Karavanda TV ve Anten

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 225
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 154,920

insel

Zirve
Merhaba karavanima tv ve anten taktirmayi dusunuyorum. En ekonomik olandan bir siralama yapilabilir mi acaba? Sanirim en uygunu laptopa tv karti. Bu kartla acaba iyi sonuc alinabiliniyor mu?
Bir de bildigim uyduya kilitlenen antenler var. Bunlar nasil calisir ve maliyeti nedir? Kim takiyor? Bilgilerini paylasacaklara bimdiden tesikkur ederim.

Etiketler
Ynt: Karavanda TV ve Anten

Kipa'da 12V ile çalışan yükselticili karavan TV anteni görmüştüm. Sanırım fiyatı da 30 TL civarı idi.

Tecrubeleri olanlar bu tip aletlerin randimanlarini paylasirlarsa sevinirim.

Benim aracımda 220 volt tv yi invertörle kulanıyorum. Masa üstü yükselticili anten anten aldım fakat memnun değilim. Aracım Land 110 defender. Araç alimünyum olunduğundan anten kablosunu aracın kasasına bağladım. Antenden çok daha güzel çekiyor.

Sayın Mebus bende şimdiden tv.araştırıyorum sizin yazınızdan sonra bir bakayım dedim aşağıdaki linki buldum yorumlarda çok meth ediliyor ama yinede bir incelemek lazım.
http://www.hepsiburada.com/kamosonic-en-kucuk-oto-tv-anteni-021121/productDetails.aspx?CategoryId=264129&productId=otm021121#tablnk

Iste bunlar ve ornekleri cok ama kullanan hic mi yok. Zira bu tip antenler sehiriclerinde cok kullanisli. Ama sehir disinda cok kullanisli oldugunu sanmiyorum. Mesela Haldun Agabey'inki en pahali ve en kalitelisi. Uydu baglantili. Hatirlarsaniz Italya'da bile Sedef Hanim Atvdeki dizilerini seyredebiliyordu. :smiley: bu kadar luksune ihtiyacim olmayabilir. Yeterki is gorsun. Tv ile benim isim yok. Oglani aksamlari mesgul etmek yeterli. Hani belki ben de belki haberleri seyrederim.

Selam,
Laptop'a tv kartını unut, bende var en pahalısından aldım şehirdışında ancak trt gap , trt 4 'ü filan parazitli gösteriyor. 250 lira verdikten sonra gittiğim yerlerde bi heves denedim, hiçbirinde düzgün bi kanal çıkmadı. Artık uğraşmıyorum, laptopun çantasında öylece duruyor. Babamınki süper ama pahalı, anteni karaköy'den 1100 tl'ye almıştık ,markası NETA sanırım başka da yok zaten (yerli üretim). Televizyonu yazıcıoğlundan aldık 220-12 volt lcd marka kamasonicti sanırım 550 lira civarıydı ,daha ucuzları var tabii, babamın gözler yaşlandığı için biz büyüğünü aldık ;D. Kenan bey camperında kendi yaptırdığı yükselticili anteni ile tv seyredebildiğini söylemişti , gayet memnundu ama o normal 220 volt yükselticili anteni 12'ye çevirtmiş. piyasadaki 12 volt yükselticili antenlerden farkı oluyormu bilmiyorum...Bence tv gereksiz, kaç kere seyredeceksin, bir de yer kaplıyor, sallantıdan ses yapıyor. Dizi ve maç merakın varsa ayrı tabii, yağmur için yanında çizgi film filan bulundurursun , laptop dan seyreder işte...Gereksiz masraf... Tv kartını denemek istersen sana vereyim dene....

Ne bileyim heves ettim iste. Tamam tv kartini deneyeyim. Verirsin bir ara.

Sayın bilbo, eğer TV kartınız PCMCIA yuvasına takılarak çalışanlardansa çok randıman beklemeyin zaten. TV kartının önemli kısımlarından biri de RF modülüdür, teknik olarak incelemedim ama normalde sigara paketi büyüklüğünde olan RF modülünün kredi kartı kalınlığındaki birşeye nasıl sığdığını halen anlayamadım. Bu arada RF modülü denilen şeyin yapı olarak küçültülmesi kalitesinin de düşmesine neden olacaktır. Laptop için bile olsa USB'den (dongle şeklinde küçük olanlardan değil de, kutu şeklinde olan) TV kartlarını tercih edin derim.

İnsel bey eğer halen TV almadıysanız laptop için kaliteli bir USB TV kartı alabilirsiniz. Üstelik hem analog, hem de karasal dijital (DVB) yayınları alabilen kombo bir cihaz alırsanız bir kaç sene içinde tüm kanalları DVD kalitesinde ve oldukça basit bir antenle izleyebilirsiniz. DVB yayınları Avrupa'nın birçok ülkesinde senelerdir kullanılıyor ama Türkiye'de şimdilik sadece İstanbul, İzmir ve Ankara'da test yayını yapan TRT Int gibi 3-4 kanal mevcut. Önümüzdeki bir kaç sene içinde tüm kanalların karasal dijital yayına geçmesi bekleniyor...

Birde Turkcell'in MobilTV uygulaması var ama şimdilik sadece Platinium müşteriler faydalanabiliyor :smiley:

http://www.turkcell.com.tr/platinumgold/turkcellplatinum/ayricaliklikampanyalar/mobiltv

İnsel Hocam Merhaba,
Ben avea mobil internet kartı aldım 4 gb, ayda 59 tl dizustu bilgisayardan internete girip bir cok kanalı seyredebiliyorum maliyet ucuz degil ama ihtiyacı cozuyor.

yol' Alıntı:
Sayın bilbo, eğer TV kartınız PCMCIA yuvasına takılarak çalışanlardansa çok randıman beklemeyin zaten. TV kartının önemli kısımlarından biri de RF modülüdür, teknik olarak incelemedim ama normalde sigara paketi büyüklüğünde olan RF modülünün kredi kartı kalınlığındaki birşeye nasıl sığdığını halen anlayamadım. Bu arada RF modülü denilen şeyin yapı olarak küçültülmesi kalitesinin de düşmesine neden olacaktır. Laptop için bile olsa USB'den (dongle şeklinde küçük olanlardan değil de, kutu şeklinde olan) TV kartlarını tercih edin derim.

İnsel bey eğer halen TV almadıysanız laptop için kaliteli bir USB TV kartı alabilirsiniz. Üstelik hem analog, hem de karasal dijital (DVB) yayınları alabilen kombo bir cihaz alırsanız bir kaç sene içinde tüm kanalları DVD kalitesinde ve oldukça basit bir antenle izleyebilirsiniz. DVB yayınları Avrupa'nın birçok ülkesinde senelerdir kullanılıyor ama Türkiye'de şimdilik sadece İstanbul, İzmir ve Ankara'da test yayını yapan TRT Int gibi 3-4 kanal mevcut. Önümüzdeki bir kaç sene içinde tüm kanalların karasal dijital yayına geçmesi bekleniyor...

Birde Turkcell'in MobilTV uygulaması var ama şimdilik sadece Platinium müşteriler faydalanabiliyor :smiley:

http://www.turkcell.com.tr/platinumgold/turkcellplatinum/ayricaliklikampanyalar/mobiltv

Sedat Bey beni asan bir terminoloji. Acaba onerebileceginiz sizin kategoriye uyan bir urun linki var midir?
Sevgili Cenk o alternatif de aklimda.

Sedat Bey benim tv kartı bahsettiğiniz tipten, usb 'ye takılıyor ve combo olanından, linkini veriyorum. İnternette aratınca çıktı, fiyatının da düştüğünü görünce kazık yemiş duygusuna kapıldım, neyse..

http://www.begmerk.com/pages/V-GEAR/MOBITV.htm

İnsel bey merhaba, aşağıdaki gibi bir ürün fazlasıyla işinizi görecektir. Dilerseniz karasal yayınlar için 20-30 liraya basit ama kaliteli bir TV anteni alın (ulusal kanalların birçoğunu izleyebilirsiniz), dilerseniz uydu yayınları için 100-150 liraya sağlam ve kaliteli bir çanak anteni ve LNB alarak yerli yabancı binlerce kanalı HD kalitesinde izleyin, tabi monitörünüzün de HD uyumlu olması lazım...

http://www.avermedia.eu/avertv/tr/product/ProductDetail.aspx?Id=436

Sayın bilbo, malesef (yukarıda bahsettiğim gibi) dongle tipi bu tür cihazlardan performans beklemeyin... Düşük bir ihtimal chipsetleri kaliteli bile olsa tuner'leri fazlasıyla basittir.

Sayın MEBUS ve karavancı dostlar şu an yapmış olduğum araştırmalarda LCD TV ler genel de 12V ile çalışmakda .Next Uydu receıver satıcısında 19 LCD DVD oynatıcılı TV 490 TL ,ayrıca koçtaş da beko LCD TV 400 TL yine orada GRundıg LCD TV 400 TL ayrıca normal anten girişi de olur diyorlar. Anten ise küçük papyon tipinde yapılabilir. Bilgilerinize.Sevgiler. Saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri