Karavanda İnternet Konusunda Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Behiccem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,739

Behiccem

Yeni Üye
Merhaba;
Benzer konuları okudum fakat tartışmalardan bir sonuç çıkaramadım. Karavanda sürekli internet bağlantısı kurmak istiyorum. Az önce tooway'den birisiyle görüştüm ve bana karavan duruyor olsa bile en ufak sallantıda internetin kesileceğini söyledi. Bu sorunları nasıl çözüyorsunuz? Başka ekipmanlar mı var; ya da Türkiye içinde ve Avrupa için farklı çözümler mi var?
Teşekkürler.

Merhaba;
Benzer konuları okudum fakat tartışmalardan bir sonuç çıkaramadım. Karavanda sürekli internet bağlantısı kurmak istiyorum. Az önce tooway'den birisiyle görüştüm ve bana karavan duruyor olsa bile en ufak sallantıda internetin kesileceğini söyledi. Bu sorunları nasıl çözüyorsunuz? Başka ekipmanlar mı var; ya da Türkiye içinde ve Avrupa için farklı çözümler mi var?
Teşekkürler.
Yolcu otobüsleri artık hareket halinde ,hem tv hemde internet kullanımını mümkün kılıyor .
Bu tür bir vip cihaz işini görür .
Veya sim kartlı wi fi dağıtıcı da kullanabilirsin .

neden kesintiye uğrasın. cep telefonları arabada hareket ederken 4.5g internet kesiliyor mu.. en pratik ve uygunu 4.5g sim kartlı usb modem kullanmak.. diğer seçenek çanak anten ile direk uydudan alabilen sistem var ki epey maliyetli olur. çanak antenden aldığın araba yön değiştirdikçe kesilebilir. 4.5g modem kesilmez..

Cep telefonu interneti de arada giden bir internet- online oyun oynayanlar bilir- güvenilir değil. Bir de dağ başında örneğin telefonun çekmediği yerlerde de uydu çekiyor. Aylık 300TL + 1500TL kurulum çanak varmış. Ben bunu ödemeye varım da, istediğim kalitede internetim olacak mı sorum bu?
Ya da başka çözümler var mı?
Teşekkür ederim cevaplarınız için tabi ki-

Cep telefonu interneti de arada giden bir internet- online oyun oynayanlar bilir- güvenilir değil. Bir de dağ başında örneğin telefonun çekmediği yerlerde de uydu çekiyor. Aylık 300TL + 1500TL kurulum çanak varmış. Ben bunu ödemeye varım da, istediğim kalitede internetim olacak mı sorum bu?
Ya da başka çözümler var mı?
Teşekkür ederim cevaplarınız için tabi ki-

size 300 Tl teklif eden uydu internet firması başka bir detay verdimi ?
mesela her ülke değiştirdiğinizde yeniden yönlendirme ,bağlantı ücreti , hizmet ücreti vs adı altında ayrıca ücret talep etmiyorlar mı? Sonradan yanlış fiyatlandırma kurbanı olmayınız.Verecekleri uydu motorlu mu konumunu kendimi mi buluyor ?

Bakın uydudan direkt internet bağlantısını yanlış anlıyoruz.Coğu uydu internet alıcısı sadece alcıdır yani siz bir şey yazıp gönderemezsiniz alıcıdan nasibinize ne gelirse artık.Hem gönderen hemde alan tiplerde varda öyle ayda 300 tl ye kiraya filan vermiyorlar

mesleğiniz ya da işinizin ehemmiyeti gereği size 7 gün 24 saat kesintisiz internet gerekiyorsa bir şey diyemem. internet her an hayati öneme sahip değilse dağda, karavanda, kampta arada kesinti olmasının ne mahsuru var.. zaten doğaya şehir ve teknolojiden, insanlardan uzaklaşmak için çıkıyorsak karavanda, doğada sanal oyun oynama ve sanal takılma ne kadar anlamlı.. mesleğiniz gereği illaki şartsa bişey diyemem.. o zaman uydu kullanım kurulum ücreti dahil pahalı sistemler şart..ne yaparsanız yapın örneğin tünele girdiğinizde tünelde extra aktarıcılar yoksa kesilecek..

mesleğiniz ya da işinizin ehemmiyeti gereği size 7 gün 24 saat kesintisiz internet gerekiyorsa bir şey diyemem. internet her an hayati öneme sahip değilse dağda, karavanda, kampta arada kesinti olmasının ne mahsuru var.. zaten doğaya şehir ve teknolojiden, insanlardan uzaklaşmak için çıkıyorsak karavanda, doğada sanal oyun oynama ve sanal takılma ne kadar anlamlı.. mesleğiniz gereği illaki şartsa bişey diyemem.. o zaman uydu kullanım kurulum ücreti dahil pahalı sistemler şart..ne yaparsanız yapın örneğin tünele girdiğinizde tünelde extra aktarıcılar yoksa kesilecek..
Merhaba;
Doğaya şehir ve teknolojiden uzaklaşmak için çıkmıyorum aslında. Öyle kaçmak istediğim bir meslekle ya da şehirle de hemhal değilim. İşimden dolayı değil tamamen keyfi olarak kaliteli ve kesintisiz bir internet istiyorum açıkçası.

size 300 Tl teklif eden uydu internet firması başka bir detay verdimi ?
mesela her ülke değiştirdiğinizde yeniden yönlendirme ,bağlantı ücreti , hizmet ücreti vs adı altında ayrıca ücret talep etmiyorlar mı? Sonradan yanlış fiyatlandırma kurbanı olmayınız.Verecekleri uydu motorlu mu konumunu kendimi mi buluyor ?
Yeni malileşiyoruz. Otomatik ve elle kurulum olan modellerin ücretlerini gönderdiler şimdi. Aylık taahütlü vs seçenekleri var fakat pahalı gözüküyor.

Bakın uydudan direkt internet bağlantısını yanlış anlıyoruz.Coğu uydu internet alıcısı sadece alcıdır yani siz bir şey yazıp gönderemezsiniz alıcıdan nasibinize ne gelirse artık.Hem gönderen hemde alan tiplerde varda öyle ayda 300 tl ye kiraya filan vermiyorlar
Tooway'in sitesindeki şirketlerle görüyorum. Aylık ücretler 130TL'den başlıyor. Fakat motorlu kendini ayarlayan çanaklar pahalı. Alıcıdan nasibinize ne gelirse artık'la ne demek istediğini anlamadım; fakat temelde cep telefonu interneti gibi düşünebiliriz. Aylık 10TL'ye kullanıyorum o interneti; sadece ortak kullanıma açtığımda teklemeye başlıyor. Buna özel dedicated bir telefon kullanmak gerekir belki.

Hem benim hem de eşimin işi gereği internet bağlantımız olmadan seyahat edemiyoruz zira gelir kaynağımız internet. Yaklaşık 5 yıldır sürekli geziyoruz ve internet için iki ayrı operatöre ait çoklu bağlantıya izin veren 3G modemlerini kullanıyoruz. Hareket halindeyken bu zamana kadar en ufak bir sorun yaşamadık. Kamp alanlarındayken paylaşıyorlarsa oranın bağlantısını kullanıyoruz, tatilde değilsek sinyal olmayan yerlerde konaklamıyoruz. Uydu üzerinden internet kullanımını maliyeti nedeniyle hiç düşünmedik, açıkçası ihtiyaç da duymadık.

Turkcell'in yüksel gb'lı özel internet paketleri ve çoklu cihaz destekleyen modemleri var onları inceleyebilirsin. Görece diğer operatörlere göre de dağda bayırda daha iyi çekmektedir. Ben sorduğumda 100gb'lık paketi 200 lira gibi bir şeydi, başka da bir masrafı yoktu.

teşekkürler.
Ttnet kullanıcısıyım (avea da) oradan bir şarjlı modem alabilirim. Aklıma gelmemişti nedense:smiley:

Merhaba;
Teşekkürler.

Herkese merhaba
FCT Cihazlarına göz atalım
Bende var sim kartı ile internete bağlanır sabit ev/iş telefonu gibi hizmet sağlar. Siz siz olun genede faturalı hat yerine kontürlü hat almanızda fayda vardır.

(NOT: Telekomünikasyon firmalarının faturalarından mahkemelik oldum. kendi telefon numaram(aynı Hat) kendi telefon numarama (Aynı Hat) mesaj atmış mış, 5500TL fatura gelmişken Allaha şükür yanlış hesap,, mahkemeden döndü davayı kazandım da kurtuldum derken,,, geçen yaz telefon Gökçeada da roming yapmış,,, 500TL fatura geldi Tüketici hakem heyeti de yetkisizlik kararı alarak, Tüketici mahkemesine dava açılmalı kararı alınca bende mahkemeye taşımaya üşendim... 1500TL avukata ödeme yaptım...

Gelelim Karavanda internet kullanımına

HUAWEI B683 GSM MODEM HEM FCT, HEM WIRELESS MODEM, HEM DE ETHERNET MODEM ÖZELLİĞİYLE 3 ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ İÇİNDE BARINDIRIR.
► PİYASADAKİ EN İYİ ROUTER CİHAZLARINDANDIR.
► OTOBÜS FİRMALARI İÇİN İDEAL. PORT AÇMA VE YÖLENDİRMESİ İLE DVR - NVR - IP KAMERALARDA KULLANABİLİRSİNİZ.
► BU MODEM 21 MBIT İNDİRME - 5.76 MBIT YÜKLEME HIZINA SAHİPTİR.
► PORT AÇILARAK DVR (KAMERA KAYIT CİHAZI) CİHAZLARINA ETHERNET PORTUNDAN İNTERNET İMKANI TANIR.
► İNTERNET ALT YAPISI OLMAYAN YERLER, OTOBÜSLER, ARAÇLAR, TEKNELER, ŞANTİYELER İÇİN EN İYİ MOBİL İNTERNET ÇÖZÜM YOLUDUR.
► ALARM SİSTEMLERİ İÇİNDE KULLANABİLİRSİNİZ.
► CİHAZ FCT ÖZELLİĞİ SAYESİNDE SANTRALE, NORMAL MASAÜSTÜ TELEFONA VEYA TELSİZ TELEFONA BAĞLANARAK KULLANILABİLİR.
► FCT CİHAZLARINDA OLDUĞU GİBİ BU CİHAZ DA AYNEN TELEKOM HATTINDA OLDUĞU GİBİ DİREKT ÇEVİR SESİ VERİR.

Link: Huawei B683 21 Mbit 3.75g Modem (TÜM HATLAR) (SIFIR)

Turkcell 4.5g modem kullanıyorum. Hareket halinde hiç kesinti yapmaz ama 2g olan yerlerde iyi bağlanmıyor benimki. Bir diğer konu evde de kullanıyorum ama 20gb lık paketim epey pahalı tutuyor. Ama yazın karavana alıp gidiyorum aleti. Şimdilik böyle kullanıyorum.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu eski ama güncel durum nedir bilgisi olan var mı?
Turkcell superbox diye bir hizmet duydum, karavanında kullanan var mı. İstediğin yerde internet gibi bir duyurusu vardı. Alt yapısı olmayan yerde 4,5 g gsm üzerinden 10 mbit e kadar sınırsız 129 tl gibi bir ücreti vardı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.