Karavan Park Alanı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Outlander1000 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,328

Outlander1000

Yeni Üye
Merhabalar karavancılar için bi park alanı yapmak istiyorum ama böyle bi ihtiyaç varmı diye merak ediyorum. Yerim istanbul başakşehirde kuzey marmara otobanının kenarında yerim güvenlikli ve elektrk su bağlantılarım yapılmış durumda. Yaklaşık 100 civari karavan koyma kapasitem var. Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Etiketler
Münih’te tanıdığım bir yerden bir örnek vereyim. Münih’in içinde denebilecek kadar şehire yakın bir yer. Metro ile gidip gelmek mümkün. Aylık ücret 35 €. Linkteki bilgilerin Google tercümesi:

=================================================

Münih / Feldmoching'deki üstü kapalı olmayan karavan park yerleri.

- Karavanlar kayıtlı ve sigortalı olmalıdır

- Ihtiyaç halinde elektrik ve su mümkün

- video izleme

- Park alanı aylık olarak iptal edilebilir

- Dikkat: sadece park için, geceleme yok

- Ekstra bir ücret karşılığında - 3,5 tona kadar karavanlar için getirip götürme hizmeti!

- Büyük karavanlar için de yer var.

Abstellplätze für Wohnwagen in München

Etiketler
Evet, pandemi nedeniyle insanlar doğanın, kampın, karavanın önemini fark ettiler. Aynı zamanda ticari düşünenlerde bunun önemini fark ettiler. Eksikliğin giderilmesi, olmayanın yapılması çok güzel bir şey.
Lakin karavanda vergi konusu nedeniyle ithal karavandan ve sıfır araçlardan yapılan karavanlardan ziyade yerli karavanların ve düşük model karavanların piyasada olduğunu görmekteyiz.
Bunun yanı sıra paylaşımlarda kendi karavanını daha ucuza yapmaya çalışan birçok genç ve istekli insan görmekteyim. Transporter'in içini kendi yapmak suretiyle 20 bin liraya karavana çevirenler var. Yüksek kilometreli araç alıp en düşük maliyetle karavan yapmaya çalışanlar var.
Yani birçok insanımızda karavan hayali, gezme hayali var.
Bunu da en düşük maliyetle yapmaya çalışmak var.
Otellerde, pansiyonlarda günlük bir sürü para vermeme isteği var.
Tatili daha ucuza getirme isteği var.
Yani karavancılık sadece paralı insanların yaptığı bir faaliyet değil.
Birçok vatandaşımızın hayali olan ve bir gün gerçekleştirmek istediği bir konu.
Yani bu araçları alacak olanlar mutlaka otopark sorununu da düşünerek alacaktır. Masraf çıkarmasından ziyade edeceği tasarruf ve keyfi göz önünde bulunduracaktır.

Tabi ki bütçesine göre karavan yapmak isteyen olduğu gibi her müşteriye göre karavanda mevcut. Aynı zamanda çok güzel ve pahalı campervan ve çekme karavanlarda var.
İstanbul gibi bir metropolde, giderek artan campervan ve çekme karavan sayısı zamanla karavanpark ihtiyacı da oluşturacaktır.

Yapılacak ayrıntılı bir fizibilite çalışmasının (İstanbul'da hangi ilçede kaç karavan var, kaç karavan park var, kaç kişi karavanını aylık veya yıllık olarak otoparka bırakıyor, ücret ortalama ne kadar, ne gibi hizmet beklenir, ücret makul olsa kaç kişi bırakır) ardından böyle bir işe kalkışmak gerekir.

Evet maksat para kazanmak ama ben olsam vip bir karavanpark işine girerdim. Burada bir kaç alanda yarışırdım. Sadece otopark olarak değil bunların temizlik ve bakımlarını da yapardım. Tamirat tadilat hizmeti sunardım. Belki kiralama da yapardım. Karavanını alıp giderken kendi aracını bırakıp gitmek isteyenler olabilir onlara da gelene kadar ücretsiz otopark imkanı da sunardım.
Yani hizmet sunar, hizmetim ölçüsünde para kazanmak isterdim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri