Karavan'a Ilk Adım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tg1895 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 83
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,393
Öncelikle araciniz hayirli olsun.insallah verilen emege degecek guzul bir karavan olur.J9 u tercih ettiginiz icinde sizi kutluyorum.bende motokaavan yapmak istiyorum ve araclari arastiriyorum.maalesef j9 hakkinda tatmin edici hic bir yorum a rastlamadim.boyut ve fiyat olarak bana en uygun arac.fakat netten baktigimda sadece insanlarin gecmis anilarini anlattiklarini gormekteyim.bu araci kullanmis birebir aracin teknik bilgilerini, kullanim ozellillerini paylasan kimseye rastlamadim.bu arac hakkinda bilgi verebilirmisiniz.maximum 8 bin 9 bin araligin araca para ayiracagim.hangi modeli alinmali sizce.

Etiketler

Ekli dosyayı görüntüle 509286
Alman karavan forumda (wohnmobilforum.de) resmini gördüğümüz J9` un karavana dönüşümünü yıllar önce okudum ama hiç unutmadım. Dönüşümü yapan Alman, Türkiye’yi iyi tanıyan ve wohnmobilforumda güzel Türkiye anıları olan bir karavancı. Resimlere bakınca sizin aracınızın çok daha iyi durumda olduğu görülüyor.

Aşağıdaki linkte dönüşümü görmek mümkün. Almancası yeterli olmayanlara aracın resimleri dönüşüm hakkında fikir verebilir. Yalnız resimleri görebilmek için foruma üye olmak lazım.
Selbstausbau eines Kastenwagens zum WOMO - Wohnmobil Forum Seite 1

Başarılar.

çok teşekkür ediyorum linki inceleyeceğim.

Öncelikle araciniz hayirli olsun.insallah verilen emege degecek guzul bir karavan olur.J9 u tercih ettiginiz icinde sizi kutluyorum.bende motokaavan yapmak istiyorum ve araclari arastiriyorum.maalesef j9 hakkinda tatmin edici hic bir yorum a rastlamadim.boyut ve fiyat olarak bana en uygun arac.fakat netten baktigimda sadece insanlarin gecmis anilarini anlattiklarini gormekteyim.bu araci kullanmis birebir aracin teknik bilgilerini, kullanim ozellillerini paylasan kimseye rastlamadim.bu arac hakkinda bilgi verebilirmisiniz.maximum 8 bin 9 bin araligin araca para ayiracagim.hangi modeli alinmali sizce.

bu araç 14+1 minibüs idi. 2002 model hidrolik direksiyonlu sizin bahsettiğinizden daha da düşük bir rakama aldım.

aracın ve yedek parçalarının ucuz olması dışında pek bir avantajı yok. (benim için en geçerli sebepti bunlar, sonuçta bir yerden başlamak gerekli)

Yokuş çıkarken bayılır, manevra kabiliyeti çok düşük, motor ve yol sesi içeriye çok fazla geliyor bunlarda eksileri.

Fakat güzel bir izolasyonla bu seslerden kurtulabiliriz. sorunuz olursa cevaplamaya çalışayım.

izolasyon için 4 cm genişliğinde elastik ve hava boşluğu olmayan malzeme, kolonlar ve diğer yerler içinde izolasyon bandı kullandım.

Taban için taş yünü kullanmayı düşünüyorum fakat taban konusunda kararsız kaldım yardımlarınızı rica ederim.

saygılar

ZX7OYG
9a2Dg5
Dvk78X
ZjrJaj

izolasyon için 4 cm genişliğinde elastik ve hava boşluğu olmayan malzeme, kolonlar ve diğer yerler içinde izolasyon bandı kullandım.

Taban için taş yünü kullanmayı düşünüyorum fakat taban konusunda kararsız kaldım yardımlarınızı rica ederim.

saygılar

ZX7OYG
9a2Dg5
Dvk78X
ZjrJaj
en çok ses motor kapağından gelir onların içerdeki genelde biz tamirciler geçmedikçe izalasyonları iptal ederiz
öncelikle onu sök çok iyi kaplama yap bildiğin izocam bile işini görür çok ciddi ürünlerde mevcut.

ortada duran kaloriferi sök normal kalorifer borusu ile daha biçimli tercihen yatma yerine yakın bir noktaya taşı
difüzörle sıcaklığı istediğin yere de aktarabilirsin daha sonra

esas izalasyonu yere değil tavan kaplamasını söküp onun içine yap direk tavan saçına yapıştırmış şerefsiz fabrika sıcaklık en çok orda etki eder göreceksin beyaz dandik köpükten başka birşey yok o da tam değil zaten
kolay gelsin

Bence en arkaya koudugunuz karsilikli ikili koltuk yerine yanlamasina 110 120 cm lik tek yatak koyun.yataga alttan kayarli 100 cm ilave edin.acildiginda 2mt lik yatak olur.ust kismina dolap yerlestirin.mutfak bolumunu de yolcu koltuklarinin arkasina yerlestirin.kapinin tam karsisinada iki kisilik karsilikli koltuk ve masa koyun. Birde bu sekilde dusunun.calosmalarinizi yayinlarsaniz sevinirim.ben ankaradan im.sizin sehir neresi.

Bence en arkaya koudugunuz karsilikli ikili koltuk yerine yanlamasina 110 120 cm lik tek yatak koyun.yataga alttan kayarli 100 cm ilave edin.acildiginda 2mt lik yatak olur.ust kismina dolap yerlestirin.mutfak bolumunu de yolcu koltuklarinin arkasina yerlestirin.kapinin tam karsisinada iki kisilik karsilikli koltuk ve masa koyun. Birde bu sekilde dusunun.calosmalarinizi yayinlarsaniz sevinirim.ben ankaradan im.sizin sehir neresi.

sakin kafayla düşünüp canlandırmam gerekli bunu da düşüneceğim. teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri