Karavanla Gürcistan Ermenistan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan windyhill Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,197

windyhill

herkese merhaba
Yer
bursa
Selam arkadaşlar Türkiyeden çıkarken programımızı gürcü Azeri ve Ermenistan olarak yaptık,batumda birgün kaldıktan sonra tiflistede birgün kalıp Azeri gümrüğüne devam ettik bazı seyahat sitelerinden edindiğim bilgilerde Azerbeycanın gümrük kapısında vize verdiğini yazıyordu fakat Azeri gümrüğünden vize alamadık, hafta sonu olduğu için Tiflis yakınlarında socar petrolde kalıp bu sabah vize için bir taksi ile Azeri konsolosluğuna gittik konsolosluk çok yoğundu vizeyi üç günde alabileceğimizi söylediler iki millet tek devlet söyleminin masal olduğunu bugün konsolosluğa gidince öğrendik.
Bugün buradan çıkıp ermenistana devam edeceğiz tüm arkadaşlara sağlıklı ve bol seyahatli günler temenni ediyorum.

Etiketler

Ynt: Karavanla Gürcistan Ermenistan

Selam ermenistandan
Dün öğleden sonra problemsiz giriş yaptık,vize almamız on dakikamızı aldı 10 günlük vize verdiler 20 dolar civarı,80 dolar yol parası adı altında gümrüğe para ödedik 48 dolar 10 günlük araç sigortası yaptırdık tüm masraflar bunlar.
gümrükten girdikten sonra izlenimim türkiyenin çok eski yıllarını hatırladım sanki zaman durmuş burada sakinlik yollarda ve her yerde hakim Erivan yolunu takip edip yol kenarında rast gele bir yerde yattık doğa müthiş orman ve yeşillik serin ve yağışlı bir hava var, yollar gidiş geliş gümrük Erivan arası 200 km bunun 100 km'si ormanlık sonra açık ve yeşil alanlar erivana kadar devam etti.
Erivan girişinde gördüğümüz alışveriş merkezinin parkında bu geceyi geçirip yarın erivanı gezmeyi düşünüyoruz.
Ermenistanda gezilecek ve görülecek yerler hakkında bilgisi olan arkadaşların önerilerini bekliyorum.

Yolunuz açık olsun. Azerbaycan planı yapıp vize sorunu yaşamayanı neredeyse duymadım.

Selamlar

Yolunuz acik olsun. Azerbeycan havalimaninda ucretli veriyo vizeyi. Karayolu ile gelene vermiyor. Konsolosluk veya elcilikten ise ücretsiz veriyor TR de.

bartek' Alıntı:
Yolunuz acik olsun. Azerbeycan havalimaninda ucretli veriyo vizeyi. Karayolu ile gelene vermiyor. Konsolosluk veya elcilikten ise ücretsiz veriyor TR de.
Teşekkürler,iki millet tek devlet ve vize!!!! birbiriyle bağdaşmıyan şeyler

Erivan
Öğle civarı erivana girdik düzenli yolları geniş parkı ve yeşilliği bol bir şehirle karşılaştık trafik fazla yoğun değildi,erivanın merkez cumhuriyet meydanı yakınlarında park yeri bulduk şehiri gezme açısından uygun bir yer.
Şehir merkezinde gezilecek yerler yürüme mesafesi sayılır geniş bir meydanı kafeleri vakit geçirilecek yerler oldukça fazla.
gece park ettiğimiz yerde kaldık hiç bir aksilik ve sorun yaşamadık bir kaç kişiyle sohbetimiz oldu türkiyeden geldiğimizi duyduklarında ilgi gösterdiler,türkiyenin birçok yerini gezdiklerinden bahsettiler.
Dönüş yolunda sevan'a uğradık şehir içindeki yollar tam bir rezaletti hayatımda öyle bir bozuk yol görmedim adeta yoldaki çukurlar hendeğe dönüşmüş,sevanda yaşadığım olay ilginç'di gölü sorduğum bir ermeni vatandaş gölü tarif etmedi oradan bir taksi temin edip bizi göle götürdü taksi parası vermek istedim kabul etmedi bize iyi seyahatler dileyip ayrıldılar, sevan gölü Sahillerinde plajları bir çok restaurant otelleri bulunan uzunca bir sahil şeridine sahip olan bir göl fakat hava serin olduğu için pek kimseler yoktu.
Erivanda iki gün kaldıktan sona dönüşe geçtik tabela ve yol bulma olayı biraz sıkıntılı sayılır,geldiğimiz yolda gerçekten dağlık ve doğa harikasıydı gece gümrüğe 100 km kala rast gele bir kasabada kaldık sorunsuz ve güzel bir seyahat oldu bol seyahatli ve sağlıklı günler diliyorum.

İyi geziler
Gene pek gidilmeyen rotalara yelken açmışsınız.

Yolunuz acık olsun.

Hasan

Karşılaştığınız sorunlar bana bir kaç yıl önce okuduğum bir gezi anısını hatırlattı. 2008 yılında bir gurup Avrupalı karavancının yaptığı "Ipek yolu üzerinden Pekin´e" adlı bir gezi. Orta Asyaya bir karavan gezisi hep hayallerimi süslemiştir.
Gezi anıları Almanca.
http://goo.gl/83QANa

Paylaşım için teşekkürler.

nasah' Alıntı:
İyi geziler
Gene pek gidilmeyen rotalara yelken açmışsınız.

Yolunuz acık olsun.

Hasan
Teşekkürler hasan kardeş ,sizede sağlıklı ve keyifli seyahatler diliyorum

Akdeniz45' Alıntı:
Karşılaştığınız sorunlar bana bir kaç yıl önce okuduğum bir gezi anısını hatırlattı. 2008 yılında bir gurup Avrupalı karavancının yaptığı "Ipek yolu üzerinden Pekin´e" adlı bir gezi. Orta Asyaya bir karavan gezisi hep hayallerimi süslemiştir.
Gezi anıları Almanca.
http://goo.gl/83QANa

Paylaşım için teşekkürler.

Merhaba Hüseyin bey
Tabiiki orta Asya'ya karavanla seyahat değişik ve güzel bir seyahat olur fakat özbek ve türkmen vizesi önümüzdeki en büyük engel,maalesef vize olayları bazı rotaları caydırıcı hale getiriyor,sağlıklı ve keyifli seyahatler diliyorum.teşekkürler

Özbek ve Türkmen vizeleri dünyada en zor vizelerdendir. Bir Millet İki Devlet söylemi laftan öte geçmiyor. Halkların büyük çoğunluğunda böyle bir anlayış vardır, ama yönetimler maalesef bundan çok uzaktır. Bizim yöneticiler Türki Cumhuriyetlere sıkça gelip giderler, ama nedense hep büyük işadamlarının sorunlarıyla ilgilenirler . Normal vatandaşlar sadece seçim zamanlarında hatırlanırlar.İşadamları için vize zaten sorun değildir. Yurtdışındaki diplomatik görevlilerde de kendi vatandaşına karşı genellikle ilgisiz bir yaklaşım sözkonusudur. Herhangi bir Batılı ülke vatandaşıysanız sözkonusu Büyükelçilik en küçük bir sorunda dahi anında müdahil olur ve sorunu halleder.Bizim yöneticilerin bu bize sorununu yıllardır bilmelerine rağmen çözüm aramamaları manidardır. Ermenistan gibi bir Devletten dahi sorunsuzca vize alınabilirken Türki Cumhuriyetlerden vize alınamaması çok ayıptır. Dünyada haritada yerini bilmediğimiz ülkelerle vizeleri kaldırmak marifet değildir.Dünyada halkları kardeş olan ülkeler kendi aralarında asla vize uygulamazlarken, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan gibi halkları kardeş olan, Devlet büyüklerinin deyimiyle "Bir Millet, İki Devlet" olan Türki Cumhuriyetler; "Büyük Ağabey" Türkiyedeki kardeşlerine karşı çok katı bir vize politikası uygulayarak adeta gelmeyin, istemiyoruz demektedirler.Ama biz , o ülkelerin vatandaşlarına ülkemize vizesiz giriş olanağı tanımaktayız. Bu nasıl bir anlayıştır, çözmek mümkün değildir.
Ülkemizde bir çok Türkmenistan ve Azerbaycan vatandaşı kardeşlerimiz serbestçe dolaşabilmekte, hatta çalışabilmektedirler. Çalışma izinleri de kolaylıkla verilebilmektedir. Onlarda rahatlıkla gelsinler, bizler de sorunsuzca gidip gelebilelim. İdeali budur.Dünyada en zor vize veren K.Kore gibi diktatörlükle yönetilen ülkelerden bile şartlarını yerine getirdiğinizde vize alınabiliyorken; bu Türki Cumhuriyetlerden prosedürlerini yerine getirseniz bile vize alınamamaktadır. Bu vize sorununu, bizim yetkili makamlarımıza ilettiğinizde aldığınız yanıt; Onların iç işlerine karışamayız, oluyor.Halbuki, o ülkeler 91 senesinde bağımsız birer devlet olduklarında onları resmi olarak ilk tanıyan ülke T.C.Devletidir.Söyleyecek söz çok, zaman yok. İnşallah diyelim, insanına değer veren yöneticilere sahip olduğumuzda bu sorun da aşılır, ama ömrümüz yeter mi, ayrı konu. Bende bir vize mağduru olarak içimi döktüm, düşüncelerimi anlatmak istedim. Sürçü lisan ettiysek affola. Dolayısıyla sizin vize konusundaki düşüncelerinize tamamen katılmaktayım. Bu vesile ile iyi geziler diliyorum.

Yine pek bilemediğimiz coğrafyalara gitmişsiniz. Paylaşım için teşekkürler. :smiley:

Ermenistan'a girişte 80$ yol parası almaları ama yolların çok bozuk olması ilginç geldi. ;)
Ermenistan ve Gürcistan'da mazot fiyatları ne seviyelerde?
Azerbaycan'a gidileceği durumda, Türkiye'deki konsolosluğundan vize alınırsa, karayoluyla girebiliyoruz diye anlıyorum. ::smiley:

İyi günler
Sy Yılmaz

Paylaşım için teşekkür ederim,Ermenistan geziniz hakkında daha detaylı bilgi paylaşırsanız memnun olurum.
Gezinizin gönlünüzce, sorunsuz geçmesi dileğiyle

Saygılar

Batuhan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR