Karavanla Hırvatistan Gezisi-2016

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Grand Korçi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,106

Etiketler

Bigilendirme yazınız için teşekkür ederim.Aynı yerleri kendi özel aracımla sizden bir hafta evvel bende ziyaret etmiştim.
Mümkünse aracı kaç günlüğüne ne kadar ücretle kiraladınız yazarmısınız?
Merhabalar;
Bunu duyduğuma sevindim. 1 hafta önce olsaydı karşılaşacaktık demek ki yollarda. Ben aracı günlük 110 Euro'ya kiraladım ve 14 gün kullandım. Ancak masa sandalye, bisiklet, navigasyon, havlu, battaniye gibi şeyler ekstraya giriyor. Bir miktar da onlara ödeme yaptım.
Selamlar

10X14=1540 avro. 1540X3.3=5000 tl
Bu bedel sadece aracın kirası.Benim için yüksek hatta çok yüksek bir rakam.Yani karavan kiralama maddi açıdan mümkün değil.
Aslında haklısınız ucuz
Gezi notlarınızı zevkle okudum. Faydalı bilgilerle dolu bir yazı. Teşekkürler.
Çok tesekkur ederim ben de. Umarım başkaları için de bilgilendirici olur.
Sevgiler

Aslında haklısınız, ucuz değil. Ama yazının içinde de belirttiğim gibi karavan alıp bu tür gezileri sık sık yapmiyorsaniz o çok daha pahalıya geliyor.
Asıl ucuz yöntem ise, arabanın üstüne bir port bagaj koyup, bagaja çadırı ve gerekli malzemeleri atıp çadır kamp yapmak. O durumda masraflar inanılmaz düşüyor.
Sevgiler

Benim aracım 13 m3 kapalı kasa (camsız) fiat ducato 2001 model 2800 tubo düz dizel.Ruhsatı şahsa adına kayıtlı özel araç N1.
Aracın içinde hiç bir şey yok benzetme yaparsam arabanın içine çadır kuruyorum,bir kenarında piknik tüpü ile yemek yapıyorum,yine araç içinde yer sofrasında kendi yaptığımız yemeği yiyiyoruz,akşam olunca araç içini toparlayıp hurçtan çıkardığımız yer yatağını serip yatıp uyuyoruz.Arabayı emniyetli gecelemek ve tabii ihtiyacımızı kolayca giderebilmek için her zaman akaryakıt istasyonlarının içinde veya çok yakınında duruyoruz.Hiç bir zaman Kampinglere girmiyoruz.
Eh araba içi biraz zahmetli oluyor ama masrafı yok.

Benim aracım 13 m3 kapalı kasa (camsız) fiat ducato 2001 model 2800 tubo düz dizel.Ruhsatı şahsa adına kayıtlı özel araç N1.
Aracın içinde hiç bir şey yok benzetme yaparsam arabanın içine çadır kuruyorum,bir kenarında piknik tüpü ile yemek yapıyorum,yine araç içinde yer sofrasında kendi yaptığımız yemeği yiyiyoruz,akşam olunca araç içini toparlayıp hurçtan çıkardığımız yer yatağını serip yatıp uyuyoruz.Arabayı emniyetli gecelemek ve tabii ihtiyacımızı kolayca giderebilmek için her zaman akaryakıt istasyonlarının içinde veya çok yakınında duruyoruz.Hiç bir zaman Kampinglere girmiyoruz.
Eh araba içi biraz zahmetli oluyor ama masrafı yok.
Yıllık muayeneye giderken kolayca sök tak yapılabilecek yatak+duş kabini yaptır. böylece karavan gibi kullanıp az sigorta ödersin . pratik bir çözüm olurmu acaba , diye yazdım .

Teorik olarak hem olabilir hemde olmaz.Çünkü kapalı kasa kamyonet olduğum için karayollarındaki kontrol kantarlarına girmek zorundayım,adamlar ceza yazabilmek için olmadık şeylere bakıyorlar,ruhsattaki kullanım amacı dışındaki en ufak bir ilaveyi görürlerse basacaklar cezayı.Bitmedi Maliyecilerlede ugrasırım ilaveten.

Teorik olarak hem olabilir hemde olmaz.Çünkü kapalı kasa kamyonet olduğum için karayollarındaki kontrol kantarlarına girmek zorundayım,adamlar ceza yazabilmek için olmadık şeylere bakıyorlar,ruhsattaki kullanım amacı dışındaki en ufak bir ilaveyi görürlerse basacaklar cezayı.Bitmedi Maliyecilerlede ugrasırım ilaveten.
peki şoförün arkasındaki arkalığı siz söktünüz mü ? söküldüğü zaman ceza konusu oluyor mu , kontrollerde görürlerse ceza yazarlar mı ?

Evet epey zaman önce söktüm öyle kullanıyorum.Senelerdir vizeye böyle gidiyorum,kantardan geçiyorum,yurt dışına çıkıyorum kimse bir şey demedi.Zaten bu metal levha yerine vidalarla tespit edildiği için söküldüğünde araca kalıcı değişiklik yapmış olmuyorsun.
Elbette bu sadece benim fikrim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.