Karavan Kiraladık,kuzey Ege Bekle Bizi :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan omnitemporal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,700
Ynt: Karavan Kiraladık,kuzey Ege Bekle Bizi :smiley:

Doktor, Gelibolu yarımadasını gezdikten sonra, Eceabat tan devam et Kilitbahir köyüne in limandan GESTAŞ a ait feribotlar dolunca kalkar, pek sıra olmaz, gelenler genellikle Eceabat-Çanakkale yi tercih ederler halbuki Çanakkale de aynı yere çıkarlar,
İlknur hanımın dediği Papaz plajı gerçekten çok güzel, özellikle çocuklu aile ler için ideal. Ne kadar gidersen git su dizini geçmez. Gerçi Karadeniz'li ye zor gelir ya (iki sene oldu galiba belki de geçti artık sende Karadenizli oldun).
Özel mesajına bir bakar mısın.

Etiketler

emre bey uyarılarınız için teşekkürler,
murat bey karavanla ilgili yorumları 27 temmuzda buradan yazarım
niyazi abi haklısın 2 yılı geçti,söylediklerinizi not alıyorum,teşekkürler

olduda, zaman kısıtlamasından Bozcaada'da 1 geceden fazla konaklamayacaksanız,feribot içinde yoğun bir sıra bekleme söz konusu olursa,karavanı geyiklide bırakıp günü birlik Bozcaadanın gün ve son vapura kadar ( hafta sonu Cuma-c.tesi,pazar 24:00 di sanırım)gecesini değerlendirebilirsiniz,adada plajlara minibüs çalışıyor,zaten yoğun yaz günlerinde merkezin yollarının çoğu trafiğe kapalı,akşam yemeğinizi geç saatlere bırakırsanız menülerdeki seçeneklerin birçoğunu bulamayabilirsiniz,ada olduğundan bitti cevabıyla muhatab olabilirsiniz.Plajlarda günü birlik tesisler mevcut,(karavan feribot ücretine karşılık ) ben öyle yapmıştım :smiley:

290

Kiraladığımız karavanda güneş paneli var,su deposu büyük,bozcaada hakkında çok güzel şeyler duydum,kafamdan bozcaada da 2 gün karavan konaklaması yapmak geçiyor,eğer feribot sorunu olursa plan değişirse geyiklide karavanı bırakıp son vapurla döneriz diye düşündük

omnitemporal' Alıntı:
temmuz sonu,ağustos başı,yani yazın en sıcak zamanı gideceğiz,yine deniz suyu buz gibi olmaz umarım
Esas bu dönemde buz gibi oluyor kişiye göre değişir hareketsiz kalırsanız 10-15 dk dayanırsınız ama yüzerseniz veya hareket ederseniz sıkıntı olmaz ... ama çoğunluk denize girebiliyor :smiley: sıcak deniz sevmeyene göre tam burası... Ağustos sonu daha ısınıyor nedense yada bana hep denk geldi.

omnitemporal' Alıntı:
Kiraladığımız karavanda güneş paneli var,su deposu büyük,bozcaada hakkında çok güzel şeyler duydum,kafamdan bozcaada da 2 gün karavan konaklaması yapmak geçiyor,eğer feribot sorunu olursa plan değişirse geyiklide karavanı bırakıp son vapurla döneriz diye düşündük
Eceabat ve Gelibolu, Kilitbahir Feribotları saatsiz çalışıyor yazın, özellikle gündüz saatlerinde dolunca hemen hareket ediyorlar. Bozcaada da feribot sıkıntı erken saatte orda olursanız binebiliyorsunuz örneğin sabah 08:00 de ki feribot için 07:00 gibi iskele de olmanız lazım ama bayram vs de o da biraz sıkıntılı olabilir. Araç ile hiç gitmedim çanakkale merkezden direk deniz otobüsüne biniyorum, zaten ada küçük iskeleden dolmuşa biniyorsunuz ve şu da var bozcaada merkezden kendinize yemek vs alın ayazma baya pahalıdır :smiley: 1 gözleme ve kola 10 TL idi geçen yaz.

Doktor, en güzeli aracı Geyikli sahilde iskelenin yanında otopark var belediye ye ait, veya uygun bir yere bırakıp günübirlik feribotla gidip gelmek.
Yaz tarifesini ekliyorum,

Ekli dosyalar

• GEYÄ°KLÄ° 1.docx
    73.6 KB · Görüntüleme: 263

Değerli katkılarınız için çok teşekkürler,bozcaada harika bir yermiş,geziye başladığımızda gün be gün bu başlıktan yaşadıklarımızı paylaşırım

evet genelde sıra olur feribotta ama Bozcaada çok yakın. yani çok sık feribot olur...

bir de size tüyo Ezine istikametine doğru TUZLA köyü var. Bildiğin pamukkale :smiley: mutlaka uğrayın...

http://erdenbayraktar.blogspot.com.tr/2014/02/gezginci-erden-bozcaadada-eylul-2013.html

Bozcaadadan sonra, aşağıya inecekseniz, Ezine ve Ayvacık üzerinden Kadırga Koyuna uğramanızı şiddetle tavsiye ederim..
(3 gün ayırdığım Kadırga Koyunda 10 gün kaldım.) Deniz hemen derinleşiyor. Mavi bayraklı çok temiz ve çakıl sahil.

Not: Karavanla hemen yanındaki Asosa inmenizi tavsiye etmem. Hem çok dik, küçük bir yer, hemde aşağıda manevra yapalıcak yer yok. Ha daha yukardaki Behramkaleyi gezebilirsiniz

Kadırga koyu için,yoldan aşağı inip koya girince, sola dönün, 50 M sonraki otelin yanındaki boş alanda yada (Gülpembe Kampingte) veya yoldan aşağı inip sağa dönün 2,3 Km otel ve tesislerin önünden geçtikten sonra deniz kenarında boş alanlarda ve biraz ilerdeki tepede, belediyenin tesislerinin yanında da kamp yapabilirsiniz.

Kadırga Koyundan ....

MG 5099

MG 5123

MG 5126

emre bey,erden bey değerli önerileriniz için çok teşekkürler,bu yorumlar ve fotoğraflardan sonra karavan camiasında karar verme aşamasında sıklıkla görülen komutana(hanımlar) danışalım ritüeline aykırı davranarak insiyatif koydum,masaya yumruğumu vurup,'eşime rota değişti tatilin yarısı bozcadada da olacak' dedim,
dizlerimin titremesi geçtikten sonra karşılıklı olarak gülüştük :smiley:
şaka bir yana bozcaadaya karavanla geçelim ve ada bizi ne zaman bırakırsa o zaman ayrılalım gibi bir ortak görüş oluştu
değerli deneyimlerinizi paylaştığınız için tekrar teşekkürler

Doktor, 10 günden sonra bence tayinini oraya yaptırmak için uğraşırsın.
Ben eylül ve sonrasını seviyorum daha sakin oluyor. Ekim de biz denize girmiştik tabi bizim bahçenin dibindeki denize göre bir hayli tuzlu.

Erden beyin bloğunda eklediği fotoğrafların arasında, Alaybey camii sinden sonra liman çevresinden görüntüler olarak ilk sıradaki baştan bağlı sandalların en sağda olanı bizim eniştemizin sandalıdır.
Birde Alaybey camii nin avlusunda olan tarihi eski mezarlar var içlerinde birde sadrazam mezarı var, bir yerde okumuştum Kemal Derviş in dedesi veya babasının dedesi dönemin sadrazamıymış padişahla ters düşüp kafası kesilmiş bedeni avluya gömülmüş kafası bel dolu bir tuluma koyulup saraya teslim edilmiş.
Bu hafta içi adaya gideceğiz, kızımın finalleri bitti son bir haftası var, okul açılana kadar Maydos Kilise tepe höyüğünde kazıda olacak.

Bende adanın tarihini inceledim,ada sık sık el değiştirmiş,bu nedenle bir çok uygarlığın izi olabilir,
Ada da devlet hastanesi yada özel hastane gözükmüyor,gökçeada da ikisi de var

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri