı bende çok merak ediyorum.
yalnız en fazla dubai ye gidip arabistana geçemiyeceğinizi düşünüyorum.
çünkü yeşil de olsa kırmızı da olsa , arabistana vizesiz girme imkanı yok . dubai den giriş için , etkili bir arabistan vatandaşı kefil bularak vize alabilirsiniz . bu da çok zor . benim duyumlarım böyle .
Ama giremezsem Dubaiden döner gelirim derseniz bi şansınızı deneyin .
iran dubai arası feribot var mı bilgim yok .

Zorlu bir yol .hele ailece hiç tavsiye etmem .

ancak keşke olabilse de , ben de ailece gidebilsem .

Cevap için teşekkür ederim, İran'da iken İran'dan Dubai'ye feribotla gidilebildiğini duymuştum, hatta bizzat giden kişi bana da tavsiye etmişti ancak vaktim olmadığım için gidememiştim, o dönem ilgilenmediğim için ayrıntılarını sormamıştım, şimdi ilgi alanıma girdiği için araştırmaya başladım, kilit nokta sanırım Suudi Arabistan vizesi olacak, daha önce benzer şekilde giden arkadaşlar bizleri bilgilendirirse seviniriz.

Cevap için teşekkür ederim, İran'da iken İran'dan Dubai'ye feribotla gidilebildiğini duymuştum, hatta bizzat giden kişi bana da tavsiye etmişti ancak vaktim olmadığım için gidememiştim, o dönem ilgilenmediğim için ayrıntılarını sormamıştım, şimdi ilgi alanıma girdiği için araştırmaya başladım, kilit nokta sanırım Suudi Arabistan vizesi olacak, daha önce benzer şekilde giden arkadaşlar bizleri bilgilendirirse seviniriz.
Dubai -Riyad-Mekke arası çoğu çöl yaklaşık 2.000 km bir yol . vize alabilseniz bile iyi donanımlı bir araç lazım . Yolunuz açık olsun , Allah rast getirsin . TAKİP

Aracımla Suudi Arabistana gitmek istiyorum, bazı sorularım olacak, vakit ayırıp cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

1-) Hangi güzergâhı tavsiye edersiniz? İran Dubai güzergâhı nasıldır?
2-) Yeşil pasaportum olacak, kutsal topraklara gidebilmek için ne gerekli? Vize gerekiyor mu? Gerekiyorsa şartları nedir? Dubai vize şartları nedir?
3-) İran için triptik alacağım, Dubai ve Suudi Arabistan için hangi belgeler gereklidir?
4-) iran dan dubaiye feribotla daha önce geçen var mı? Ücret ve şartları nedir? Tavsiye eder misiniz?
5-) İrani biliyorum, iki kez aracımla gittim, Dubai ve Suudi Arabistan nasıldır? İnsanların Turkiyeye bakış açısı nasıl? Rüşvet var mıdır? Gereksiz yere tutulur muyum?
6-) Esim ve çocuğumla gitmek istiyoruz, ekstra zor olur mu?
7-) Geçişlerde yol vergisi, sigorta, ve bunlara benzer ne gibi ücretler var? Özellikle iran dan dubaiye geçiş ücreti nedir?
Şimdilik bu kadar, aklıma geldikçe sormaya devam edeceğim, tekrar çok teşekkür ederim.

Karayolu ile Suudi arabistana gitmeniz normal şartlarda kolaydır fakat Türkiyenin karayolu ile Suudi arabistana gitmeyi epey bir zorlaştırdığını söyleyelim vize mutlaka almanız gerekli zor fakat belki bir şekilde vize alırsınız ancak aracınızla herhangi bir türk hudut kapısına vardığınızda türk görevli pasaportunuzu kontrol eder eğer üzerinde arabistan vizesi görürse kalemle karalayarak vizeyi iptal eder o yüzden geçişiniz zordurburada yapmanız gereken türk hudut kapısından arabistan vizeli pasaportla değilde kimlikle geçmenizdir oda şuan için sadece gürcistanda geçerlidir o zaman güzergahınız epey bir uzayacak yani Gürcistan azebaycan iran arabistan hattını takip etmeniz gerekecek tabi yeni uygulamalar geldi ise bilgim yok

KONU üzerinden zaman geçmiş ama yine yazayım. ergüncan beyin sözüne ek olarak, yedek pasaprot alabilirsiniz. Türk vatandaşı olarak aynuı anda gecerli 2 pasaport alabiliyoruz. resmi hakkımız bu. İrana gecerken vizesiz pasaportla, İrandan sonrada vizeli pasaportu kullanırsınız.tabii konu ve şartlarınız hala aynı ise

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR