Karavanda Çamaşır Makinesi Konusuna Yeni Bir Yaklaşım :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan theta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 165
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 94,763
.

Gemici çözümü..;) Teknesi olan bilir.
Sonra kurutmak için çamaşırları yolda dışarıya asarlar.
İsterseniz siz de deneyin.:yum:

...
Benim bilinen en eski ecdadım, Mohaç gazisi Malkoçoğlu Bali bey.
Bizim ailenin Macarları sancakla korkuttugu yetti, şimdi sıra sizde..
Bakalım hangi çamaşırınızla yapacaksınız ? :p

Son düzenleme:

.

Gemici çözümü..;) Teknesi olan bilir.
Sonra kurutmak için çamaşırları yolda dışarıya asarlar.
İsterseniz siz de deneyin.:yum:

...
Benim bilinen en eski ecdadım. Mohaç gazisi Malkoçoğlu Bali bey.
Bizim ailenin Macarları sancakla korkuttugu yetti, şimdi sıra sizde..
Bakalım hangi çamaşırınızla yapacaksınız ? :p

Yolda dışarı asmak eğlenceli olur kesin ama pencerenin altındaki güzel çamaşırlığıma acırım :smiley:

Dolap/ranza nın çocuk kullanırsa düşmesin diye kullanılan ağ için yapılmış bağlantıları var; arasına ip gerebiliyorsunuz ;)

Merhaba;

Sizin konunuzu okurken şöyle bir ürün aklıma geldi.
İlki; Bu salata kurutucularının üzerine bir geliştirme yapılabilirmi acaba? Belki çok saçma oldu ama şeklen çamaşır makinesine benziyor. Üstten sizin motor koyulup yapılabilir. Hatta yandan bir tahliye musluğu ve üstten de bir su ilave yeri eklenebilir. Ama şu an ki mevcut hacimleriyle anca çorap yıkarlar gibi. Belki ileride seri üretim olacaksa bunun daha büyük hacimliside üretilebilir mi?
Emsan Green Master Salata Kurutucu - Emsan

İkinciside, sizin sisteminizi komple bir kapağın üzerine monte edip, onuda kovanın üzerine sızdırmaz şekilde takmak. Belki conta ve dıştan kelepçelerle. Tüm çamaşırı detarjanı koyduktan sonra kovayı terse çevirip çalıştırmak. İşiniz bittiğinde tekrar düz koyup kapağı açıp çamaşırlar alınabilir. Böyle bir çalışma ihtimali olabilir mi?

Merhaba
Emeğine sağlık düşünmek çalışmak üretmek hayata geçirmek başlı başına hobi ve vaktin nasıl geçtiğini anlamamak için harika çözümlerdir. Kahvede sinemada vs. vakit geçirmek bana zevk vermiyor.
Gelelim asıl konuya benim 220v mini çamaşır makinesini 12v çevirmek istesem sadece motorunu değiştirmem kafi, lakin silecek motoru (12v 55 rpm motorlar) uzun süre çalışmaya müsait olacağını sanmıyorum, yangına bile sebebiyet verebilir diye düşündüm.
220v motor yerine 3 kablolu sağ sol devirli 12v bir motor nasıl uygulayabiliriz, önerileriniz varmı? hepinize saygı ve selamlar.

Merhaba
Emeğine sağlık düşünmek çalışmak üretmek hayata geçirmek başlı başına hobi ve vaktin nasıl geçtiğini anlamamak için harika çözümlerdir. Kahvede sinemada vs. vakit geçirmek bana zevk vermiyor.
Gelelim asıl konuya benim 220v mini çamaşır makinesini 12v çevirmek istesem sadece motorunu değiştirmem kafi, lakin silecek motoru (12v 55 rpm motorlar) uzun süre çalışmaya müsait olacağını sanmıyorum, yangına bile sebebiyet verebilir diye düşündüm.
220v motor yerine 3 kablolu sağ sol devirli 12v bir motor nasıl uygulayabiliriz, önerileriniz varmı? hepinize saygı ve selamlar.

12 v motor gücü değiştirmeyi düşündüğünüz 220 v motor gücünden düşük olmamalı.(su ve çamaşır yükünü karşılaması için)

otomatik olmasını istiyorsanız sağ sol zaman rölesi kullanarak ayarlayacağınız zaman dilimlerinde motorunuzu sağ ve sola dönüşünü sağlayabilirsiniz.Bunun için elektrik kumanda bilgisine gereksinim var.
Konu üzerinde eğitiminiz yoksa yanlış yapma ihtimali çok fazladır.

12 v motor gücü değiştirmeyi düşündüğünüz 220 v motor gücünden düşük olmamalı.(su ve çamaşır yükünü karşılaması için)

otomatik olmasını istiyorsanız sağ sol zaman rölesi kullanarak ayarlayacağınız zaman dilimlerinde motorunuzu sağ ve sola dönüşünü sağlayabilirsiniz.Bunun için elektrik kumanda bilgisine gereksinim var.
Konu üzerinde eğitiminiz yoksa yanlış yapma ihtimali çok fazladır.
Yanıtınız için teşekkürler!
motor gücünün yanı sıra sistemin otomatik düzeneği zaten var komutları o vermekte sağa ve sola sadece 12v yüksek tork işimi görebilir ancak motor seçim tercihinde uzman desteğine ihtiyaç duyuyorum.
39589028 large jpg
makine böyle 220v

Son düzenleme:

motor gücünün yanı sıra sistemin otomatik düzeneği zaten var komutları o vermekte sağa ve sola sadece 12v yüksek tork işimi görebilir ancak motor tercihinde uzman desteğine ihtiyaç duyuyorum.
39589028 large jpg
makine böyle 220v
Yanlış anlamadıysam , çamaşır makinesi 220 v buysa ; 12 volta çevirmek için boşuna niye uğraşıyorsunuz , alın bir 300 veya 500 w invörter , onunla çalıştırın .

Merhaba

.

Söke'den karavancı Mehmet beyin çamaşır mak.incelemiştim. Yayık makinasına 12 V motor monte ederek kullandığını gördüm birkaç yıldırda kullanıyormuş. Denemenizde yarar var.

Yanlış anlamadıysam , çamaşır makinesi 220 v buysa ; 12 volta çevirmek için boşuna niye uğraşıyorsunuz , alın bir 300 veya 500 w invörter , onunla çalıştırın .

1000w inverter var buzdolabına bağlı, 200a jel akü yetmediki geceleri invetör kendini kapatınca + 200a daha jel akü ile 400a çıkardım oh bu gece dolap çalışacak diyerek akşamı sabırsızlıkla bekledim kocaman bir hayal kırıklığına uğrattı beni inverter yeniden bib bib lere başladı :(
Dolayısıyla tüm sistem 12v yapmakta kararlı oldum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Söke'den karavancı Mehmet beyin çamaşır mak.incelemiştim. Yayık makinasına 12 V motor monte ederek kullandığını gördüm birkaç yıldırda kullanıyormuş. Denemenizde yarar var.

Teşekkür ederim!
Silecek motoru 5L suyu 15 dakika boyunca çalkalar, çamaşır ilave edilince 15 dakikada yanar veya ısınır onun için motor seçimin de zorlandım.

Son düzenleme:

motor gücünün yanı sıra sistemin otomatik düzeneği zaten var komutları o vermekte sağa ve sola sadece 12v yüksek tork işimi görebilir ancak motor tercihinde uzman desteğine ihtiyaç duyuyorum.
39589028 large jpg
makine böyle 220v
Oktay bey resimdeki mini çamaşır makinası markası nedir , kaç TL ye nerden satın aldınız acaba , ihtiyaç duyanlara yardımcı olmak adına teşekkür .

Oktay bey resimdeki mini çamaşır makinası markası nedir , kaç TL ye nerden satın aldınız acaba , ihtiyaç duyanlara yardımcı olmak adına teşekkür .
Merhaba Süleyman bey
Sahibinden com da aradım 550TL ye buldum Fıransız malı imiş (la marque washing machine)aldım, kardeşim kızdı niye haberim olmadı diye :smiley: bende güldüm tabii niye ne oldu ki dedim. Erenköy gümrüğünde aynısı 350TL dedi... Şimdi varmı? bilmiyorum.

Son düzenleme:

Teşekkür ederim!
Silecek motoru 5L suyu 15 dakika boyunca çalkalar, çamaşır ilave edilince 15 dakikada yanar veya ısınır onun için motor seçimin de zorlandım.

Merhabalar,
doğru güçte seçilmiş bir silecek motorunun 15-20 dakika sonra yanacağı sonucuna nereden vardınız?
Saatlerce yağmurda araba kullanmışızıdır hepimiz...

Merhabalar,
doğru güçte seçilmiş bir silecek motorunun 15-20 dakika sonra yanacağı sonucuna nereden vardınız?
Saatlerce yağmurda araba kullanmışızıdır hepimiz...

Arabada ,sadece sileceği çalıştırırken ayrıca bir yüke maruz kalmadığı için sorun olmaz.Fakat arkadaşın dediğide doğru.
Silecek moturu;kazan hacmi kadar su ve ilave çamaşır ağırlığını karşılayabilecek güçte olmalı yoksa dediği gibi aşırı akım çekeceğinden dolayı yanabilir.
Burada kilit, doğru gücü seçebilmek.

Güç konusunda sorun yok; örneğin 12V 7A lik kullandığım motor; 2.2kgm tork sağlıyor ki, sanırım daha düşük güçte bir motor bile yeterli boşuna fazladan akım çekmemek için.

Şu kazan konusunu çözelim de, motor konusunda sorun yok bence...

Son düzenleme:

Güç konusunda sorun yok; örneğin 12V 7A lik kullandığım motor; 2.2kgm tork sağlıyor ki, sanırım daha düşük güçte bir motor bile yeterli boşuna fazladan akım çekmemek için.

Şu kazan konusunu çözelim de, motor konusunda sorun yok bence...

Takipteyim.
Pratik ve kullanışlı kazan çözümünü bulursanız karavancılardan bol hayırlı duasını, seri imalata geçilirse de, emeğinizi karşılığını almış olacaksınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR