Karavanla Yemek Noktaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bahcecim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,620

Etiketler

Hemen aklıma gelen bir-kaç tanesini paylaşayım:

1) "Meşhur Köfteci Alim Usta" Sandıklı Sanayii'de ( hemen yan yolda) - Karışık kebap yiyin

2) "Mudurnulu Tostçu Serdar" Mudurnu. Annesin yaptığı bazlama arasında bol sucuklu tost yiyin

3) "Bizim Lokanta- Kasap Süleyman'ın Yeri" -Ula'da. Ula Kebabı yiyin. Ama sabah erken gidin, öğleye kalmaz.

4) "Lokanta Bahar" Edremit . İstediğinizi yiyin. Çok nazik insanların işlettiği ve mükemmel lezzetlerin olduğu şık ve temiz lokanta zor görülür.

5) "Karina Restaurant" ya da Dalyan - Söke 'de bulunan 3-4 tane lokantadan beğendiğiniz herhangi birinde denize nazır balık yiyin

6) "Can Usta'nın Yeri - Çam Mah. (Papazlık)-Altınoluk . İsterseniz kahvaltıya gidin ya da patlıcanlı gözleme ve mantının tadına bakın.

Son düzenleme:

Doğancı, Tirebolu, Emrah Usta Et Mangal, Karadeniz Sahil Yolu üzerinde, park rahat, köfte ve çay güzel.
Yakakent, Sinop, Mercan Balık lokantası, Yakakent Liman'da, park rahat, her türlü günlük balık ve meze, taze, lezzetli ve hesaplı.
Sürmene, Serender Lokantası, otopark var, güler yüzlü, normal fiyatlı, temiz işletme
Piraziz, Haşlamacı İlhan Usta, önünde belediye parkı var, ücretsiz. Piraziz içinde. Mutlaka uğrayıp haşlama yiyin.
Sinop Merkez, Kale kokoreç, tam merkezde, aracı 200-300 metre civarına sahile park edip gidin, isminden belli kokoreç yiyin.
Sinop Merkez, Yediren Et Lokantası, Sinop girişinde sağ kolda, önüne park mümkün, kebabı Karadeniz'de arayanlar için çok güzel bir yer.
Ankara, Etimesgut, Meşhur Ankara İşkembecisi, park var, işkembe güzel.

Genel not, şehir, kasaba girişlerindeki sanayi sitelerini mutlaka yoklayın, restoran veya büfe vb bulduğunuzda görüntüsüne bakmadan var olanlardan ısmarlayın. %80 lezzeti sizi yanıltmayacak. Yukarıda ismini verdiğim tüm restoranlara google haritalar ile ulaşmak mümkün.

Son düzenleme:

Başlık sahibinin de uygun bulacağını tahmin ederek Karavanla Yemek Noktalarını Google Maps haritasına işliyorum. Böylece yemek noktalarını harita üzerinde görmek de mümkün olacak. Verilen ilave bilgileri vakit buldukça yazacağım. Şu anda olduğu gibi adres verirken biraz bilgi de verilirmeye devam edilirse iyi olur.

Son düzenleme:

Yıllar önce Tekirdağ’da sahilde, Özcanlar’da eşimle bir köfte yedik. Ne zaman köfte’den konuşsak Özcanlar Tekirdağ aklımıza gelir.
Özcanlar Köfte

Ayrıca Keşan’da „Ara Köfte Satır Et
ve
Gelibolu’da „Gelibolu Osmanlı Mutfağı“na gitmeden Türkiye’den çıkmayız.

Not: Övdüğümüz ve tavsiye ettiğimiz lokantalar için garanti veremediğimiz gibi, sayın Ince999’nin de bir gün övülen bir lokantaya girmeyeceğini garanti etmek mümkün değil…;):smiley:

Son düzenleme:

Karadeniz gezisi için fikir soran bir arkadaşa yazdığım bir mesajı buraya da kopyalayıp yapıştırayım:

Aralarındaki mesafe fazla olmadığı için hepsinde yemeye kalkarsanız sizin için pek hayırlı olmaz diye de uyarayım : )

- Yason Burnu'ndaki kır kahvesinin çok güzel bir fındıklı tatlısı var. Çay, kahve yanında güzel gidiyor.
- Fatsa'da Hünkar lokantası lezzetli ve ucuzdur. Yakınında park yeri bulmanız zor olabilir. Öğretmenevi yakınına park edip çarşı içine yürüyerek gidebilirsiniz.
- Ordu Merkez'de Aktaşlar'da pide ya da kebap yiyebilirsiniz. Fiyatları biraz daha yüksektir ama yemekleri güzeldir. Üç ayrı mekanları var. Birisi Samsun tarafından girişte yol üzerinde. Orası biraz daha kebap türüne yönelmiş ve sanki daha pahalı. Ayrıca park yeri sınırlı. Birisi merkezde Belediye'nin yanında. Teleferik otoparkına parkedip yürüyerek gidebilirsiniz. Belki sonra Teleferikle Boztepe'ye çıkıp şehri seyrederek çay içmek isteyebilirsiniz. Benim tercihim (park yeri kolaylığından dolayı) Giresun tarafına doğru sol taraftaki caddelerden birinde olanı. Sonrasında sahilde dolaşıp keyif yapma seçeneği de eklenebilir.
- Giresun'da Azık Burger müthiştir. Kime sorsanız gösterir. Sahibi Namık bey tek çalışır. Malzemesi bitince kapatıp gider. Sipariş üzerine pişirir. Yaklaşık 45 dakika beklemeyi göze alarak gidin. Sahil yanyolda, adı Müze, kendi dört duvardan ibaret kiliseyi Trabzon yönüne geçtikten sonra bir yere parkedip yürüyerek kısa bir mesafe ile ulaşabilirsiniz. Ucuz ve lezzetli tencere yemeği isterseniz çarşı içinde merkez postanenin karşısındaki bir aralıkta Çamlıca lokantası vardır. Aracınızı limandaki otoparka parketmek en kestirme çözüm. Şehir içinde yer bulamazsınız. Yemekten sonra tatlı için biraz aşağıya inip Palar'da sütlü kadayıf yiyebilirsiniz.
- Espiye çarşı içinde Kristal Dönerci Feyzi rakipsizdir. O da malzemesi bitince kapatıp gider. Bu tür yerlere mutlaka öğle vakti gitmeniz gerekir. Yine sahil yanyolda parkedip yürüyerek giderseniz park yeri aramak zorunda kalmazsınız. Pazar kurulduğu gün (galiba Pazartesi idi) park yeri sorunu had safhada olur.
- Azık Burger, Çamlıca lokantası ve Dönerci Feyzi'ye Bekir hocanın selamını söyleyebilirsiniz. :smiley:
- Pide konusunda herkes farklı birini önerir. Kimi Görele'yi tavsiye eder. Kimi Espiye'deki Kukul pideyi.
- Akçaabat'ta köfte için sahildekileri transit geçin. İstanbul vb. yerlerde şube açtıktan sonra kalite yerlerde sürünüyor. Çarşı içinde esnafa sorun. O taraftaki köfteciler hala Akçaabat köftesinin hakkını veriyorlar.
- Trabzon'da meşhur bir pilavcı olduğunu söylerler. Yüz küsur yıldır bu işi yaparlarmış. Çarşı içinde bir yerlerde imiş, ben gitmedim ama çok methettiler.
- Rize yakınında sahil boyunda bir yerlerde güzel pide yapıyorlardı ama şimdi adını hatırlamıyorum.
- Artvin'de Öğretmen Evi'nin hemen altında küçük bir lokantada yediğim kavurmanın lezzetini hala unutamam. Kafkasör yaylasında et yemeyi de tercih edebilirsiniz. Lezzeti konusunda bir hatıram yok. Ama oradaki servi çamları hayatım boyunca unutamam. Almanya'daki müthiş servi çamları görünce, bizim Akdeniz kıyısındaki eğri büğrü kızıl çamları hatırlayıp "Bizde neden böyle güzel çamlar yok" diye düşünmüştüm. Varmış, Artvin tarafındalarmış. Yalnız Artvin şehir içine karavanla girmeyin. Yollar feci dar ve yokuşlar feci dik. Aşağıda nehir kenarında bir yerlere parkedip dolmuşla gidin. Ben gittiğimde küçük araçla gitmeme rağmen park yeri konusunda zorlanmıştım. Karavanla gitmeyi gözüm yemiyor.
- Şavşat'ın dönerini de aynı derecede methetmişlerdi, feci bir hayal kırıklığına uğradım; hayatımda yediğim en kötü dönerdi. Muhtemelen tanıdık birileriyle gidip iyisini bulmak gerekiyordur. Benim şansım çok kötü gitmişti.

Bir de farklı güzergah üzerinde bir kaç yer önereyim:

İstanbul - Ankara yolunda Gerede'den Samsun tarafına saptığınızda Kurşunlu ile Atkaracalar arasında Şeker Petrol vardır. Yemekleri leziz ve ucuzdur. Başlangıçta kamyoncu yeri olarak tasarlandığı için sıcak duş imkanı vardır. Marketinde kamyonlar için (tabii bir kısmı bizim için de) ihtiyaç malzemeleri vardır. Yakın zamanda yan tarafına bir de kaplıcalı otel yapıldı. Park yeri rahat.

Bursa Ankara yolunda Eskişehir şehir içinde bir benzincinin yan tarafında Birsen lokantası var. Fiyatları (bana göre) biraz kazık ama ne yerseniz yiyin, lezzeti garantili. Park yeri rahat.

Karadeniz gezisi için fikir soran bir arkadaşa yazdığım bir mesajı buraya da kopyalayıp yapıştırayım:

Aralarındaki mesafe fazla olmadığı için hepsinde yemeye kalkarsanız sizin için pek hayırlı olmaz diye de uyarayım : )

- Yason Burnu'ndaki kır kahvesinin çok güzel bir fındıklı tatlısı var. Çay, kahve yanında güzel gidiyor.
- Fatsa'da Hünkar lokantası lezzetli ve ucuzdur. Yakınında park yeri bulmanız zor olabilir. Öğretmenevi yakınına park edip çarşı içine yürüyerek gidebilirsiniz.
- Ordu Merkez'de Aktaşlar'da pide ya da kebap yiyebilirsiniz. Fiyatları biraz daha yüksektir ama yemekleri güzeldir. Üç ayrı mekanları var. Birisi Samsun tarafından girişte yol üzerinde. Orası biraz daha kebap türüne yönelmiş ve sanki daha pahalı. Ayrıca park yeri sınırlı. Birisi merkezde Belediye'nin yanında. Teleferik otoparkına parkedip yürüyerek gidebilirsiniz. Belki sonra Teleferikle Boztepe'ye çıkıp şehri seyrederek çay içmek isteyebilirsiniz. Benim tercihim (park yeri kolaylığından dolayı) Giresun tarafına doğru sol taraftaki caddelerden birinde olanı. Sonrasında sahilde dolaşıp keyif yapma seçeneği de eklenebilir.
- Giresun'da Azık Burger müthiştir. Kime sorsanız gösterir. Sahibi Namık bey tek çalışır. Malzemesi bitince kapatıp gider. Sipariş üzerine pişirir. Yaklaşık 45 dakika beklemeyi göze alarak gidin. Sahil yanyolda, adı Müze, kendi dört duvardan ibaret kiliseyi Trabzon yönüne geçtikten sonra bir yere parkedip yürüyerek kısa bir mesafe ile ulaşabilirsiniz. Ucuz ve lezzetli tencere yemeği isterseniz çarşı içinde merkez postanenin karşısındaki bir aralıkta Çamlıca lokantası vardır. Aracınızı limandaki otoparka parketmek en kestirme çözüm. Şehir içinde yer bulamazsınız. Yemekten sonra tatlı için biraz aşağıya inip Palar'da sütlü kadayıf yiyebilirsiniz.
- Espiye çarşı içinde Kristal Dönerci Feyzi rakipsizdir. O da malzemesi bitince kapatıp gider. Bu tür yerlere mutlaka öğle vakti gitmeniz gerekir. Yine sahil yanyolda parkedip yürüyerek giderseniz park yeri aramak zorunda kalmazsınız. Pazar kurulduğu gün (galiba Pazartesi idi) park yeri sorunu had safhada olur.
- Azık Burger, Çamlıca lokantası ve Dönerci Feyzi'ye Bekir hocanın selamını söyleyebilirsiniz. :smiley:
- Pide konusunda herkes farklı birini önerir. Kimi Görele'yi tavsiye eder. Kimi Espiye'deki Kukul pideyi.
- Akçaabat'ta köfte için sahildekileri transit geçin. İstanbul vb. yerlerde şube açtıktan sonra kalite yerlerde sürünüyor. Çarşı içinde esnafa sorun. O taraftaki köfteciler hala Akçaabat köftesinin hakkını veriyorlar.
- Trabzon'da meşhur bir pilavcı olduğunu söylerler. Yüz küsur yıldır bu işi yaparlarmış. Çarşı içinde bir yerlerde imiş, ben gitmedim ama çok methettiler.
- Rize yakınında sahil boyunda bir yerlerde güzel pide yapıyorlardı ama şimdi adını hatırlamıyorum.
- Artvin'de Öğretmen Evi'nin hemen altında küçük bir lokantada yediğim kavurmanın lezzetini hala unutamam. Kafkasör yaylasında et yemeyi de tercih edebilirsiniz. Lezzeti konusunda bir hatıram yok. Ama oradaki servi çamları hayatım boyunca unutamam. Almanya'daki müthiş servi çamları görünce, bizim Akdeniz kıyısındaki eğri büğrü kızıl çamları hatırlayıp "Bizde neden böyle güzel çamlar yok" diye düşünmüştüm. Varmış, Artvin tarafındalarmış. Yalnız Artvin şehir içine karavanla girmeyin. Yollar feci dar ve yokuşlar feci dik. Aşağıda nehir kenarında bir yerlere parkedip dolmuşla gidin. Ben gittiğimde küçük araçla gitmeme rağmen park yeri konusunda zorlanmıştım. Karavanla gitmeyi gözüm yemiyor.
- Şavşat'ın dönerini de aynı derecede methetmişlerdi, feci bir hayal kırıklığına uğradım; hayatımda yediğim en kötü dönerdi. Muhtemelen tanıdık birileriyle gidip iyisini bulmak gerekiyordur. Benim şansım çok kötü gitmişti.

Bir de farklı güzergah üzerinde bir kaç yer önereyim:

İstanbul - Ankara yolunda Gerede'den Samsun tarafına saptığınızda Kurşunlu ile Atkaracalar arasında Şeker Petrol vardır. Yemekleri leziz ve ucuzdur. Başlangıçta kamyoncu yeri olarak tasarlandığı için sıcak duş imkanı vardır. Marketinde kamyonlar için (tabii bir kısmı bizim için de) ihtiyaç malzemeleri vardır. Yakın zamanda yan tarafına bir de kaplıcalı otel yapıldı. Park yeri rahat.

Bursa Ankara yolunda Eskişehir şehir içinde bir benzincinin yan tarafında Birsen lokantası var. Fiyatları (bana göre) biraz kazık ama ne yerseniz yiyin, lezzeti garantili. Park yeri rahat.

Internette yerlerini bulabildiklerimi Google maps kartındaki listeye yükledim.

Akdeniz Bölgesi, Orta Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadoluyu gezenlerden de acilen tavsiyelere ihtiyaç var.🙂

Olay yeri : Temiz bir esnaf lokantası.
Tarih: Ekim 2022

7B05DA9A 5EBF 4294 A1CF DE3C267D9E6A

Böyle bir menü, hem de karavancıların pek sevdiği turistik bir beldede mümkün mü ?

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri