Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yoldaki _işaretler Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,985
Selamun aleyküm 01. 06 .2019 da başlıcagımız doğa ve gezi programı için tasarım ve projesini çizdiğim 5 metrelik çekme karavan yapmayı planlıyorum bütcem 20 bin bu konuda siz değerli abilerimin deneyimlerinden ve tecrübelerinden faydalanmak istiyorum

Etiketler
akdeniz
5 metrelik birkaravan 750 kg'ı geçeceğinden. Plaka gereklidir. Plaka alabilmeniziçin tip onayı çıkartmanız gerekir. Bu da tek yapılan projeler için maliyeti çok yüksek olmaktadır.

Tip onayı almanın maliyeti çok yüksek. Bunu ancak çok sayıda üretecek üreticiler alabiliyor. 20000'lik bütçe fena bir bütçe değil. Bununla ikinci ele yönelseniz hem daha kolay olur. Hem yaptığınız karavanın estetik olarak birşeye benzememesi tehlikesine düşmemiş olursunuz. Veya 750 kg'dan hafif 3 metre sınıfında bir karavan yaparsanız aracınızın plakasını takıp yola çıkabilirsiniz en azından.

Teşekkür ederim ama benim istediğim karavan leyli 4.30 tarzı birsey oda bütçemi aşıyor
Screenshot 2018 11 24 15 47 07

Teşekkür ederim ama benim istediğim karavan leyli 4.30 tarzı birsey oda bütçemi aşıyor

Fotodaki karavanın ön tasarımı (çeki demir tarafı) ; rüzgar direncini çok artırmasına ve dolayısıylada yakıt tüketimizin artmasına yol açması yanında, kullanımda salınımlara da yol açabilir.
Olması gereken yaklaşık biçim; resimdeki karavanın Önü ile arkasının yer değişmiş olanı gibi düşünün.
Ayrıca Çekme karavanı kendi imal etme düşüncesinde olan bir çok kişi ya projeyi tamamlayamamış yada görsel olarak pek hoş görünmüyordu.(istisnalar konu dışı)
5 metre uzunluğu 750 kg altına imal etmeniz çok zor.Yücel beyin uyarısını göz önüne almanızda fayda var.

Teşekkür ederim önerileriniz için

Merhaba.
Karavan gezileri çok güzeldir,
fakat konu ile pek ilginiz ve bilginiz yok, anlaşılıyor...
1. En yanlış modeli örnek almışsınız. Bu karavan ile ilgili.yazıları okuyun.
2. Karavan imali, herhangi bir çizim programında birşeyler çiziktirmekle olmuyor maalesef. O işin en basit kısmı. Ciddi bir amatör karavan imali çok zordur. Burada ve s.com da hilkat garibesi bir çok rezalet mevcut. +1 olmamanızı öneririm.
3. Tek karavana O belgesi almak zor değil ..İMKANSIZ...

Yol yakınken bu hevesten vazgeçin..
Gücünüzün yettiği, belgeli bir karavan alın..
İleride bana müteşekkir kalırsınız.

Dost acı söyler, ama doğru söyler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri