Karavan için Yerli Üretim Tente

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 152
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 132,135
Ynt: Karavan için Yerli Üretim Tente

tente reimlerim

003

006

008

013

010

Etiketler

Tahmini, kopmle ağırlık değerlerini merak ettim.

Yüklediğiniz videoda 1. karavanın yan panellerinin düz olmasından yola çıkarak imalat yapacaksanız kamper araçlarda
uygulamada sıkıntı olabilir, panelvan araçların yanları tam düz olmadığını gözardı etmeyin lütfen.

Kolay gelsin.

teşekkürederim şu anda tenteye çalışıyodum 2.40 açılımı vardı biraz üzerinde oynayınca 2.80 çıkardım agırlık tahmini bırandayla bırandanın sarılacagı borun agırlıgını bilemiyorum ama tahmini bitince motor+ayaklar kumaş+vs.25 30 kg. civarı sanırım olucak tabi bu degerler ortalama 3 e 3 gibi olunca resimdekiler demosuydu esas degil kesme biçme :smiley: bitince daha estetik olucak

ilginize teşekküredrim demek istediginizi anladım baglantı ayaklarının yerlerine göre aparatlara gerekli egim yapabiliriz düşünmüştüm onu fakat ben yarı otobüs tabir edilen araç tarzı hedefimdeki karavan oldugu için düzden başladım ama bitsin hep beraber bi görelim sorun olmaz sanırım o kavisleride yapılabilir.

merhaba tente çalışmalarımı paylaşmak istedim kapanmış hali 2mt.dikmelerin en degişebilir ende ayaklar 2mm saç amtsiförün ittigi kol3mm yapmak zorunda kaldım açıldıgı zaman yerdeki tente açılmış aralıgı 2.80 2.50 baglantı u demirin üst kısmıyle aynı hizada 2.50 sonraki açılımda tentenin burun yani son noktayı hem 2.80 ne dogru açıp aynı zamanda da burun kısmını yere dogru alçalma yapıyo tentemin en güzel kısmı açmaya başladıgınızda son noktaya kadar kuvvetlilice burun kısmını ittigi için sıkı bi şekilde gerilmesi umarım ögle olur :smiley:aracım olmadıgı için en kaç yapmam gerekir ortalama tavsiye ve önerilerinizi beklerim saygılar Zafer Urundaş.

P1040016

P1040027

P1040036

P1040045

P1040024

Profesyonel firmalarda ki standart ölçülere bakmak gerekir.Bu kısaca kısa şase araçlardan başlayıp 15-17 m3 araçlara kadar çıkacak geniş bir yelpaze.
Bu tarz sayfalardan bulabilirsiniz http://www.reimo.com/en/D-accessories_store/DC-caravan_rv_tents/

Elinize sağlık kullanışlı ve bir okadarda pratik olacağa benziyor.

3 mt civarı ölçüler olabilir,yinede talep doğrultusunda genişliği imal etseniz daha iyi olur kanısındayım. Metal aksamda boyamı
galvaniz kaplamamı düşünüyorsunuz.

ilginize teşekkür ederim dün unkapanında bırandacıları gezdim kalite ve fiyatlar çok degişken açıkçası en kalitelisini en uyguna maletmeye çalışıyorum şimdilik pasa karşı astar sonrası boya yapıcam fakat galveniz veya paslanmaz da olabilir motor kısmında fiyatlar çok yüksek ama uygun bişiler yapmaya çalışıyorum.

bu hafta tentesini diktirmeye planlıyorum yalnız kumaş kısmında kararsızım akrilik dedikleri ısıyı ve yagmur suyunu geçirmiyen kumaş diger seçeneklere fiyatı yüksek ama 5 yıl garanti veriyo tente kumaşçıları.

P1010016

P1010019

P1010020

P1010021

P1010008

Akrilik ısı ve su geçirmeyen kumaşı önermem çünki yazın ısınan hava tentenin altında birikeceğinden sıcaktan pişmekten başka işe yaramaz. Yağmur geçirmesin diyede akrilik tenteye ihtiyaç yok.

Metal aksam çok güzel görünüyor,sonucu merak edenlerdenim. Kolay gelsin.

istanbultex' Alıntı:
ilginize çok teşekkür ederim brandasında karasızım tavsiyeleriniz nelerdir.

Dokuma kumaş sade yada desenli tente için üretilenler benim 1.tercihim olurdu, yağmura çok takılmam çünki hafif yağmurda
tarif ettiğim kumaşlar yeterli olacaktır. Tenteye alttan elinizi sürmediğiniz takdirde damlatma ihtimalide zayıf.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR