Karavan"

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mustafa kerimoğlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,010

Mustafa kerimoğlu

Mustafa KERİMOĞLU...
Denize olan tukunluğumun yanı sıra birde karavan merakımın oluşması sonucu kocaeli bölgesindeki karavan üreticilerini gezdim inceledim küçük bir hobi atölyemin olması ve bu itibarla biri daldırma galvenez diğeri komple paslanmaz 2 adet römork yapmış olmamın verdiği tecrübeleri dikkate aldığımda hiç bir firmanın ürettiği karavanı neğenmedim...

Etiketler
O zaman kendin beğendiğin gibi bir kamper karavan yap , amma velakin çekme karavan yapmaya kalkma , çünkü en kötü firmanın yaptığı gibi bir çekme karavan dahi yapamazsın , canına yazık .

Merhaba bende karavan yapmak istiyorum fakat benim ki biraz kolayca olacak çünkü elimde Mercedes Vito var kafayı kesip arka kabini karavan olarak kullanmak istiyorum.

Ilginç bir fikir ama düşünülmesi gereken iki nokta var.

Birincisi ağır olmayacak mı?

Ikincisi çeki demirine binecek ağırlık sınırlı. Bunu nasıl ayarlayacaksınız?

Başarılar, kolay gelsin.

Ilginç bir fikir ama düşünülmesi gereken iki nokta var.

Birincisi ağır olmayacak mı?

Ikincisi çeki demirine binecek ağırlık sınırlı. Bunu nasıl ayarlayacaksınız?

Başarılar, kolay gelsin.
İşte bunları hep birlikte hesaplayacagimiz için sordum.
3 yıl kadar gemi imalatında CNC operatörü olarak çalıştım az çok kesip biçer kaynatirim, bir kaç makina mühendisi arkadaşım var onlarla konuşup hesaplayacagim fakat ben kağıt üzerinden çoooook tecrübeden yanayım o yüzden fikirleriniz çoooook önemli.
Birde kamp için yapıyorum fakat arazi dağ tepe toprak olmasa da asfalt yolda göl kenarında çocuklarla kafa dinlemek için (maksat AVM kurtulmak)

İşte bunları hep birlikte hesaplayacagimiz için sordum.
3 yıl kadar gemi imalatında CNC operatörü olarak çalıştım az çok kesip biçer kaynatirim, bir kaç makina mühendisi arkadaşım var onlarla konuşup hesaplayacagim fakat ben kağıt üzerinden çoooook tecrübeden yanayım o yüzden fikirleriniz çoooook önemli.
Birde kamp için yapıyorum fakat arazi dağ tepe toprak olmasa da asfalt yolda göl kenarında çocuklarla kafa dinlemek için (maksat AVM kurtulmak)

Benim bu konuda deneyimim Almanya’da nadirende olsa bu türlü karavanı yollarda görmekten ibaret.:smiley: Aşağıda internetten aldığım iki karavan size belki biraz bilgi verebilir.:smiley:
http://up.picr.de/7132766dwl.jpg
https://www.motor-talk.de/attachment/610343/t3anhaenger3.jpg

Son düzenleme:

Dingili kesip kisaltacagim kestiğini kafayı da 1.2 yada 1.5 saçla kapatacağım sürgülü pencere olacak şekilde açıp içine öyle WC banyo mutfak falan değilde kenardan 40-50cm içi dolapli koltuk ve kamp malzemeleri ile dolduracagim.( Mangal kilim battaniye olta takımı vb...)öyle çoooook ağır olacagini düşünüyorum ama denemeden göremeyiz.

Arkadaşlar aslında bu Lada Niva ya hazırlık gibi birşey bir tane vardı alamadım kaçtı K.Maraşta Antalya'dan gidip gelmeye üşendim açıkçası yoksa arika olacaktı ama işte

Benim bu konuda deneyimim Almanya’da nadirende olsa bu türlü karavanı yollarda görmekten ibaret.:smiley: Aşağıda internetten aldığım iki karavan size belki biraz bilgi verebilir.:smiley:
http://up.picr.de/7132766dwl.jpg
https://www.motor-talk.de/attachment/610343/t3anhaenger3.jpg
Evet ama ben iki tekerden ziyade 4 teker düşünüyorum çünkü aracım 1.3. 93model olduğu için arkada yük niyetine değilde kaykay gibi düşünüyorum tekerlek sayısı artarsa sürüş esnasında daha keyifli olur yük olmaktan çıkar diyorum ama tecrübe şart fikir çakıştırabiliriz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR