Karavan Sigorta Ve Kasko Fiyatları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dodulan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,287
Merhaba,

Belediye otobüsünden karavan yapmak için bir engel var mıdır ? Normal otobüs ve karavan otobüs olarak sigortaları kaç tl dir ?

Yakıt masrafı çok olabilir, biliyorum ama devamlı gezecek değil, bir yere gidip 1 ay kalacak.

https://www.gezenbilir.com/konu/yaptim-oldu-sanirim.100381/page-2 bu sayfada, bir arakdaş midibüs den karavan yapmış, karavan için sigorta yaptırmaya gittiğinde, 13.000 tl masraf çıkarmışlar.

Motoru arkada olan otobüslerde sorun var diye okudum bir yerde ama ne derece doğru bilemiyorum. Direkt TSE Araç Kontrol Merkezine telefon açarak sorabilirsiniz.

Etiketler
sigorta şirketi neden iptal edemiyor? İptal etmemesi için hiçbir sebep yok, siz acente ile değil ana firma ile görüşün olayı çözerler.
şuanda iptal edebileceklerini söylediler fakat fiyat düşmesini beklerken 700tl daha arttı ve tek çekim olarak kabul edebiliyorlarmış başka sigorta şirketleri ile irtibat halindeyim balam ne olucak hayırlısı

Noter de alım satım yapıp trafik sigortasını iptal Edip,karavan sigortasıda yapan bir firmayla aynı işlemi tekrarlayın.Eğer sorun otobüs olması ise ,alım satım sonrası koltuk eksiltip minübüse çevirip trafik sigortasını o şekilde yaptırabilirsiniz.
hocam otobüs diye geçiyordu şuanda yeni ruhsat aldık proje falan çizildi yeni ruhsatta 2+1 motorlu karavan olarak geçiyor ama sigorta şirketleri aracın cinsini tam olarak bulamıyorlar sanırım. birini arıyoruz karavan ne diyor kamyonet mi olacak diyor benzer sorun yaşayanlar var mıdır acaba

hocam otobüs diye geçiyordu şuanda yeni ruhsat aldık proje falan çizildi yeni ruhsatta 2+1 motorlu karavan olarak geçiyor ama sigorta şirketleri aracın cinsini tam olarak bulamıyorlar sanırım. birini arıyoruz karavan ne diyor kamyonet mi olacak diyor benzer sorun yaşayanlar var mıdır acaba

Bilen kişiyi bulun mutlaka, sigortacılar çok dürüst değiller, yalan yanlış en hızlı şekilde paranızı alma peşindeler.

karavanlar m1 veya m2 özel amaçlı husisi araç sınıfındadır .
fazla para isteme sebebi bilgilerinizi sisteme yanlış girmiş olabilir. panelvan için sigorta hemen hemen aynı gibi çıkıyor.

Değerli dostlar merhaba.Bir merakımı gidermek adına sormak isterim.Artık tavan pirim uygulaması nedeni ile zorunlu trafik sigortasında karşılaşılan fiyatlar can yaksada, standart bir aralığa oturdu gibi.Peki KASKO yaptıran dostumuz var mıdır ?Bu konuda sağlıklı bilgisi olan dostlar billglendirirse sevinirim.Saygılar

Merhaba,
Ben İstanbul Kartal da Sigorta Acentesiyim. (Kutay Kalma Sigorta Aracılık Hizmetleri)
Trafik Sigortası (Zorunlu Mali Sorumluluk Poliçesi) olarak tanımlanan poliçe aracın trafikte bulunduğu sırada karşı tarafa olan sorumluğu için düzenlenen bir poliçedir. Bir diğer anlatım ile aracın yaşamış olduğu bir trafik kazasında karşı araç, şahıs (Bedeni) yada yapılara vermiş olduğu zararları maddi olarak karşılayan bir teminat yapısına sahip poliçedir. Bu sorumluluk poliçesi kişinin TRAMER (Trafik Bilgi Merkezi) kayıtlarında bulunan sicili ile etkilenen bir yapıya sahip olduğu gibi, Aracın yaşı, markası, modeli ve hatta bulunduğu İle (Nüfus ve dolayısı ile trafik yoğunluğu) göre de bağlantılıdır.
Nisan 2017 tarihinde yeni bir uygulamaya geçilerek tavan fiyatlı tarife başlamıştır. Bu tarife gereği önceden olduğu gibi şirketlerin çok yüksek fiyat uygulamaları ortadan kalkmış oldu, aracın ve sürücünün durumuna göre standart bir fiyatlama düzeni oturdu. Tarife ye göre poliçe düzenlendiği için şirketler arası kopuk farklar ortadan kalkmış oldu.
Ancak sicilin oluşması için aracın tescil işleminin gerçekleşmiş olması gerekir ki sizin için bir poliçe teklifi çalışıla bilsin.
Kasko da durum biraz daha farklı, ihtiyari poliçe olması nedeni ile sigorta şirketi poliçeyi yapmak istemeyebilir veya bir tarife zorunluluğu olmadığı için yüksek fiyat verebilir. Kasko poliçesi MAL poliçesi niteliğinde olmakla beraber Genişletilmiş Paket poliçelerde Sorumluluk Teminatları ve Asistans hizmetleri bulunmaktadır. Buradaki fiyat yapısı da yine TRAMER Sicilinden referans alarak diğer faktörlerinde (Araç Markası, Modeli, Yaşı, Kullanım biçimi v.b.) yardımı ile bir aktüeryal çalışma ile oluşmaktadır. Yani yine sicil oluşması için Tescil gerekmektedir.
Başkalarının poliçelerini referans almak yanıltıcı sonuçlara verebilir. Yardım almak isteyen olursa 0216 517 06 01 yada 0532 363 64 23 nolu telefon aracılığı ile ulaşabilirler.

Saygılarımla
Cem Cihan
Merhaba,
Ben İstanbul Kartal da Sigorta Acentesiyim. (Kutay Kalma Sigorta Aracılık Hizmetleri)
Trafik Sigortası (Zorunlu Mali Sorumluluk Poliçesi) olarak tanımlanan poliçe aracın trafikte bulunduğu sırada karşı tarafa olan sorumluğu için düzenlenen bir poliçedir. Bir diğer anlatım ile aracın yaşamış olduğu bir trafik kazasında karşı araç, şahıs (Bedeni) yada yapılara vermiş olduğu zararları maddi olarak karşılayan bir teminat yapısına sahip poliçedir. Bu sorumluluk poliçesi kişinin TRAMER (Trafik Bilgi Merkezi) kayıtlarında bulunan sicili ile etkilenen bir yapıya sahip olduğu gibi, Aracın yaşı, markası, modeli ve hatta bulunduğu İle (Nüfus ve dolayısı ile trafik yoğunluğu) göre de bağlantılıdır.
Nisan 2017 tarihinde yeni bir uygulamaya geçilerek tavan fiyatlı tarife başlamıştır. Bu tarife gereği önceden olduğu gibi şirketlerin çok yüksek fiyat uygulamaları ortadan kalkmış oldu, aracın ve sürücünün durumuna göre standart bir fiyatlama düzeni oturdu. Tarife ye göre poliçe düzenlendiği için şirketler arası kopuk farklar ortadan kalkmış oldu.
Ancak sicilin oluşması için aracın tescil işleminin gerçekleşmiş olması gerekir ki sizin için bir poliçe teklifi çalışıla bilsin.
Kasko da durum biraz daha farklı, ihtiyari poliçe olması nedeni ile sigorta şirketi poliçeyi yapmak istemeyebilir veya bir tarife zorunluluğu olmadığı için yüksek fiyat verebilir. Kasko poliçesi MAL poliçesi niteliğinde olmakla beraber Genişletilmiş Paket poliçelerde Sorumluluk Teminatları ve Asistans hizmetleri bulunmaktadır. Buradaki fiyat yapısı da yine TRAMER Sicilinden referans alarak diğer faktörlerinde (Araç Markası, Modeli, Yaşı, Kullanım biçimi v.b.) yardımı ile bir aktüeryal çalışma ile oluşmaktadır. Yani yine sicil oluşması için Tescil gerekmektedir.
Başkalarının poliçelerini referans almak yanıltıcı sonuçlara verebilir. Yardım almak isteyen olursa 0216 517 06 01 yada 0532 363 64 23 nolu telefon aracılığı ile ulaşabilirler.

Saygılarımla
Cem Cihan

Merhaba Cem bey yazinizi okudum. Benim bir sorum olacak. 750kg altı cekme karavanım var. Bu sene Yunanistan'a 3 aylik vize alarak gitme planım var. Asagidaki listeden hangisini seçmem gerekiyor. Bazı forumlarda 750 kg altı için arac sigortasi yaptirmaniz yeterli yazıyor. Bilginiz var mi :smiley:
Teşekkür ederim...

http://turing.org.tr/assets/upload/sayfa/files/20170101 -Türkçe Yeşilkart Fiyat Listesi.pdf

Merhaba,

Saygılarımla
Cem Cihan

18.06.2018 tarihinde Karavanımıza bilinen bir Sigorta firması tarafından Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası yaptırmıştık. Acente, ruhsat bilgileri ile poliçeyi oluştururken araç kullanım tarzını hatalı girdiği için, Poliçenin tarafımıza ulaşmasını müteakiben söz konusu acenteyi arayarak bu hatanın düzeltilmesini talep ettik. Ancak hiç bir şekilde bu hatayı düzeltmediler. Zeyil yapamadılar ve konuyu çözüme ulaştırmadılar.

Aşağı yukarı bundan bir ay önce Karavanın sigortası sona erdi ve zorunlu trafik sigortamızı yeniletmek üzere acenteye başvurduk. İşte olay burda koptu. Çünkü sigorta acentesi aracımıza zorunlu trafik sigortası poliçesini kesemiyordu. Ve dolayısıyla aracımızı trafiğe çıkartamıyorduk. Eşim ve ben, sigorta acentesinin yapmış olduğu hatanın nasıl düzeltilebileceği konusunda çözüm arayışına girdik ve internette bu tür sigorta sorunlarını okurken Cem Beyin yorumlarına denk geldik ve kendisini arayarak durumu anlattık.

Hiç bir çıkar gözetmeksizin haftalardır bizim sigorta poliçemizin yenilenmesi ve düzeltilmesi ile ilgili o kadar çok emek sarfetti ki, sokakta birbirimizi görsek tanımayacağımız birisinin, sırf doğrusu olsun diye ve sırf yardımcı olmak için gösterdiği bu ilgiye alakaya sonsuz müteşekkiriz.
Bütün işleriniz rast gelsin umarım. Sonsuz teşekkürler.

Merhaba ; Kavacık Sigorta Olarak uzun süredir karavanlar ile ilgili bir kasko çalışması yapmaktaydık ve bu çalışmamızı tamamladık. Artık karavanlarınızı Çarpma,Çarpışma, yanma, çalınma,devrilmelere,doğal afetlere karşı kasko yaptırabileceksiniz. Hangi Karavan firmasına aracınızı yaptırdıysanız, tamiratını arada yaptırabileceksiniz. Özel Proje olarak hazırlanan bu poliçeyi başka hiç bir yerde bulamayacağınız fiyatlar ve teminatlarla siz değerli karavan ailesine hayırlı olsun...
detaylı bilgi için İletişim 05323133845

Merhaba ; Kavacık Sigorta Olarak uzun süredir karavanlar ile ilgili bir kasko çalışması yapmaktaydık ve bu çalışmamızı tamamladık. Artık karavanlarınızı Çarpma,Çarpışma, yanma, çalınma,devrilmelere,doğal afetlere karşı kasko yaptırabileceksiniz. Hangi Karavan firmasına aracınızı yaptırdıysanız, tamiratını arada yaptırabileceksiniz. Özel Proje olarak hazırlanan bu poliçeyi başka hiç bir yerde bulamayacağınız fiyatlar ve teminatlarla siz değerli karavan ailesine hayırlı olsun...
detaylı bilgi için İletişim 05323133845
Karavanını kendisi yapanların durumu ne olacak acaba?

Benimde trafik sigortası ve kasko dahil 3 bini geçiyor. Birde ben bu kasko işini tam kafamda oturtamadım. Bu yüzden biraz araştırdım. Yapılan kasko işlerinde aralarında saçma sapan bilgiler var onları da kapsayınca kasko fiyatı aşırı artıyor aman diyim dikkat edin poliçenizi onaylamadan önce okuyun. Bende kasko hakkında merak ettiğim her şeyi buradan öğrendim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR