Karavanla İzmir'den Avrupa Kıtasının Batıdaki Son Noktası Portekiz Cabo Da Roca Ya Yolculuk

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan isolano Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 195
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,394
26 Haziranda ilk olarak Marbellada Ayuntamiento ve Plaza De Los Naranjos meydanı ve Marbella eski şehir Bölgesi'ni gezdik.Heryerde tarih özenle korunmuş ve neredeyse tüm balkonlarda çiçeklerle süslenmiş oradan marinaya doğru yürüdük
Granada Marbella 6

Granada Marbella 7

Etiketler
Ardından Porto Bonus marinaya gittik.Marina içi Pahalı lüks butikler ve şık restoranlar ile doluydu.Gördüğüm kadarı ile teknelerin neredeyse tamamı motoryatlardı. Aynı zamanda amatör bir yelkenci olarak yelkenlisi az olan marinanın fiyatlarıda çok yüksek olduğunu söyleyebilirim.Marinada büyükçe bir motokatamaranın 1 saatlik tur yaptığını gördük.40 Euro'ya tura katıldık.Porto Bonus marina ile marbella arasında gezi yaptık.Ardından birer pizza yiyerek otele döndük.
Granada Marbella 8

Granada Marbella 9

Granada Marbella 10

Granada Marbella 11

27 Haziran sabah otelimizden saat 11.00 de ayrıldık.Artık otoyollar paralıydı ilk olarak marbella girişinde 4,65 euro sonra Marbelladan çıktıktan sonra 5,05 euro verdik.15 -20 km sonra 3,25 euro verdik. Bu otoyol gişelerinde kimseler yoktu.girdiğiniz peronda makineye atacağınız para miktarını A4 kağıta print edip yapıştırmışlar.Sizde ya kredi kartı yada istediği miktar parayı içine atıyorsunuz fazla ise makine size para üstünü veriyor
Gezi hazırlığımda bu bölgede Ronda yada Cebelitarık arasında tercihimi Cebelitarıktan yana kullanmıştım Bu nedenle ilk olarak çok görmek istediğim Cebelitarıka gittik.İngiliz toprağı olarak kabul edilen gibraltar kayasının önünde fotoğraf çektirdik.Gibraltar sınırına geçmek için çok uzun araç kuyruğu vardı.Gibraltara geçmek için İngiltere vizesi gerekiyor ve biz La Linea tarafında arabayı park ettik.
Granada Marbella 12

Granada Marbella 13

Granada Marbella 14

Sonra Mc Donaldsta yemek yedikten sonra Sevilla'ya devam ettik. Sevilla'ya 30 km kala 7,25 euro daha otoyol ücreti ödedik.yolda bir benzin istasyonunda 56 euro Yakıt aldık.

Sevilla'da yeni açılan 2 Camping daha olduğunu öğrenmiştim.Ancak ben tercihimi attığım rezervasyon mailine ciddiyetle cevap veren Sevilla Vilsomda karar verdim.Çok da iyi etmişim 2 gece için 75 euro ödeme yaptık özellikle yüzme havuzunun yanındaki kamp yerimiz çok güzeldi.Yüzme havuzu saat 11,00/20,00 Arasında açık.bizde gelir gelmez kendimizi havuza attık.
Granada Marbella 15

Granada Marbella 16

Granada Marbella 17

Granada Marbella 18

Granada Marbella 19

Gece öyle bir sıcaktı ki arabaya portatif klima aldığım için dua ettim.Sabaha kadar tavanda vantilatör ve portatif klimamız açık çok rahat ettik,aksini düşünemiyorum bile

28 Haziran kahvaltıdan sonra hep hayal ettiğim karavanla Persepolis yolculuğunun en azından sıcak tatbikatını yaptık.Bu gezide şu ana kadar arabamın termometresinde 19 ile 34 arası sıcaklık görmüştüm.Ama artık 44 - 45 dereceler kısmetmiş Aman Tanrı'm Sevilla açık hava fırını.Güneşte yürüyünce bir süre sonra ne zaman buharlaşacağız diye düşünüp durdum bende acil durup planımı devreye soktum.

İspanya'daki farklı illeri temsil eden taş koltuklarda biraz dinlendikten sonra hemen Altın kuleye giderken strabucks a klimalı mola verdik.Ekip biraz dirilince hemen Altın kuleye gittık 9 euro giriş ücreti ödeyerek içini gezdik.
Sevilla 3

Tarihine saygı ile sahip çıkan toplumların sağlam bir geleceği olduğunu düşünürüm. Kulenin içinde bunu hissetim.Bu gezi Öncesinde hayli tarih okumuştum ama bu kule duvarlarında bir çok yerde o kadar güzel bilgiler var ki tekrar okumadan edemedim.Kristof Kolomb ve Macellan'ı burada tekrar yaşıyorsunuz.Altın kule de merdivenle en yukarıya çıkıp nefis sevilla fotoğrafları çektik.
Sevilla 4

Tabii gene sıcak bunalınca Haagen dazs isimli dondurmacıda klima molası verdik.Ekip 30ar dakikalık bu mecburi klima molaları ile dirildikçe bizde gezmeye devam edebildik.

Dondurmacı sonrası Alcazar Saray'ına gittik.sarayın içi kalın duvarlar ve yüksek muhteşem işlemeli tavanı nedeniyle serindi.çok rahat gezdik ve çok beğendik.
Sevilla 5

Sevilla 5

Sevilla 6

Ardından Lonca evi ve Sevilla Katedralinin İle kulesinin etrafında gezdik ve bolca fotoğraf çektik.Pazar olması sebebiyle ana giriş kapalıydı bizde açık olan bir bölümü'nü gezebildik.Daha sonra araştırmalarımda öğrendiğim fayton turu yaptık.
Sevilla 7

Sevilla 8

Daha önceden rotayı bildiğim için Faytoncuya rotayı değiştirdim.Normalde plaza de espanaya giden turu ben Santa Cruz mahallelerini ve meşhur 50 milyon euro harcanmış metropol parasolü görmek için kuzey yönüne gitmek için anlaştım. Bu şekilde bir noktayı yorulmadan gezdik mahallenin daracık sokakları ve parasolü de görme şansımız oldu
Sevilla 9

Sevilla 10

Sevilla 11

Faytonla dönüşte Belediye binası meydanında indik.ve yabancı bir siteden öğrendiğim restoranda gittik.Restoranın Don Carlos gerçekten yazıldığı gibiydi yediğim en lezzetli tapas ve paella kesinlikle buradakilerdi
Sevilla 12

Sevilla 13

Sırada bizimkilere süprizim vardı orada açıkladım aylar önce kafamda bir Flamenco gösterisine gitme fikri kafamda vardı ve neredeyse tüm İspanya'da bu işi yapanlar ile yerli yabancı birçok Görüşleri okumuştum.Günlerce süren Flamencoya nerede gidilir sorusun cevabı teke indirmiştim o da kesinlikle Sevilladaki Museo del Baile Flamencoydu.Bende internetten biletini 66 Euro'ya aldığım Flamenco gösterisine gittik.75 dakikalık gösteriyi tarif edecek kelime bulamıyorum.çocuklar çıt çıkarmadan izlediler.Salonda çok sayıda Amerikalı ve Japon turist vardı.Saat 22,00 de çıktığımızda inanın alkışlamaktan ellerim kızarmıştı.saat 20,45 olan gösteriye gitmeyi planlayanların bilet saatinden en az 45 dakika önce gitmelerini öneririm çünkü sıraya giriliyor ve ilk girenlerin ön sıra şansı var.

Sevilla 15

Sevilla 16

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR