Karavan İle İran Ve Umman

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan windyhill Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 265
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 111,913
halilo11 kardesim benimde boyle bir planım var ama ya nasip diyorum iran üzerinden yola cıkıp gidebileceğim yere kadar gitmek ,,, isterseniz bir yol haritası yapabiliriz saygılar itfaiyeci68@mynet.com

Etiketler
theodor_malinovski' Alıntı:
sınırları cetvel ile ingiltere ve amerika tarafından çizilmiş petro-dolar hükümdarlıklarının hüküm sürdüğü coğrafyaya yaptığınız cesur gezinizin önünde saygıyla eğiliyorum. umuyorum ki ülkemize sağ salim dönersiniz ve edindiğiniz ve sayenizde edindiğimiz bu tecrübeleri uzun uzun tahlil edebiliriz. emperyalizmin petrol-dolar ve din üçgeninde toplumları nasıl köleleştirdiğinin, petrol karası kan ve gözyaşı ile nasıl belluscattani bölgelerin gezilmeye bile değmeyeceği algısının yaratıldığının, güneş sarısı shell ve alaska yeşili bp nin nasıl devletleştiğinin tartışmasını da. kutsal saydığımız topraklara girebilmek için umre ve hac şirketlerine tomar dolusu dolar vermemiz gerektiğine de öyle güzel değinmişsiniz ki. umarım ülkeye sağ salim dönersiniz. ilgiyle takip ediyorum. saygılar.
Bu bölgeleri çok güzel ifade etmişsiniz,temennileriniz için teşekkürler selamlar saygılar muscattan

halilo11' Alıntı:
hikayenizi üzgün bir şekilde okudum neden bu anlamayan kişileri konsolosluklarda çaliştırıyorlar? medine yolculuğu benim için de çok zor görünüyor size kolay gelsin selamlar takip
selam halilo kardeş
Burada çalışan hataylı arkadaşlarla suudi arabistan konusunda konuştuk,konuştuğumuz her arkadaşın izlenimi olumsuzdu insanlarının saygısız ve yabancılara tepeden baktığını ve
anlattıkları yaşanılan bir olayda hayli ilginçdi.
Restaurantın önünde park halinde suudi plakalı fakat araç sahibi orada çalışan türklerden olan araca suudili lüx bir araç çarpıyor kazadan sonra aracın sahibinden özür dileyen suudili, şahışın türk olduğunu anlayınca tavrını değiştirip bağırıp çağırmaya başlıyor sen burada olmasaydın bu kaza olmayacaktı ifadesini kullanıyor gelen polislerde aynı zihniyette olduğu için yüzde yüz haklı konumda olan türk arkadaşımızı haksız konuma düşürüyorlar.
Değerlendirmeyi size bırakıyorum.
saygılar

Merhaba Ferhat bey ,umarim sorunsuz Vizenizi alabilirsiniz.Bütün bunlar basiretsiz Politikacilardan kaynaklaniyor,Kendileri Vize almak zorunda kalmadiklari icin Vatandasin neler cektiginin farkina varmak istemiyorlar.Türk Pasaportlarin bir degeri kalmiyor artik.Türkiyeye girerken bile sorun cikiyor,Akraba,es dostu anlamadiklari ise alinca sorun yasamak bizim gibi vatandaslara düsüyor.Bir kac Afrika ülkesine Vizeyi kaldirdik diye caka satiyorlar,Ellerinde geliyorsa her yerde dik durup Vezeyi kaldirmaya calissalarya tabi o biraz sIkIyor .Ben sahsen 5 yildir Kapikule de yasadigim olaydan sonra Türk Pasaportunu kullanmiyorum.

Saglikli ve güzel geziler dilegiyle.

gezgör' Alıntı:
Merhaba Ferhat bey ,umarim sorunsuz Vizenizi alabilirsiniz.Bütün bunlar basiretsiz Politikacilardan kaynaklaniyor,Kendileri Vize almak zorunda kalmadiklari icin Vatandasin neler cektiginin farkina varmak istemiyorlar.Türk Pasaportlarin bir degeri kalmiyor artik.Türkiyeye girerken bile sorun cikiyor,Akraba,es dostu anlamadiklari ise alinca sorun yasamak bizim gibi vatandaslara düsüyor.Bir kac Afrika ülkesine Vizeyi kaldirdik diye caka satiyorlar,Ellerinde geliyorsa her yerde dik durup Vezeyi kaldirmaya calissalarya tabi o biraz sIkIyor .Ben sahsen 5 yildir Kapikule de yasadigim olaydan sonra Türk Pasaportunu kullanmiyorum.

Saglikli ve güzel geziler dilegiyle.
Selam kardeşim
Görüşlerinize aynen katılıyorum,yemen vize konusunu araştırırken 2011 tarihli yazıda yemen vizeleri kaldırıldığı yazıyordu bayağı ümitlendim tamamını okuduğum zaman sadece diplomatik ve yeşil pasaportlara vize kalktığını gördüm.
Demekki ülkemiz sadece diplomatik ve yeşil pasaportlu insanlardan ibaret onların gözünde,
umuma ait pasaportlarında sınır kapılarında vize almayı sağlıyamazlarmıydı?
Vatandaşa ne kadar değer verdikleri burada belli oluyor.
Maalesef vize olayı gezginlerin önünde bazen aşılmaz bir duvar oluyor.
İrandaki arkadaşımız birleşik arap emirlikleri vizesini pazar günü mail olarak göndereceğini söyledi bekliyoruz hayırlısı, pazartesi günü de umman vizemizde bitiyor.
Saygılar selamlar muscattan.ferhat yılmaz

Şu vize gelse de biz de rahatlasak :smiley:
Dünyanın en pahalı ama en az işe yarayan pasaportunu kim veriyor acaba?

bartek' Alıntı:
Şu vize gelse de biz de rahatlasak :smiley:
Dünyanın en pahalı ama en az işe yarayan pasaportunu kim veriyor acaba?
Selam kardeş
Meşhur bir söz var ya bekliyen derviş muradına ermiş bu seyahatte bu söz bize uymadı, bekliyen derviş sıkıntıdan gebermiş sözü daha iyi ifade etti durumumuzu.
Evet bence de en az işe yarıyan pasaport ama maddi değeri çok yüksek nedense.
selamlar

Nihayet beklediğimiz birleşik arap emirlikleri vizesi e maili geldi,bugünde umman vizesinin son günüydü uzun bir koşturmadan sonra e vizenin hangi ülkeden alındığının önemli olmadığını ve geçerli olduğunu öğrenmiş olduk.
Konsolosluktaki görevli arkadaş ilk uğradığımızda bu konuda bizi bilgilendirmiş olsaydı olay daha farklı ve kolay olacaktı.
saygılar selamlar

halilo11' Alıntı:
selam bu site size faydalı olurmu abi ? http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2211052
Teşekkürler halil kardeş
Biz kısmetse artık dönüşe geçeceğiz şu an dubaideyiz 14 günlük vizemiz var geleli 4 gün oldu selamlar saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri