Karavanda Ateşli Silah ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EvliyaCelebi2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 121
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,882

Karavanda ateşli silah taşınmasını doğru buluyor musunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    62
Maalesef Almanya ile Türkiye arasında pek fazla benzerlik yok.Türkiye de devlete karşı suç işlemediğiniz sürece korkmanıza gerek yok.Dolayısı ile, yapanın yanına kar kaldığı bir ortam da güvenlik güçlerine güvenerek rahat hareket etmek pek de gerçekçi değil.Zaten mülteciler bile artık polislerden değil,ahalinin tepkisinden korkuyorlar.

Maalesef üzülerek ben de katılıyorum. Silahlı yaralama vakalarında bile, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmaları izliyoruz haberlerde.

Etiketler
Naçizane bi Ankara'lı olarak önce belaya müsait ortamlardan uzak durmak gerek. Siz de silah varsa karşınızdakinde elma/armut yoktur. Sizde kurusıkı/hava tabancası olsa bile karşısınızdakini cesaretlendirebilirsiniz.

Bela arayan primat zaten sizden benden hangi ceza ne kadar ayrıntısına kadar biliyordur. Tecrübesi vardır. İçeri girip kısa zamanda çıkacağını bildiği için kaygısı/korkusu rahattır. Sıkıntılı bölgelerde çalıştım yıllarca. Denk gelirse yan bakmaktan bile başına iş çıkar. Ama o da binde bir bile değildir.

Örneğin Ankara Ulustaki pavyonların arka sokaklarında belli bir saatten sonra zaman geçirirsen sıkıntı tabii.

Türkiyemizi dipten başa dolaşan yabancıların videolarını görün. Sıkıntı olasılığı ne kadar anlatıyorar yabancı gözüyle.

Her ülkede olduğu gibi alkol ve uyuşturucu kaynaklı problemler büyükşehirlerin belasıdır.

Ed abimizin İngiltere sokaklarında kaldığı deneyimi bi bizleyin. Ne kadar rahatlatıcı : )

Karavan değil de İstanbul'da yaşayanlar için evlere lazım silah, deprem ihtimaline karşı.
Olur da dışarı çıkabilirsek olacak kaosu düşünemiyorum.

Ben kendi adıma, deprem sırasında İnşaallah İstanbul da olmayız diye dua ediyorum, Gölcük depremini gördükten sonra, deprem sonrasını hayal bile edemiyorum, silah bile işe yaramayacaktır. Aç kalanların ilk hedeflerinden biri karavanlar olacaktır.

Ben deprem ve biber gazından bahsetmek istiyorum.

İzmit yani kocaeli depremi peşine de olan bolu depreminde çocuktum. Orta okula gidiyordum. Lakin anlatılanlar içler acısıydı. Bir aile kurtulmuş ve kaostan uzak bir yere baba eşini ve çocuklarını koymuş. Örneğin karanlık evlerden uzak bir park gibi. Baba da insani duygularla depremden birilerini kurtarırım diye enkaza koşmuş. Birisi gelmiş kadına tecavüz etmeye kalkışmış. Aynı olay bolu ve van depremlerinde de olmuş. Hemde 1 değil birden çok şekilde olmuş. Düşünün tüm şehir yerle bir olmuş ama adam halen uçkuru derdinde. Depremde deprem çantası olanlar veya yiyeceği olanlara saldırılar olmuş ve ellerinden yiyecekleri kıyafetleri almaya kalkışmışlar. Böyle bir durumda hayatta kalabilirseniz acilen uzaklaşın denilmekte. Silah bıçak gibi karşıyı caydırıcı önlemler olsa bile hangisiyle baş edebilecez ki. Bu sebeple acilen bölgeden uzaklaşmalıyız.

Biber gazına gelirsek ben polise sordum peşine karakol amirine sordum. Satılan ürünler polislerin kullandıklarından değil. ml olarak azlar bu sebeple cezaları yok ama polislerin kullandığı ml ürünlerden kullanırsanız suç demişlerdi.

Ülkemizde adalet garip işliyor. Mühebbet hapis yiyecek dediğimiz çıkarken işsiz parasız aç baba bebeği için mama çalıyor buda son çare ama adama 20 sene veya mühebbet hapis verebiliyorlar. Bu yüzden adalet bizde garip işliyor.

Ben deprem ile ilgili bir video çekmiştim bunu paylaşmak istiyorum. İlerleyen zamanlarda ise yenisini çekip güncel halini paylaşıyor olacağım.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=QtYb6I2je1s

Ankara bu açıdan sorunlu,çok fazla çakal var
Eskişehir bu açıdan iyidir
Ege bölgesi de iyidir
Samsun hariç Karadeniz Bölgesi de sakin ve güvenlidir
Trakya'da da bu tür alkol alan çoktur,ama çok bulaşık değiller
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bile bu açıdan Ankara'dan iyidir

Peki akdeniz bölgesi hakkındaki yorumlarınız nelerdir ?

Bir diğer sorumda Türkiye'de imkanınız olsa hangi şehirde yaşamak isterdiniz. Ben şehir hayatından bıktım ve kendime bahçeli ev almayı veya arsa alıp bahçeli ev yaptırmayı düşünüyorum. Bahçesine meyve sebze ekip tavuklarım vs şeklinde yaşamak planım. Meyve sebze ve yumurta harici de bakliyat makarna yağ et ürünleri ve süt ürünlerine sadece para ödicem. Geçmişte dedem bu şekildeydi ve o hayata tekrar kavuşmayı planlıyorum. Bu sebeple soruyorum. İmkan olsa hangi şehirde yaşardınız.

.
İstanbul Teknik Üniversitesi (.pdf) ve TC Göç İdaresi araştırmaları belki ilginizi çekebilir ?

Buradan da dünya şehirlerinin güvenlik sıralamasına erişebilmekte.
Amerika kıtası üzerine olan ön yargılarımda haklıymışım.

Murat bey tahmininizin tescili aşağıda.
Bilgilerinize.. :yum:
DBDAD086 25DD 435B ADFE A9544A239747

Son düzenleme:

Peki akdeniz bölgesi hakkındaki yorumlarınız nelerdir ?

Bir diğer sorumda Türkiye'de imkanınız olsa hangi şehirde yaşamak isterdiniz. Ben şehir hayatından bıktım ve kendime bahçeli ev almayı veya arsa alıp bahçeli ev yaptırmayı düşünüyorum. Bahçesine meyve sebze ekip tavuklarım vs şeklinde yaşamak planım. Meyve sebze ve yumurta harici de bakliyat makarna yağ et ürünleri ve süt ürünlerine sadece para ödicem. Geçmişte dedem bu şekildeydi ve o hayata tekrar kavuşmayı planlıyorum. Bu sebeple soruyorum. İmkan olsa hangi şehirde yaşardınız.
Böyle bir hayat düşünseydim ki çok isterdim
Ege bölgesini tercih ederdim
Akdeniz yada Batı Karadeniz'de olabilir
Ege ve Akdeniz bölgelerinde kırsal kesimde hemen hemen her yer güvenli ve huzurludur
İklim iyidir
Batı Karadeniz'de çok iyidir
Büyük şehirlerden ne kadar uzakta olursanız o kadar güvenli olursunuz.
Kırsal huzurludur, güvenlidir
Adana'ya yakın olmanızı önermem,madde bağımlısı çok fazladır

Böyle bir hayat düşünseydim ki çok isterdim
Ege bölgesini tercih ederdim
Akdeniz yada Batı Karadeniz'de olabilir
Ege ve Akdeniz bölgelerinde kırsal kesimde hemen hemen her yer güvenli ve huzurludur
İklim iyidir
Batı Karadeniz'de çok iyidir
Büyük şehirlerden ne kadar uzakta olursanız o kadar güvenli olursunuz.
Kırsal huzurludur, güvenlidir
Adana'ya yakın olmanızı önermem,madde bağımlısı çok fazladır
küçüklüğüm edremit te geçti son zamanlarda öyle göç aldı ki yaşanmaz hale geldi her kesimden insanlar var trafik keşmekeş hatta bundan 10-12 yıl kadar önce o zamanlar hala çalışıyorum izne gelmiştik bir yaz sabahı eşimle erken kalktık akçay a kordon a çay içmeye gittik saat:09.00 gibi bir çift geldi sahile havlularını attılar kordon da kadın üstünü çıkardı (Bikini) yattı türkler hani yabancı d a değiller nerden baksan tutarsızca emekli olduktan sonra atamızın memleketi çanakkale ye yerleştim ancak bu pandemi sonrası buraya da yine çok fazla göç aldı anlamsız bir kalabalık var bodrumun geldiği hal ortada denizle orman ile adamın alakası yok ne işin var çanakkale de veya başka yerde

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR