Karavanımızı Karadeniz Yollarında Test Ettik. ( Aka )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 139
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,441
Ynt: Karavanımızı Karadeniz Yollarında Test Ettik. ( Aka )

Sayın ankiralı, eğer elektrik işini dışa bağımsız hale getirebilirseniz, sizin araçla bizimki arasında fark kalmıyor, su zaten karadenizin her yerinde hemde iyisi var, karadenizliler her ne kadar " her yerin bir kötüsü vardır, siz genede insanlara güvenmeyin " desede genel anlamda çok misafir severler, Arhavi ve Ünye dışında ters yada olumsuzlukla karşılaşmadık, kaldığımız yerler, balıkçı barınakları, tekne imalathaneleri , emniyet binası yanları ve benzinliklerdi. kesinlikle park yada konaklama yeri ücreti ödemedik, zaten böyle bir tatilde düşünmüyorduk.
Biz az hızlandırılmış bir tur yaptık, fakat bu bizi kesmedi, seneye kısmet olursa karadenizi daha uzun süreli ve mümkün olduğunca didik didik yaparak gezmeyi planlıyoruz.
Çok uzun bir otoban yoculuğu var, neredeyse doğu karadenizin tamamı otoban, ve girdiğinizde istediğiniz noktadan çıkamıyorsunuz, örnek karşı şeritte gördüğünüz bir benzinliğe ulaşmak için 8km yol yapmak zorunda kalabiliyorsunuz. fakat özellikle gogle uydu harita ile hazırlanmış bir rota takip edilerek " gidilecek noktalar havadan tesbit edilerek " otobandan mümkün olduğunca kaçmak en doğrusu. Çünki otoban görülecek bir çok yeri kaçırmanıza sebep oluyor.
Ben sorunuzdan anladığımı cevapladım, başka merak varsa lütfen yazın.

Etiketler

Kemal bey,
Verdiğiniz güzel bilgiler için teşekkürler.Notlarımın arasında yerlerini aldılar.
Sağlıkla,huzurla nice geziler dilerim.

Sayın Kemal Bey Merhaba,
Yeni Karavanınızı test amaçlı ilk gezinize ait notları okuyarak çok yararlandım.Fotoğraflar harikaydı.Geziniz sorunsuz geçmiş, sizin namınıza ben de sevindim.Ayrıca, Karadeniz Bölgesindeki virajı ve rampası bol olan yollarda(Yaylalar v.s.) araç kullanabilmek herkesin harcı olmasa gerek.Bu bakımdan da sizi tebrik ediyorum. Zamanlamayı da güzel yapmışsınız.Fotoğraflardan görülebildiği kadarıyla ormanlık alanlarda ve yüksek irtifalı yollarda sis belirgin olarak kendini hissettirmiş.Sorun yaşamadığınıza sevindim.Keyifli nice geziler dilerim.Ergun.

Merhaba sayın Vladinka, kimse duymasında, normalde yolun ve altımdaki aracın maksimum limitlerinde yolculuk yaparım ( hızlı ama, bilinçsiz gitmem ) , fakat her ne hikmetse karavanın direksiyonuna geçtiğimde resmen mod değiştiriyorum, tüm yolculuğum boyunca 70km cıvarında gezindim durdum, tabiki bu otobanda, tali yollarda zaten 30-40 gibi gidiyosunuz, yayla yollarındada bazen 10km lere bile razı oluyorsunuz, dolayısıyla fazla ustalık gerektirmiyor. zaten amaç gezmek görmek değilmi.
Ama sizin yazınızı okurken sayın Ankıralı'ya yazdığım cevapta bir eksik buldum, evet bazı yayla çıkışları çekme karavan için pek uygun gibi değilller, ben bir çıkış sırasında aracı devirme tehlikesi atlattım, sola keskin bir U dönüşü idi, yol hem çok dar hem çok dik hemde çok keskin açılı idi, normal araçla 20 ile dönemezsiniz yani, dolayısıyla dönüş esnasında sol arka tekerlek boşluğa geliyordu, kurtarmanın çaresi direksiyonu düzeltmek fakat düzeltecek yol yok, bunun gibi bir çıkışta çekme karavan illaki zorlanacaktır, aracın güçlü olması gerekir bu ayrı konu fakat çekilen araç bu dönüş sırasında illaki yoldan çıkacak boşluk üzerinden geçecektir, bunlar gibi birçok yol mevcut.

Sayin Aka Bu güzel Kareler icin cok tesekkürler,Bizde tekrar Karadeniz anilarini canlandirdiniz.Yeni Motorkaravaninizi Saglikli ve Güzel geziler de kullaniniz.

Selamlar.

güzel ve faydalı bir gezi olmuş, eksikleri görmek için böyle bir tur şart oluyor, daha doğrusu karavan gezerken tamamlanıyor ve eksikler hiç bitmiyor :D,
selamlar :smiley:

Sayın Aka verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ben zaten çekme karavanla asfalt olmayan yola girmek istemem. Daha çok Ayder, Uzungöl, Sümela manastırı gibi ne bileyim yolu çok dik olmayan ve asfalt olan yerlerde konaklama anlamında sormuştum. Kaçkar dağlarına zaten ancak off road araçları ile çıkılıyor diye biliyorum. Yine daha önce Haşmet bey (drares) Karagöl yolunun ancak bir aracın geçeceği kadar olduğundan bahsetmişti. Ben daha çok karavanı emniyetli bir alana bırakıp çevre gezilerini araçla yapmak istiyorum. Kamping zaten bu bölgede Sümela dışında yok diye biliyorum. Bu nedenle daha çok Otel-pansiyon yanı vb. yerler açısından konaklama imkanlarını araştırıyorum. selamlar.

ankirali' Alıntı:
Sayın Aka verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ben zaten çekme karavanla asfalt olmayan yola girmek istemem. Daha çok Ayder, Uzungöl, Sümela manastırı gibi ne bileyim yolu çok dik olmayan ve asfalt olan yerlerde konaklama anlamında sormuştum. Kaçkar dağlarına zaten ancak off road araçları ile çıkılıyor diye biliyorum. Yine daha önce Haşmet bey (drares) Karagöl yolunun ancak bir aracın geçeceği kadar olduğundan bahsetmişti. Ben daha çok karavanı emniyetli bir alana bırakıp çevre gezilerini araçla yapmak istiyorum. Kamping zaten bu bölgede Sümela dışında yok diye biliyorum. Bu nedenle daha çok Otel-pansiyon yanı vb. yerler açısından konaklama imkanlarını araştırıyorum. selamlar.

Sn Ankirali karavanla gidebildiğiniz noktaya kadar gidip orada araçları ayırdıktan sonra günübirlik çevreyi gezip eve döner gibi karavanınıza dönerek tatilinizi değerlendirebilirsiniz, neticede çekme karavanınızı bulunduğunuz noktada esnafa emanet ederek gönül rahatlığıyla gezebilirsiniz, selamlar

Aka' Alıntı:
ben bir çıkış sırasında aracı devirme tehlikesi atlattım, sola keskin bir U dönüşü idi, yol hem çok dar hem çok dik hemde çok keskin açılı idi, normal araçla 20 ile dönemezsiniz yani, dolayısıyla dönüş esnasında sol arka tekerlek boşluğa geliyordu, kurtarmanın çaresi direksiyonu düzeltmek fakat düzeltecek yol yok, bunun gibi bir çıkışta çekme karavan illaki zorlanacaktır, aracın güçlü olması gerekir bu ayrı konu fakat çekilen araç bu dönüş sırasında illaki yoldan çıkacak boşluk üzerinden geçecektir, bunlar gibi birçok yol mevcut.
Yine de geçmiş olsun diyelim, biraz maceralı olmuş.Saygılar Ergun

Bunun gibi, önce hangi ihtiyacı nasıl karşılamasının hesabı yapılıp sonra araç seçmekte yarar var.
Ayrıca şunuda belirtmek isterim, ben yaz kış içinde yaşanacak gibi düşündüm, yani kışın devamlı yağmur altında , sıkılmadan 1-2 hafta araç içinde yaşamak gibi ki bir çok araçta bu mümkün değil..
[/quote]
Linklerine tıklıyorum,her nedense başkasının gördüğü gezi fotoğraflarını göremiyorum.İvocoyu ,gezenbilir sitesini dıştan okuduğumda karar verdim ve pişman değilim.En kısa zamanda onunla arkadaş gibi gezmek istiyorum.İlk başta kilo problem gibi dursa da,şuan o takıntı yok.herkesin düşüncesi bir yana,sizin öneri ve görüşleriniz benim için önemli.İkimiz adaşız ve ben de yapım aşamasındayım.Çalışmalarımdan her zaman haberrdar olacaksınız.her türlü eleştirilerini bekliyorum.Sevgiler bizden.

Sayin beyfendi Karadeniz gezinizde elektrik ve su tedariği açısından sıkıntı çektiniz mı? Selamlar.....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR