Karavanda Çamaşır Makinesi Konusuna Yeni Bir Yaklaşım :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan theta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 165
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 94,877

Bizim ısıtıcının banyoya çıkışı yok. Kurutma odası işi çok uğraştırır :smiley:
Arabayı kriko ile kaldırsak tekerlere birer tambur ( birine renkli, birine beyaz) sıkma devrini kaçıncı viteste buluruz :smiley:

bu porocede sıkma konusunu ben kafamda bitirdim,çözüm çok basit ve günlük yaşamda karşımıza sıkça çıkıyor, makina konusunda ilerleyemediğim için adım atmadım. Makina konusundaki yardımlar itinayla kabul edilir:yum:

Yatili okulda abilerden ogrendiginiz sıkma yontemi vardi. Gerci cogunluk biliyordur. Iki kisi karsilikli camasira burgu yaparsa (bir taraf saga, diger taraf sola dondurerek)damla su kalmaz.

Vaay, neler olmuş burada ben yokken :smiley:

Dün yolda endüstriyel açık deterjan vb. satan bir yerin önünde, amacımıza oldukça uygun olduğunu düşündüğüm bir kova buldum. En büyük çapı 400mm, yüksekliği de kapak hariç 410mm.
Aldım hemen :smiley:

Şöyle bir şey:
18 05 01 at 125741 PM

18 05 01 at 125742 PM

Sonuçlar:
- Bir kere, arada conta olmasa bile sızdırmazlık gayet güzel sağlanabiliyor. Önceki mesajlarımda et kalınlığının etkisini düşünmeyip parçalar sıkışmaz contasız diye düşünmüştüm.
- Parçalar dönerse, esneme nedeniyle birbirlerinden kurtulabiliyorlar. İçten 120 derece aralıklı yerleştirilmiş 3 örgü kayışla hem dönme hem de aşırı kuvvetle çekmeye karşı önlem alınabilir. Bu kayışlar yıkama etkisini de iyileştirecektir.
- Kullanılmadığında stoklamayı kolaylaştırmak için kare kesitli bir kap daha iyi olacak gibi...

Bu camasir makinasina sahibim iyiki de almışım. KARAVANDA kurtarici oldu. Bizim kapm da camasir makinasi yok . Camasir bolumu var . Kendime baska bir makina alip odaya koydum o sekilde kullaniyorm. Ama bu tip portatif makinalarin Ulkemize gelmesi .lazim..Yurt disinda iki bölümden olusan portatif sikmali olanlarida mevcut kg hacim secenekleri var

Merhabalar konuyu yeni farkettim. Baştan beri hepsini okudum. Arge çalışmalarınızı tebrik ediyorum. Bence önemli olan motor ve mekanik kısmında birhayli yol almışsınız. Tebrik ederim. Kova olayında biraz katılmışsınız. Ekteki ürünü düşünebilirmiyiz.
Screenshot 20180729 140859

Merhabalar konuyu yeni farkettim. Baştan beri hepsini okudum. Arge çalışmalarınızı tebrik ediyorum. Bence önemli olan motor ve mekanik kısmında birhayli yol almışsınız. Tebrik ederim. Kova olayında biraz katılmışsınız. Ekteki ürünü düşünebilirmiyiz.Ekli dosyayı görüntüle 504249

Merhabalar Kemal Bey,
teşekkürler tebrikleriniz için.

Benzer bir malzemeyle de deneme yapmıştım; suyun ve çamaşırların kütlesi güçlü bir eylemsizlik oluşturduğundan sonuç vermedi. Kovanın kendisi tek başına ayakta duramıyor o kadar kuvvetle. Ancak bir sap yapıp asarsak olabilir, o da pratik olmaz diye vaz geçtim.

İç içe geçme çözümü ideal görünüyor; motor grubu en alt kısımda kalacak, diğer parçalar iç içe etrafında kalacak kullanılmadığında.

Şu aralar yurt dışındayız karavanla; hanım pratik bir şey geliştirdi yolda, 12 litrelik geniş ağızlı bir kap aldık Macaristan da bir marketten, içine de çamaşırların yanısıra kirpi şeklinde bir köpek oyuncağı ve biraz deterjan koyup karavanın banyosunda yerde yuvarlanmaya bırakıyoruz :smiley: İlginç bir şekilde gerçekten iş görüyor:

Hdr 01322 1 resized

Hdr 01322 1 resized

Porocemizle dönünce ilgileneceğim ;)

Hdr 01323 1 resized

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri