Karavanda TV ve Anten

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 225
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 154,911
Ynt: Karavanda TV ve Anten

berkcantp' Alıntı:
Duyumlarıma göre 45 gün sonra hitachinin yeni bir ürünü Bursa'da vip araç yapan (bizimde mal verdiğimiz) firmayla anlaşmalı gelecekmiş. Antenin giderkende çektiğini firma yetkilisi c.tesi günü iş görüşmemizde bize '' antende biraz bekleyin yeni mamülü bir görelim'' dedi.
Beklemeye aldım.

İlhan abi,
Hala beklemedeyiz sanırım... ;)

Etiketler

ehh konunun mühendisi olarak yazayım, öncelikle çalışma alanım değil dolayısı ile motorlu uydu antenleri için verilen fiyatı bilmiyorum, şahsi görüşüm çanak hacmi mümkün mertebe küçükl tutulmalı, lnb fazlası ile kaliteli olmalı. çalışma mekanizması gayet basit aslında iki tane dişli biri dik biri paralel konmuş olmalı, gps verisi ile bulunduğunuz yerden türk sat ya da benzeri bir uydunun açısını hesaplıyor, sonra dişliler direkt step mantığı ile uygun açıya geliyor. aslen maliyetli bir motor değil, sanılanın aksine step sayısı ile çalışıyor öyle aman aman zeki falan değil, yazılımı oldukça kolay, eğer çok ciddi talep var ise türkiye'ye geldiğimde üretebilirim. tabi maliyetler çıkartılmalı. ne kadar fiyat istendi ?

bunun dışında bildiğin yükselticili antenler sanırım çözüm olarak sunulmuş, trt'nin eski verici mantığı sayesinde yollarda trt'yi çeker yerleşim birimlerinde işe yarar.

http://www.ucuzotoaksesuar.com/index.php?route=product/product&path=58&product_id=230
portatif tv cok kullanışlı[attachment=1]
http://www.ucuzotoaksesuar.com/index.php?route=product/product&path=58&product_id=231
tv anteni[attachment=2]

67 1

OTO TV ANTENI

yaybek' Alıntı:
Ali kardeş linkini verdiğin karasal anten eğer şehir merkezide değilsen yada dağıtım yapan antenleri görmüyorsan onunla izleme yapman çok zor hatta çok yerde imkansız onlar daha önce denendi ve hiç verim alınamadı eğer parasal durumun iyi ise araç üstüne monte olan NETA'nın kendisi uyduyu bulan çanak modelleri var fiyatı 1600 lira gibi yoksa alacağın küçük bir next receiver ve 40 lık çanak ve lnb.bunları montajsız araçta bulundurup gerektiğinde 10 dakikalık çalışma ile kurabiliyorsun.

ben resimdeki canak antene ayarlayamadım bazı kanallarıda alamıyor ama kamcılar için fazla yer kaplamıyor nekadar işe yarıyor daha bulamadım ama burda bu canakanteni kullanan var sanırım

Samsun

halilo11' Alıntı:
ben resimdeki canak antene ayarlayamadım bazı kanallarıda alamıyor ama kamcılar için fazla yer kaplamıyor nekadar işe yarıyor daha bulamadım ama burda bu canakanteni kullanan var sanırım
bazı kanallar belli boyuttaki antenler olmadan alınamaz hocam, bu normal. fiyatı öğrenmiş oldum, ehh receiver, kaliteli lnb, gps, motor minik çanak derken maliyet zaten 900 1000 tl netaş 1600'e iyi diyemesem de eğer kurulum da dahilse çok da uçuk olmayan bir fiyat vermiş. tabi onlar toplu aldıklarından maliyet çok daha düşük.

amadeus99' Alıntı:
bazı kanallar belli boyuttaki antenler olmadan alınamaz hocam, bu normal. fiyatı öğrenmiş oldum, ehh receiver, kaliteli lnb, gps, motor minik çanak derken maliyet zaten 900 1000 tl netaş 1600'e iyi diyemesem de eğer kurulum da dahilse çok da uçuk olmayan bir fiyat vermiş. tabi onlar toplu aldıklarından maliyet çok daha düşük.

evet bazı kanalları cekmiyordu cekmesi içinde baya bi para koymak gerekiyor ortaya

halilo11' Alıntı:
Resimdeki anteni bende denedim.İyi bir uydu bulucu ile ayarlandığında % 45 civarında sinyal alabiliyor. O güçte sinyal ile çok az sayıda kanal izlenebiliyor. O da çok iyi hava şartlarında.Kapalı havalarda fazla şansı yok.
Bu durumu üretici firmaya mail ile sordum."Biz bu çanağı Avrupa için tasarladık" gibi bir cevap aldım.Peki niye Türkiyede satarken bunu belirtmiyorsunuz sorumada cevap alamadım.
O anteni attım, şu an 75 cm çanak kullanıyorum.
Selamlar.

İnverter kullanmayı pek düşünmedigim için , TV seçimimde aracımın ürettigi 12 v. ile çalıştırabilme unsurunu ön planda tutarak girdigim araştırmalar sonucunda Beko F 49-200 HD modelını uygun buldum ve (sahıbındecom) 399 L. satın aldım. Tv . nın arka bolumunde 220 v. ve 12v. birbirinden bagımsız iki adet giriş bulunmaktadır. diger özelliklerini de kendim için yeterli buldum . İstendıgınde ınternetten cihaza ait bilgiler alınabilir Arkasında , arçelik fabrikalarında Çin de ımal edilmiştir diye bilgi var. Orta üstü kalitede bir cihaz olabilecegini sanıyorum.[attachment=1][attachment=2][attachment=3]

Resimlerim 004 001

Resimlerim 005 001

Resimlerim 006 001

Arif Hüküm' Alıntı:
Resimdeki anteni bende denedim.İyi bir uydu bulucu ile ayarlandığında % 45 civarında sinyal alabiliyor. O güçte sinyal ile çok az sayıda kanal izlenebiliyor. O da çok iyi hava şartlarında.Kapalı havalarda fazla şansı yok.
Bu durumu üretici firmaya mail ile sordum."Biz bu çanağı Avrupa için tasarladık" gibi bir cevap aldım.Peki niye Türkiyede satarken bunu belirtmiyorsunuz sorumada cevap alamadım.
O anteni attım, şu an 75 cm çanak kullanıyorum.
Selamlar.

evet abi herşey para kazanmak için gerisini düşünen yok almanyadaki kanallarda sorun yok yanlızca samsunkaravan parkının karşısındaki binalardaki uydulara bakalak ayarladım ama olmadı bende anolok ile bakmayı denedim

halilo11' Alıntı:
evet abi herşey para kazanmak için gerisini düşünen yok almanyadaki kanallarda sorun yok yanlızca samsunkaravan parkının karşısındaki binalardaki uydulara bakalak ayarladım ama olmadı bende anolok ile bakmayı denedim

Bildiğim kadarı ile bazı kanalları bulamanız normal. Örnegin ben evdeki uydumda CNBC-e kanallarını bulamıyodum. Sınyal kalıtesi düşük uyarısı vardı. Nettenbiraz araştırma yapınca çanak çapı ne kadar buyurse o kadar ıyı sınyal alınabildiğini öğrendim. Çözüm olarakda yükseltici bir parça aldım yayın kalitesini yükselten. Şimdilik bir problem yok. Sanırım sizin içinde aynı şey geçerli. Uydu anten tamiri yapan birine sorarsanız net bir bilgi alabilirsiniz.

tazer' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,
Ben Tv'yi Beko'nun combo modeli Lcd tv +Dvd+Vcd+Sd+Usb 56 ekran tv siyle hallettim.Ürün web sitesinde 220 volt olarak geçiyor
Kullanım kılavuzuna baktığımda bir adaptörle çalıştığını gördüm.En yakın bayiyi aradım ve sordum tabiki cevap veremediler
Servisin telefonunu verdiler aradım,onlarda baştan bir cevap veremediler ve biz sizi arıyacağız dediler 1 saat sonra şaşkınlıkla bu cihazı kontrol ettiklerini
12 voltlada çalışabileceğini söylediler bende nakit 650 Tl ye satın aldım ve sorunsuz kullanıyorum.
Gelelim anten işine teyb tamircisi bir arkadaşım bana kamasonic tv antenini önerdi.fiatıda makuldu 70 tl ilk taktığında 34 kanal buldu ve gayet netti
Hala gayet iyi verim almaktayım.Uyduya gelince en problemli olan iş bu bence....en iyisi bir vınn'la veya tivibu yla halletmek
Not:Tv ve anten standby'da azda olsa elekrik çektiği için kullanılmadığı zamanlar fişten çekilmelidirler.
Selamlar
hocam bu anten kamasonic hangi model,yükselticilimi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri