Karavanda Hermetik Kombi Kullanımı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gezente4646 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,330
LPG zehirli bir gaz değildir ama yapılan araştırmalarda ve açıklamalarda LPG kaçağında, LPG nin havadan daha ağır olması nedeniyle ortamdaki oksijeni azaltarak boğarak ölüme neden olduğu açıklanıyor. Zehirleyerek veya boğarak öldürmesi arada bir fark var mı bilemedim.

TSE karavan tabanında menfezi zorunlu kılar,LPG havadan ağır olduğu için karavanın tabanındaki menfezden akıp gider.

Tüp ve kombi bagajda durur, sızıntı bagajda oluşur, bagajda insan yok zaten, sensör vanayı kapatır, sızan kısımda menfezden akıp gider.

30 yıllık petrol ve doğalgaz mühendisinin LPG nin zehirli olduğunu bilmemesi yorumsuz tabi.

Etiketler
Bütan veya propan LPG yi oluşturan ana bileşenlerdir. Bunlar zehirli değildir. Ama içeriğinde çok fazla başka bileşenler de mevcuttur. Yüksek aromatikler, vb. Bunlar bayıltıcı, alerjen veya zehirli etkilere veya sayın @EvliyaCelebi2 nin dediği gibi etkiye sahiptir. Araçlarda LPG kullanımı negatif etkilenmesin diye LPG firmaları zararsız gibi göstermeye çalışmaktadır. LPG tanıtım sayfalarındaki zehirli değildir bilgisi eksiktir.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hiçbir eksiklik yoktur.
LPG ZEHİRLİ DEĞİLDİR.
LPG ZEHİRSİZDİR.

.

Varoş kelimesi ile kendinizi konumlandırmak istediğiniz göndermeyi yapmadığımı gayet iyi bildiğinizi sanıyorum. Acziyeti kullanarak, muhatabı sıfatlandırarak saygın bir tartışma kazanılamaz. Argüman gerekli.

Umarım bu seviye yazışmaların ergen karakterli yakıştırmalara yol açabileceğini düşündüğümden benim için konuyu burada kesmemi hoş karşılardınız ? :yum:

.

Son düzenleme:

.

Böyle bir başlığa yabancı forumlarda rastlanamaması, sizlere tuhaf gelmiyor mu ?

Bana tuhaf gelen bir nokta da foruma yabancı, alıştığımız hitap tarzının dışına olan kaymalar..:confused:

.

Alıştığınız hitap tarzının dışına çıktığımız için çok özür dileriz:smiley:)
Bir hitap prosedürü veya talimatı var mıdır acaba hemen ezber edelim ve sizin daha fazla rahatsız olmanızın önüne geçelim.

Emekli albay sendromu görüyorum:smiley:)

Evliya çelebi size bundan sonra albayım diyeceğim, alınmazsınız umarım:smiley:

Alıştığınız hitap tarzının dışına çıktığımız için çok özür dileriz:smiley:)
Bir hitap prosedürü veya talimatı var mıdır acaba hemen ezber edelim ve sizin daha fazla rahatsız olmanızın önüne geçelim.

Emekli albay sendromu görüyorum:smiley:)

Evliya çelebi size bundan sonra albayım diyeceğim, alınmazsınız umarım:smiley:
.

:yum:

Rica ederim. En başta hitap tarzı derken sizi kast etmemişdim.
Seçtiğiniz kelimeler derken de konu yerine kişiyi hedef aldıklarınızdı.

Ben sizin yazdıklarınızdan rahatsız da olmadım. Üstelik ikimiz arasındaki tartışmanın konu hedef alındığı bölümlerinin, yeterli olgunlukta olduğunu bile düşünüyorum.
Ama yüzdesinin az olması benim sorumluluğumda değildi..:yum:

.

Son düzenleme:

Çok enteresan bir milletiz !!! En basit konuda bile birbirimizi kırmayı becerebiliyoruz.

Soru gayet basitti. Belki siz yıllarını karavana adamış üstadlar için komik, anlamsız, saçma olabilir ancak bu kimseyle dalga geçme hakkını sizlere vermez. Baktınız ki ilgilenmeye değmeyecek bir konu, geçin gidin başka soruya ya da konuya. Bu kadar basit efendiler.

Evde kullanmış olduğumuz kombiyi karavanda (benim ilgi alanım çekme karavanlar) kullanabilir miyiz ? Kullananı ya da deneyeni gördünüz mü ? Gerekli şartlar (güvenlik, altyapı, ilgili ilave ekipman vb ) yerine getirildikten sonra kullanılabilir ya da ne yaparsan yap olmaz kardeşim. Hepsi bu !

Tecrübesi ya da bilgisi olan paylaşır.

Ev için üretilen kombi karavanda kullanılır mı ? Vestel klimayı kullanan var, Beko büro tipi buzdolabını kullanan var, Arçelik set üstü ocağı kullanan var, 1 milyon dolarlık karavanda White Westighouse gardrop tipi buzdolabı kullanan, Miele'nin hem çamaşır hem kurutma makinasını kullanan var, Gagenau'nun buharlı-fırın kombisini, davlumbazını, ankastre kahve makinasını kullanan var.

Adamların bizim gibi bir takım şeyleri ucuza mal etmek gibi bir derdi yok ki ! Avrupa 'da rüya gibi karavanın fiyatı 25 - 30 bin Euro. Gelirimizin onlar gibi olduğunu bir düşünün. 25-30 bin TL ye o karavanları aldığımızı. Yemişim kombisini !!! Tak kardeşim Truma Varioheat, Dometic Freshjet 2200 dersin geçersin. Cep telefonuna indirirsin uygulamasını, sen karavanın yanına gidene kadar ister soğutursun, ister ısıtırsın.

Neymiş efendim, ocakta bir güğüm su ısıt, daha ucuza mal olurmuş... !!!

.

Forum yaşamının başında olanın, kendini diskalifiye etmemesi beklenirdi..
Artık herşey söylendi, saz sivrisinekte.. :yum:

Son düzenleme:

Çok enteresan bir milletiz !!! En basit konuda bile birbirimizi kırmayı becerebiliyoruz.

Soru gayet basitti. Belki siz yıllarını karavana adamış üstadlar için komik, anlamsız, saçma olabilir ancak bu kimseyle dalga geçme hakkını sizlere vermez. Baktınız ki ilgilenmeye değmeyecek bir konu, geçin gidin başka soruya ya da konuya. Bu kadar basit efendiler.

Evde kullanmış olduğumuz kombiyi karavanda (benim ilgi alanım çekme karavanlar) kullanabilir miyiz ? Kullananı ya da deneyeni gördünüz mü ? Gerekli şartlar (güvenlik, altyapı, ilgili ilave ekipman vb ) yerine getirildikten sonra kullanılabilir ya da ne yaparsan yap olmaz kardeşim. Hepsi bu !

Tecrübesi ya da bilgisi olan paylaşır.

Ev için üretilen kombi karavanda kullanılır mı ? Vestel klimayı kullanan var, Beko büro tipi buzdolabını kullanan var, Arçelik set üstü ocağı kullanan var, 1 milyon dolarlık karavanda White Westighouse gardrop tipi buzdolabı kullanan, Miele'nin hem çamaşır hem kurutma makinasını kullanan var, Gagenau'nun buharlı-fırın kombisini, davlumbazını, ankastre kahve makinasını kullanan var.

Adamların bizim gibi bir takım şeyleri ucuza mal etmek gibi bir derdi yok ki ! Avrupa 'da rüya gibi karavanın fiyatı 25 - 30 bin Euro. Gelirimizin onlar gibi olduğunu bir düşünün. 25-30 bin TL ye o karavanları aldığımızı. Yemişim kombisini !!! Tak kardeşim Truma Varioheat, Dometic Freshjet 2200 dersin geçersin. Cep telefonuna indirirsin uygulamasını, sen karavanın yanına gidene kadar ister soğutursun, ister ısıtırsın.

Neymiş efendim, ocakta bir güğüm su ısıt, daha ucuza mal olurmuş... !!!

Onur bey,

Size katılıyorum.
Güğüm muhabbeti çaylak bir üyenin talihsiz yorumu. Şovenist üyelerde çaylağın güğüm muhabbetine prim vermişler. O yazanın ismi de Emreymiş sizin cevabınızı ben üzerime alınıp size söylenmiştim.

Şovenist üstadlara yapabileceğimiz birşey yok onları öyle kabul edeceğiz:smiley::smiley:
Çaylakların talihsiz yorumlarını da görmezden geliniz.

Kombi konusunda kayda değer bir itiraz göremedim.Rahatlıkla alınıp kullanılabilir, bende sıcak su için 2. el bir şofben takmayı planlıyorum(albayım duymasın). Benim araç yarım otobüs olduğu için alan konusunda şanslıyım, kömürlü kat kaloriferi bile takabilirim:smiley:

Son düzenleme:

Konu yerine kişiler hakkında yorum yazacaklar hiç zahmet etmese hem onlar hem de konudan istifade etmek isteyenler gereksiz zaman israf etmemiş olur. Kazan kazan durumu..
Başka "İnsan"ların fikirlerini, yaşam tarzlarını beğenmeyebiliriz lakin saygı görmek istiyorsak saygı duymak zorundayız.
Saygılarımla..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR