Karavanda TV ve Anten

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 225
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 154,964
Ynt: Karavanda TV ve Anten

Servis aracına takmıştım bundan güzel çekiyordu karasalı düşünmedim hiç teşekkürler

Etiketler

Bu aletin fiyatı karavana monte edilen uydu sistemlerine göre daha ucuz. Ve istenirse sıcak havalarda karavan dışında izlemeye de olanak veriyor. Bir de karavan ağaç altına çekilmişse sabit uydu sistemi ile yayın alınamaması sorunu da kalmıyor.

http://www.zamazing.org/yazi/ilk-tamamen-tasinabilir-uydu-tv

http://www.directv.com/DTVAPP/content/equipment/satgo

Güzel bir alet takip etmek fayda var ama bazı alıcılar bizim uyduya uyumlu olmuyor ek parçalar (Türksat uydusu için) almamız gerekebilir ek bir maliyet gerek

iki yol var ya paraya kıyıp araç üstü otomatik çanak yada bildiğimiz balkon tipi çanak.

Herkese merhaba,

Neta cma200 çanak anteni düşünüyorum. Bildiğiniz üzere Avrupa'da çanak antenler çok pahalı. Fiyatı buraya göre uygun geldi. Tek bir sorum var. Montaj çok önemli. Daha önce yaptırmış olanlar memnunlar mı? Su sızdırma gibi bir durumdan korkuyorumda.

Sevgiler saygılar

2003'te böyle bir haber çıkmış ama henüz bir gelişme yok, Keşke haberdeki gibi "seramik" çanaklar üretilmiş ve yaygınlaşmış olsaydı.

Rus bilim adamlarının, çanak antenlerin 10'da 1'i büyüklüğünde, ortalama 10 cm çapında antenlerle uydu yayınlarının alınmasını mümkün hale getirdikleri bildirildi. Moskovski Komsomolets gazetesinin haberine göre, bu boyut da ileride 3'te 1 orana küçültülecek. Bu antenlerin ileride, çanak antenin yerini alarak yaygın biçimde kullanılacağının tahmin edildiği, antenin ana maddesinin seramik olduğu kaydedildi.

Bilim adamları, elektronik cihazların sürekli küçüldüklerini, ancak antenlerin hep aynı kaldığını, böylece ilk kez kendilerinin bu yönde büyük bir adım attıklarını belirtiyorlar.

Haberde, kullanılan seramik maddesinden elektronikte yaygın olarak yararlanılmasına karşın anten için ilk kez esas alındığı da ifade edildi.

Haberde, icadın sahipleri ve üretim planları ile ilgili ayrıntı yer almadı, yeni antenlerin "kısa sürede" piyasaya çıkarılabileceği belirtilmekle yetinildi.(aa)

Duyumlarıma göre 45 gün sonra hitachinin yeni bir ürünü Bursa'da vip araç yapan (bizimde mal verdiğimiz) firmayla anlaşmalı gelecekmiş. Antenin giderkende çektiğini firma yetkilisi c.tesi günü iş görüşmemizde bize '' antende biraz bekleyin yeni mamülü bir görelim'' dedi.
Beklemeye aldım.

TV siz hayat, huzurlu hayat... ;D

Çekti çekmedi aman açıyı tuttur, eyvah akü bitiyor vb. derdi de yok...

Bundan iyisi şamda kayısı...

Yahu ben ülke gündeminden bunalıp kaçıyorum karavana zaten, birde orada gene mi peşime takayım iç karartan haberleri, ne olur yardım edin memetali beeey leri... ;D

Not: Gerçi Celal abinin karavanda 2 kez lig TV den maç izlediydik 19" LCD de, birayla da süper olmuştu hakikaten. ;)

taiga' Alıntı:
TV siz hayat, huzurlu hayat... ;D

Çekti çekmedi aman açıyı tuttur, eyvah akü bitiyor vb. derdi de yok...

Bundan iyisi şamda kayısı...

Yahu ben ülke gündeminden bunalıp kaçıyorum karavana zaten, birde orada gene mi peşime takayım iç karartan haberleri, ne olur yardım edin memetali beeey leri... ;D

Not: Gerçi Celal abinin karavanda 2 kez lig TV den maç izlediydik 19" LCD de, birayla da süper olmuştu hakikaten. ;)
Karavanda tv beni de çok cezbetmese de uzun gezilerde ihtiyaç oluyor. Hem çocuklar akşamları sıkılınca onlara iyi geliyor. Hem arada bir haber dinleyip Dünya'dan haberimiz oluyor, hem de peşimizden dağ-bayır sürüklediğimiz hanımlarımıza küçükten bir kıyak oluyor ;) ;) :D

cantunc' Alıntı:
iki yol var ya paraya kıyıp araç üstü otomatik çanak yada bildiğimiz balkon tipi çanak.

Yurdum insanı affetmez. ;D

Yurdum zmleri

Merhaba Arkadaşlar,
Ben Tv'yi Beko'nun combo modeli Lcd tv +Dvd+Vcd+Sd+Usb 56 ekran tv siyle hallettim.Ürün web sitesinde 220 volt olarak geçiyor
Kullanım kılavuzuna baktığımda bir adaptörle çalıştığını gördüm.En yakın bayiyi aradım ve sordum tabiki cevap veremediler
Servisin telefonunu verdiler aradım,onlarda baştan bir cevap veremediler ve biz sizi arıyacağız dediler 1 saat sonra şaşkınlıkla bu cihazı kontrol ettiklerini
12 voltlada çalışabileceğini söylediler bende nakit 650 Tl ye satın aldım ve sorunsuz kullanıyorum.
Gelelim anten işine teyb tamircisi bir arkadaşım bana kamasonic tv antenini önerdi.fiatıda makuldu 70 tl ilk taktığında 34 kanal buldu ve gayet netti
Hala gayet iyi verim almaktayım.Uyduya gelince en problemli olan iş bu bence....en iyisi bir vınn'la veya tivibu yla halletmek
Not:Tv ve anten standby'da azda olsa elekrik çektiği için kullanılmadığı zamanlar fişten çekilmelidirler.
Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR