Karavan için Yerli Üretim Tente

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 152
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 132,537
Ynt: Karavan İçin Yerli Üretim Tente

Levent Bey, artık galiba herşeyi Çin‘den (Alibaba) ucuza temin etmek mümkün olacağa benzer. Ülkede bir şey yapmaya gerek kalmayacak gibi. ;)

Dachzelt Alibab

Wingle Motorhome

Ekli dosyalar

• motorhome.jpg
    motorhome.jpg
    90.6 KB · Görüntüleme: 697

Etiketler
Ynt: Karavan İçin Yerli Üretim Tente

tente'yi 600-650tl yaptırıyoruz Hüseyin ağbi, yırtılsa kopsa burada yapıldığı için tamiri mümkün, bu fiyatlara alibaba'dan getirmek mümkün değil, birde gümrük mevzusu var, keşke kolay olsa da alabilsek, selamlar

arkadaşlar merhaba
ben alenda tente sistemlerinden teknik ressam Kenan
yorumlarınızı okudum. bazı konularda yardımcı olmak için yazıyorum
1- arkadaşlar tentelerin açılımları standart 2.40 m. dir.
2- boyları 2 ile 5 metre arasıdır.
3- istediğiniz renk ve desende kumaş dikilir
4- profiller istediğiniz renge boyanır
kumaşların özellliği ispanyol malı 5 yıl solmama garantilidir yağmur suyu asla geçirmez.

diğer hususlar için evet tentelerin araç ile tente arasında boşluk kalıyor bunun nedeni aracın seklinden kaynaklanıyor bazı araçlarda bu boşlu daha az buraları silikon ile kapatabiliyoruz.
mafsallı kollarının olmamasının nedeni tamamen talebe bağlı eğer talep olursa mafsallı yaparız. buda biraz fiyatların yükselmesine neden olur. diğer bir husus yere sabitleme ayakları yapıyoruz bunlar teleskobiktir. isteyene gönderiyoruz birde türkiyenin her tarafına kargo ile tente gönderiyoruz sadece istanbula değil. örneğin antalyaya ambar ile 25 liraya gönderiyoruz.
diğer konular için benimle irtibata gecebilirsiniz.

Kenan Sönmez
kenan@alendatente.com
Alenda Tente Sistemleri
Yalı Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Cad.
E.C.A İşleyiciler San.sit. 27/B
MALTEPE/İSTANBUL

TEL: 0216 399 62 63 - 0530 303 68 59

Web: www.alendatente.com

C:\Users\Acerr\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.jpg

Tente rayini arabaya dayson ile yapıştırdım, (dayson için her kullandigimda atila abinin (atiladi) kulaklarını cinlatiyorum daysonla bizi tanıştırdığı için sagolsun.. Çok mübarek bir sey) bir kaç kez sağlam rüzgarda gördü ama hiç bir şey olmadı.
Tentede gayet sağlam bir ürün, tek sıkıntı direkler 180 cm. Uzun boylu insanlar için alçak olabilir..

Engin Çamcı

çok güzel ve pratik olmuş.
ben de çekme karavanıma benzer birşey düşünüyorum.
decathlona gölgelik için bi uğrayım bakalım.
tenteyi raya nasıl bağladınız. perde düğmesi veya benzeri ne kullandınız acaba?
şunun için soruyorum:
karavanımda tüm kenarları dolaşan bir ray var. ancak bu raya ev tipi perde düğmesi olmadı. (büyük geldi)
ebay a falan bakıyordum ben de.
bir de 1.80 lik çubuklar parçalı mı tek parça mı acaba?

decathlon sayfasına da fotoğrafları eklemişsiniz.. güzel olmuş.. :smiley:

Çok teşekkür ederim hocam. Bu çok iyi oldu. Ben de bendeki raya uygun ip diktireyim o zaman..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yapımına devam ettigim motorhome iveco m 29 dan hazırladıgım aracımın tentesini 1 haftalıgına ege turunda denemek için fiat ducato aracıma geçici olarak montajladım şimdilik fena degil sanki en 3 mt 2.80 cm. açılabilirligi,amerikan karavanlardan örnek alarak yaptım ve aradaki 2 adet amortisör sayesinde sanırım kuvvetli rüzgarda dahi konumunu bozmayacak gibi ileriye sürekli baskı uyguluyor.

20160417 172117

20160630 145053

20160703 172109

20160703 172157

20160703 172309

20160703 172343

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR