Karavanımızı Karadeniz Yollarında Test Ettik. ( Aka )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 139
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,686
Kesinlikle geniş açılı bir foto makinası lazımmış, lazımlılara bunuda ekledik.

Etiketler
Aka' Alıntı:
Kesinlikle geniş açılı bir foto makinası lazımmış, lazımlılara bunuda ekledik.

Sayin aka oncelikle karavaniniz hayirli olsun. Gercekten guzel oldu, guzel fikirler gelistirdiniz. Insallah guzel gezilerde kullanirsiniz. Fotograf makinasi olarak alacaginiz hemen hemen hic bir kompakt makina size istediginiz genis aci ic cekimlerde yeterli olmaz. Bu yuzden full frame diye tabir edilen sendoru film boyutunda olan makinelerden arti 16mm ve daha dusuk bir lens almaniz gerekli. Bu ekipmanlarda genelde profesyonel ve pahali aletler. Bu yuzden amator olarak yapabileceginiz en iyi uygulama panaromik sekilde yanyana fotograflar cekerek photoshopta birlestirmek olur.

Aslında bir EOS um var, bir sürüde lens mevcut, fakat 36 lık kullanıyor malum bu zamanda pratik değil.

Kemal bey bu gün tekrar başa döndüm,Karavanınızın yapım aşamalarını ve paylaşımlarınızı tekrar detaylıca okudum.sonuç,da kesin kararlı olduğum LT 35 den % 90 vazgectim bu karardaki büyük pay sizin gibi kendi karavanını yapan abilerim ve arkadaşlarımın önerileri ile bir karavan yapım şirketinde calışan arkadaşımın kardeşi baya etkin oldu bende iveco,yu düşünmeye başladım.sizi bu konuda rahatsız edecem.umarım zaman ayıra bilirsiniz.saygılarımla

TUGAY58' Alıntı:
Kemal bey bu gün tekrar başa döndüm,Karavanınızın yapım aşamalarını ve paylaşımlarınızı tekrar detaylıca okudum.sonuç,da kesin kararlı olduğum LT 35 den % 90 vazgectim bu karardaki büyük pay sizin gibi kendi karavanını yapan abilerim ve arkadaşlarımın önerileri ile bir karavan yapım şirketinde calışan arkadaşımın kardeşi baya etkin oldu bende iveco,yu düşünmeye başladım.sizi bu konuda rahatsız edecem.umarım zaman ayıra bilirsiniz.saygılarımla
sayın tugay,bende sizin gibi araştırmadayım tespitim, iveko araçlar kendi ağırlığının fazla olması sebebiyle ancak 1000kg taşıyabiliyorlar ve bu araçlar camper çevrildiğinde 3500 kg limitine gelmiş oluyorki bu durumda dolu pis ve temiz su depolarıyla kantara çekildiğinde büyük bir cezayla karşılaşabiliyorlar bu yüzden aynı ölçülerde olmasına rağmen fiat dukato araçların istihap hadleri 1500kg buda yeterli gözüküyor.Gönlünüze göre bir karavan sahip olmanız dileğiyle.

Tugay bey, ben her türlü yardıma elimden geldiğince hazırım.
Suat arkadaşında dediği gibi bunlar ağır araçlar, araç seçiminde kesinlikle kimseyi hiç bir şekilde etkilemek istemem, sonuçta herkezin aracı en iyi araçtır, malum bazı özelliklerini beğenmeseler zaten almazlar, ve tüm araçlar diğerinin gittiği yere kadar gidiyor sonuçta, bende bazı araştırmalar yaptım ve hayalimde 2 araç oluştu, birisi bu diğeri ford'un uzun şase çift teker olanıydı, her şeye rağmen çift tekerler nedense bana daha güvenli geliyor, ikinci bir araç yapma fırsatım doğsa gene bu araçlardan seçim yapardım, ağırlık mevzuna gelince, araçlar istekler doğrultusunda şekillenir, benim ihtiyacımı böyle bir araç görürken bazıları neredeyse otomobil boyutunda araçlardan karavan yapıyor, burada bana göre ters bişey yok, sonuçta oda kendi ihtiyacına göre bir araç yapıyor, fakat günümüz teknolojisi ile süper hafif araçlar yapmak artık mümkün, polyester, aliminyum doğrama gibi malzemeler kullanılarak istihap haddinin yarısı kadar bir yük oluşturacak karavanlar yapılabilir, hesap açık, ben şuanki bilgiye sahip olaydım bu aracı çok çok daha hafif üretebilirdim.
Bunun gibi, önce hangi ihtiyacı nasıl karşılamasının hesabı yapılıp sonra araç seçmekte yarar var.
Ayrıca şunuda belirtmek isterim, ben yaz kış içinde yaşanacak gibi düşündüm, yani kışın devamlı yağmur altında , sıkılmadan 1-2 hafta araç içinde yaşamak gibi ki bir çok araçta bu mümkün değil..

Sn Suat bey öncelikle ilginize teşekkür eder bayramınızı kutlarım.Evet ağırlık kesinlikle yabana atılacak bir konu deyil.Sn Kemal ( AKA ) Beyin dediği gibi ( Günümüz teknolojisi ile süper hafif araçlar yapmak mümkün )birde tercübe yine Kemal beyin dediği gibi ( Şu anki bilgiye sahip olsaydım daha hafif araç üretebilirdim) işte ben burda Kemal beygibi Abilerimizin kardeşlerimizin KEŞKELERİNDEN SONRAKİ FİKİRLERİNDEN.Faydalanmak istiyorum bunu sadece ben deyil benim gibi yapma sevdalılarının hemen hepimizin Tercübeli Abilerden kardeşlerden faydalanarak bir şeyler üretmek ve inanıyorumki bu sonuçlardan fikir beyanında olsun tercübelerini aktaranlar olsun mutlu olacaklardır tekrar ilginize teşekkür eder Saygılar sunarım. Tugay

Kemal abi öncelikle ilgine teşekkür eder. Bayramınızı kutlarız,Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. Yardımlarını bekliyorum.

Sayın( Aka),sanırım isminiz Kemal bey,
Siz ve sizin gibi gezginler sayesinde cennet yurdumun göremediğim tek bölgesi doğu karadenizi sizin görselleriniz sayesinde bizde görmüş olduk,teşekkürler.

Ayrıca emek vererek hazırladığınız karavanınızın sizlere mutluluk getirmesi dileği ile.

Aka' Alıntı:
Tugay bey, ben her türlü yardıma elimden geldiğince hazırım.
Suat arkadaşında dediği gibi bunlar ağır araçlar, araç seçiminde kesinlikle kimseyi hiç bir şekilde etkilemek istemem, sonuçta herkezin aracı en iyi araçtır, malum bazı özelliklerini beğenmeseler zaten almazlar, ve tüm araçlar diğerinin gittiği yere kadar gidiyor sonuçta, bende bazı araştırmalar yaptım ve hayalimde 2 araç oluştu, birisi bu diğeri ford'un uzun şase çift teker olanıydı, her şeye rağmen çift tekerler nedense bana daha güvenli geliyor, ikinci bir araç yapma fırsatım doğsa gene bu araçlardan seçim yapardım, ağırlık mevzuna gelince, araçlar istekler doğrultusunda şekillenir, benim ihtiyacımı böyle bir araç görürken bazıları neredeyse otomobil boyutunda araçlardan karavan yapıyor, burada bana göre ters bişey yok, sonuçta oda kendi ihtiyacına göre bir araç yapıyor, fakat günümüz teknolojisi ile süper hafif araçlar yapmak artık mümkün, polyester, aliminyum doğrama gibi malzemeler kullanılarak istihap haddinin yarısı kadar bir yük oluşturacak karavanlar yapılabilir, hesap açık, ben şuanki bilgiye sahip olaydım bu aracı çok çok daha hafif üretebilirdim.
Bunun gibi, önce hangi ihtiyacı nasıl karşılamasının hesabı yapılıp sonra araç seçmekte yarar var.
Ayrıca şunuda belirtmek isterim, ben yaz kış içinde yaşanacak gibi düşündüm, yani kışın devamlı yağmur altında , sıkılmadan 1-2 hafta araç içinde yaşamak gibi ki bir çok araçta bu mümkün değil..

Nesnel bilgi, gözlem ve deneyim aktarımı için, en azından kendi adıma teşekkür ederim.

Cavid Sezen

Ynt: Karavanımızı Karadeniz Yollarında Test Ettik. ( Aka )

Kemal Bey, bu güzel geziyi harika fotoğraflar eşliğinde bizlerle paylaştığınız ve o güzellikleri bize tekrar anımsattığınız için sonsuz teşekkürler..

Çok daha keyifli geziler dileklerimizle...

Geçen sene gittiğim Karadeniz seyahatine, bu sene de sizin sayenizde tekrar gitmiş gibi oldum. Teşekkürler ;)

Çekme Karavanla yapmayı planladığım gezilerden biri de Doğu Karadeniz. Bu güzel gezinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. Konakladığınız yerleri çekme karavan açısından değerlendirmede bulunmanızı rica edebilirmiyim? Bol keyifli gezilerinizin devamını dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,079
Kaydolan Son Üyemiz
Fondue

SON KONULAR

Geri