Karavanını Kendi Yapanlar Daha Sonra Neden Hemen Satıyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ali Toprak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,576
Ben de 2014 ten buyana kango ma yaptığım portatif yatak ve mutfak düzeneğiyle, senede en az 45 gün eşimle birlikte dolaşıyoruz. Hep kafamda transperter alıp daha rahat konaklamalar yapmak var, fakat benim arabam dan yllık 5-6 bin tl fazla gideri var değmez diyip vaz geçiyorum. Sonra bir ara 3 günlük dünya içimizde kalmasın diyip tekrar transporter aşkı alevleniyor. Bu seferde kangomu sıfır almıştım daha 110 binde vergiside 100+100, muayene 2 yılda bir sigortasıda uygun Bu bize yeterde artar bile diyip tekrar vazgeçiyoruz ama hep içimizde trasporter kalacak.
Youtube videonuzu izledim. Düzeneğiniz çok pratik ve kullanışlı görünüyor, tebrikler.

Etiketler

Teşekkür ederim. O videoda olmayan 2 adet 80+80w güneş panelim,105 ah jel aküm var. Bu sene de üstüne youtube de gördüğüm 70 lik pimaştan güneşten ısınan duş sistemi yapacağım.
Hayallerinizi ertelemeyin, hayat çok hızlı akıp gidiyor. Ben de dağ tepe gezeceğim diye bir tahoe almıştım kısmet olup gezemedim sonra bir başka araç alırım diye düşünürken 2018 de rektum kanseri teşhisi kondu, hala tedavi muayene koşturuyorum. İmkanını buldunuzmu hemen istediklerinizi yapın. Yarın geç olabiliyor

M.Emin Bey geçmiş olsun acil şifalar dilerim. İnşallah kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

Hayallerinizi ertelemeyin, hayat çok hızlı akıp gidiyor. Ben de dağ tepe gezeceğim diye bir tahoe almıştım kısmet olup gezemedim sonra bir başka araç alırım diye düşünürken 2018 de rektum kanseri teşhisi kondu, hala tedavi muayene koşturuyorum. İmkanını buldunuzmu hemen istediklerinizi yapın. Yarın geç olabiliyor

Çok geçmiş olsun.

Merhaba, birkaç gün önce TKK Derneğinden 2 beyfendiye 11,5 m3 lük araç hakkında bilgi sahibi olmaları için yapım aşamaları ve sonuç ile ilgili birkaç fotoğraf yollamıştım.. Bu arada yapım aşamasından ne kadar çok keyif aldığımı hatırladım...Ve eşime tekrar yapmak istediğimi söyledim ( tabi ki bunun için mevcut karavanımızı satmamız gerekiyor ) .. Ama izin çıkmadı :tongueout::smiley:):tongueout::smiley::tonguewink::smiley::p:tongueout:... Ben de ermus35 gibi imalat işlerini seviyorum. Benim için hem hobi hem de terapi gibi oluyor.

Malesef bende bu kategoriye gireceğim plansız programsız işe başladık baktık ki iş göründüğü olmadığını gördük aracım pejo j9 bunu bir müddet kullanıp eksiklikleri tespit adip 17 m3 bir araca geçiş yapacam bu ara ugrasmada ayrı bir zevk

Çok geçmiş olsun hocam,sağlıklı günlere inşallah.

4 Çekme karavan kullanımından sonra heves ettim, düzgün 17m3 dukato yu karavana çevirttim.
Çok kısa sürede benim ölçülerimde çok gereksiz bir yatırım olduğunu anladım ve sattım.:smiley:

Kısa süre kullanımlar için pahalı bir yatırım, bu bir.
Gittiğiniz şehirlerde heryeri minibüs tipi bir araçla rahat gezemezsiniz. :rolleyes:

Çekme karavanda, karavanı bir yere park ettiniz mi, özel aracınız emrinizde.
Motokaravanda şehir turu için araç kiralamalı veya şehiriçi gezmelerden vazgeçmelisiniz. :mad:

Bir başka husus, minibüs dardır, çekme karavan geniş ve ferahtır. :yum:

Çekme karavanın üstüne yoktur.. 👍

4 Çekme karavan kullanımından sonra heves ettim, düzgün 17m3 dukato yu karavana çevirttim.
Çok kısa sürede benim ölçülerimde çok gereksiz bir yatırım olduğunu anladım ve sattım.:smiley:

Gittiğiniz şehirlerde heryeri minibüs tipi bir araçla rahat gezemezsiniz. :rolleyes:

Motokaravanda şehir turu için araç kiralamalı veya şehiriçi gezmelerden vazgeçmelisiniz. :mad:

Bu yazdıklarınızın altına ben de imzamı atarım. Ama gideceğiniz hedefi biliyor olmanız gerekiyor. BAna göre tek sorun bu. Çekme karavancılık anlık keşiflere kapalı. İlle planlı programlı olacaksınız.

Çekme karavanın üstüne yoktur..
Bana göre de ducato kamper motokaravan , tamamen kişisel olarak tercihler değişebiliyor , tartışmanın bir anlamı yok zaten

Bir yerde 3 gün kalınca eşimle gözümüz yollarda kalır. :tearsofjoy: 6 haftalık bir gezide 20’den fazla yerde konaklarız. Şehir gezilerimizde motokaravanı, gezilecek eski şehir merkezlerine yürüyüş mesafesindeki, yalnız motokaravanların kalabildiği bir karavanparka koyarız. Gecelemek için de yürüyerek motokaravana döneriz.:smiley:

Bizim ülkemizde sadece motokaravanların kalabildiği stelplatz'lar yok tabi henüz, Olsun mu? Mutlaka olmalı, şiddetle istiyorum ama kimse sesimi duymuyor. Ne var Beypazarı'na gittiğimde kalacak bir yer olsa örneğin...
Temiz, düzenli, suyuyla atık yeriyle şöyle muntazam...

Bizim ülkemizde sadece motokaravanların kalabildiği stelplatz'lar yok tabi henüz, Olsun mu? Mutlaka olmalı, şiddetle istiyorum ama kimse sesimi duymuyor. Ne var Beypazarı'na gittiğimde kalacak bir yer olsa örneğin...
Temiz, düzenli, suyuyla atık yeriyle şöyle muntazam...

Yücel Bey,
Yukarda yazdıklarım tabi ki karavancılığın geliştiği ülkeler için geçerli. Avrupa‘ da karavanparklar motokaravanları ön plana çıkardı ve sayılarının süratle çoğalmasına neden oldu.

Ben kendi ülkemde kamp yapan bir kampçıyım. Serüvenlerimin büyük bölümü kamplarda geçer. Ben kamplara gitmek ve orada doğa ile bütünleşik bir şekilde tatil yapmak isterim genelde. Gezgin yönlerim de var ama nispeten dahaa az. Ben sevdiğim kamplara gidip sürekli aynı yerlerde kamp yapıp mutlu da olabilirim. Hatta bu yerler evime yakın dahi olabilir. Kampdışını da çok seviyorum ama bu benim esas branşım değil. Genelde hedefim belli olduğundan ve gittiğim yerde haftalarca kalabileceğimden benim için Çekme karavan şu anda daha uygun. Ama onun gidemediği yerlerde de sadece çekici aracımla kamp yaparak gidiyorum ve gideceğim. Bana motokaravan pahalı geliyor, bütçem yetişmiyor daha. Belki birkaç yıl sonra...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR