Karavanla Avrupa Rota Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozlemkara Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,056

ozlemkara

Yeni Üye
Eşim ve ben birkaç yıl sonra Avrupa'yı ikiye bölerek yaklaşık 60'ar günlük 2 tur planlıyoruz. Daha önce minik bir araba ve airbnb odaları ile 10'ar günlük 4 tur yaptık. Avrupa'nın birçok büyük şehrini çeşitli vesilelerle gördük. Şimdiki hedefimiz dağ tepe, tarım alanları vs görerek ruhumuzu dinlendirmek.

Planımız henüz net değil, faydalı ve detaylı paylaşımlarınızı büyük bir keyifle okuyorum, bir merhaba demek istedim. Bu süre içinde ufak ufak plan da yapacağım. Bu arada Türkiye'den İspanya ya da Fransa'ya feribot olup olmadığına baktım bulamadım. Belki sizlerden bilen vardır.

Sağlıklı günler dilerim.

Etiketler

Son yıllarda eşimle gezmek için dinlenebileceğimiz yerleri seçiyoruz. Geçen yıl 7 hafta gezdiğimiz Main nehri kıyılarını bu yıl tekrar gezdik. Karavanparkların çoğu nehir kenarında. Her taraf üzüm bağlarıyla dolu. Fiyatlar büyük şehirlere göre çok daha uygun.Karavanparklarda diğer karavancılarla tanışmak, sohbet etmek mümkün.

2019 Gezimiz:
Romantik Yol ve Main Nehri Kıyıları

2020 gezi anılarını önümüzdeki günlerde yazmayı planlıyorum.

şimdilik 3 resim:

Cadde üzerindeki üzüm.
Zm

Sehir surlarının yanında gecelemek mümkün.
Sehir surlari

7 bin nüfuslu Ebern şehrini gezerken.
Sehir gezisi

Son düzenleme:

Son yıllarda eşimle gezmek için dinlenebileceğimiz yerleri seçiyoruz. Geçen yıl 7 hafta gezdiğimiz Main nehri kıyılarını bu yıl tekrar gezdik. Karavanparkların çoğu nehir kenarında. Her taraf üzüm bağlarıyla dolu. Fiyatlar büyük şehirlere göre çok daha uygun.Karavanparklarda diğer karavancılarla tanışmak, sohbet etmek mümkün.

2019 Gezimiz:

şimdilik 3 resim:

Cadde üzerindeki üzüm.
Ekli dosyayı görüntüle 520623
Ekli dosyayı görüntüle 520624

Ekli dosyayı görüntüle 520625
Alkovenli sizin midir? Çok kullanışlı görünüyor.

Akdeniz 45 in Romantik yol rotasını okumanızı öneririm. Ben okuduğum geçen yıldan beri fırsat kolluyorum. Kısmet olursa iki yıl içinde rotayı yapmayı düşünüyorum.

Akdeniz 45 in Romantik yol rotasını okumanızı öneririm. Ben okuduğum geçen yıldan beri fırsat kolluyorum. Kısmet olursa iki yıl içinde rotayı yapmayı düşünüyorum.
Romantik yol rotanız yukarıdan aşağıya olursa Füssen sonrası zaman ayırırsanız Konstanz Gölü çevresi ve sonrasın da Kara Ormanlar , Fransa Alsace bölgesine kadar sürpriz yer ve güzellikler ile doludur.
Geri dönüş yoluna devam etmek isterseniz İnnsbruck, Brenner Geçidi, Italya'nın Balzano ve Avusturya'nın Tirol bölgesi Slovenya ya kadar size güzel bir rota sunar.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Binek araçla çadır ve pansiyon tarzı konaklama ile ne yapılabilir ona göre bir rota yapmak niyetindeyim.

2019 Gezimiz:

şimdilik 3 resim:

Cadde üzerindeki üzüm.

Bekliyoruz... Biraz sıkıştırıp hızlandıralım...😂

2019 Gezimiz:

şimdilik 3 resim:

Cadde üzerindeki üzüm.

2020 gezi anılarınızı merakla bekliyoruz. yazdıklarınız benim gibi yeni karavancılar için çok güzel kılavuz, yol gösterici oluyor çok teşekkür ederim.

Bekliyoruz... Biraz sıkıştırıp hızlandıralım...😂
2020 gezi anılarınızı merakla bekliyoruz. yazdıklarınız benim gibi yeni karavancılar için çok güzel kılavuz, yol gösterici oluyor çok teşekkür ederim.

Bilgileri toparladım, resimleri de seçtim ama ne zaman anıları yazmaya kalksam içimde bir mücadele başlıyor. Bir cümle ile durumu anlatayım, benim gibi Avrupa’da yaşayan karavancılar için Türkiye gezilebilecek en ucuz ülkelerden birisi olurken, sizlerin Avrupa gezileri için tam tersi olduğu bir durumda, Avrupa’dan gezi anıları göndermek kafamdaki sorun. Inşallah dolar düşmeye devam eder diyerek en kısa zaman anılara başlayacağım.:smiley: Teşekkürler.

Bilgileri toparladım, resimleri de seçtim ama ne zaman anıları yazmaya kalksam içimde bir mücadele başlıyor. Bir cümle ile durumu anlatayım, benim gibi Avrupa’da yaşayan karavancılar için Türkiye gezilebilecek en ucuz ülkelerden birisi olurken, sizlerin Avrupa gezileri için tam tersi olduğu bir durumda, Avrupa’dan gezi anıları göndermek kafamdaki sorun. Inşallah dolar düşmeye devam eder diyerek en kısa zaman anılara başlayacağım.:smiley: Teşekkürler.
Madem gidemiyoruz gidenlerin yazılarını okuyalım resimlerine bakalım istiyoruz. Bize yine de moral oluyor. 👏👏👏

Arkadaşlar merak ediyorum; seyr-ü zafer isimli İzmir’li arkadaşımız hiç paylaşım veya mesaj/yorum yazmıyor. Takip eden son halini bilen kimse var mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri